Po przeniesieniu całej polskiej edukacji do sieci okazało się, że dostęp do odpowiednio skonfigurowanego sprzętu i oprogramowania jest zupełnie kluczowy dla płynnego procesu nauczania. I nie da się tego zrobić bez odpowiednich narzędzi informatycznych. Zobaczcie jak poradzono sobie z tym wyzwaniem w Chorwacji.

W ramach programu cyfryzacji chorwackich szkół S&T Croatia dostarczyła rodzimym placówkom edukacyjnym ponad 90 tys. tabletów. Podstawowym celem projektu było przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu wśród dzieci, a także zapewnienie sprzętu do nauczania zdalnego. Dostarczone przez S&T urządzenia wpisały się w kompleksowy proces modernizacji chorwackiego procesu nauczania w oparciu o media elektroniczne i narzędzia interaktywne.

Tablety od S&T

Wyprodukowane przez Grupę S&T tablety dla szkół wyposażone zostały w najnowsze oprogramowanie Android, wyświetlacz HD i ośmiordzeniowy procesor, pozwalające na komfortowe ich wykorzystanie podczas zdalnego procesu nauczania. Ponadto ich obudowa została specjalnie wzmocniona, aby skutecznie zapobiegać potencjalnym uszkodzeniom. Etui, w które zaopatrzone są urządzenia dla uczniów, umożliwia odpowiednie postawienie tabletu w trakcie telekonferencji. S&T Carotia nawiązała także szeroko zakrojoną współpracę z dostawcami zweryfikowanych treści edukacyjnych.

Wsparcie i cyberbezpieczeństwo w pakiecie

Urządzenia wyprodukowane przez S&T umożliwiają podłączenie z siecią WiFi lub GSM. Tablety dla placówek edukacyjnych pozwalają także na wgranie specjalnej konfiguracji funkcji „kontroli rodzicielskiej”, która blokuje treści nieprzeznaczone dla dzieci. Dodatkowym atutem jest także zainstalowane oprogramowanie do pomocy zdalnej i dedykowana do pomocy dzieciom infolinia techniczna.

Dzięki zastosowaniu jednego modelu urządzenia klient zyskuje szybsze i łatwiejsze wsparcie techniczne dla urządzenia i możliwość wykorzystania oprogramowaniem MDM (Mobile Device Managament), które pozwala na m.in. kontrolę nad wykorzystaniem urządzenia do celów edukacyjnych, zablokowanie dostępu do innych źródeł internetowych i centralne zarządzanie wszelkiego typu aktualizacjami oprogramowania i systemu operacyjnego.

Grupa S&T ma duże doświadczenie w realizacji projektów cyfryzacyjnych dla instytucji i podmiotów administracji publicznej w wielu krajach. W ciągu kilku ostatnich lat wdrożyliśmy kilkanaście dużych projektów, w efekcie których wzrosła wydajność i efektywność pracy poszczególnych jednostek centralnych. Więcej o międzynarodowych wdrożeniach S&T dla administracji rządowej»

 

Zobacz podobne

10.08.2021

Kolejny wzrost ilości zamówień w Grupie S&T

Jeden z największych na świecie międzynarodowych holdingów technologicznych - S&T AG w drugim kwartale 2021 r. ponownie notuje wysoki wolumen zamówień, które po raz kolejny przewyższa zaplanowane na ten okres przychody.
29.05.2020

Nowy Raport Grupy S&T opublikowany

Grupa S&T opublikowała coroczny raport dotyczący kondycji biznesowej spółki. Został przygotowany z myślą o podsumowaniu osiągnięć roku 2019 i zaprezentowaniu prognoz na lata nadchodzące.
25.05.2020

Wyniki finansowe za 2019 rok grupy technologicznej S&T AG

Grupa S&T AG, do której należą spółki działające na polskim rynku: S&T Poland i S&T Services, w 2019 r. odnotowała 13 proc. wzrost sprzedaży do poziomu 1 122,9 mln EUR w stosunku do roku poprzedniego.

Zapisz się na newsletter S&T

    Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
    Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
    Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.