Zintegrowane systemy wymiany informacji, zarządzania zasobami czy rozbudowa infrastruktury IT to tylko nieliczne przykłady rozwiązań wdrażanych przez S&T. Zapraszamy do zapoznania się z przykładami realizacji Grupy S&T dla administracji centralnej.

S&T to jeden z największych integratorów IT w Europie Środkowo-Wschodniej. Należy do międzynarodowego holdingu zatrudniającego blisko 5 tys. pracowników w 25 krajach na całym świecie. Grupa S&T ma duże doświadczenie w realizacji projektów cyfryzacyjnych dla instytucji i podmiotów administracji publicznej w wielu krajach. W ciągu kilku ostatnich lat wdrożyliśmy kilkanaście takich projektów, w efekcie których wzrosła wydajność i efektywność pracy poszczególnych jednostek administracyjnych.

Rozwiązania IT usprawniające wypłaty świadczeń społecznych

Cyfrowy system zarządzania wypłatami świadczeń socjalnych, emerytalnych i zdrowotnych, zrealizowany dla Węgierskiego Skarbu Państwa to skomplikowany projekt, który umożliwia efektywne zarządzanie środkami instytucji. Zastosowana przez S&T technologia SAP odpowiada na wyzwania, które stoją przed złożonymi procesami wypłaty emerytur, świadczeń rodzinnych, ubezpieczenia zdrowotnego, zasiłków chorobowych i innych, pozostających w obrębie kompetencji organu. 

Platforma komunikacyjna usprawniająca wymianę informacji pracowników sądów

Innym przykładem zwiększenia efektywności procesów była realizacja, umożliwiająca współpracę pracownikom węgierskich sądów. W Republice Węgierskiej władzę sądowniczą sprawują następujące rodzaje sądów: Kuria (Sąd Najwyższy Republiki Węgierskiej), regionalne sądy apelacyjne, sądy ogólne, sądy rejonowe, sądy administracyjne i pracy. Łącznie jest to ponad sto kilkadziesiąt podmiotów, w których pracuje 11 000 osób, w tym 3000 sędziów. Podstawą nowego systemu obsługi funkcjonowania sądów został pakiet MS Office 365 Pro Plus – obejmujący narzędzia do współpracy, obsługę czatów i wideokonferencji. Rozwiązaniu towarzyszy także centralny system do zarządzania architekturą IT. dzięki temu udało się stworzyć jednolite środowisko współpracy i platformę umożliwiającą sprawną wymianę wiedzy między wszystkimi pracownikami. 

Wdrożenie rozwiązań klasy ERP w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych

W ramach projektu realizowanego dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Bułgarii, opracowano i wdrożono moduły w siedmiu kategoriach wydatków budżetowych: rachunkowość i przepływ gotówki, budżetowanie i kontrola, zarządzanie aktywami, magazyny, zakupy i łańcuch dostaw, sprzedaż oraz zarządzanie flotą. Do zakresu aktywności S&T należało także przeszkolenie pracowników oraz, a także, w kolejnym etapie, wdrożenie systemu ERP w innych kategoriach budżetowych. Dzięki temu powstał jeden, scentralizowany system zarządzania zasobami, który zapewnia łatwość w zarządzaniu i przejrzystość działań.

System wspomagania obsługi zgłoszeń krajowego numeru alarmowego

Skuteczności działania oczekuje się przede wszystkim od służby zdrowia. Przedmiotem wdrożenia dla Ministerstwa Zdrowia Rumunii była rozbudowa środowiska IT i infrastruktury komunikacyjnej Krajowego Numeru Alarmowego. Naszym celem było zapewnienie skutecznego obiegu danych i systemu zarządzania informacjami o sytuacjach awaryjnych na różnych szczeblach w taki sposób, by służby pogotowia ratunkowego interweniowały w jak najkrótszym czasie, od momentu przyjęcia zgłoszenia przez dyspozytorów.

Zainstalowanie specjalistycznego oprogramowania poprawiającego skuteczność diagnostyki prenatalnej

W ramach realizowanego przez bułgarskie Ministerstwo Zdrowia projektu mającego na celu poprawę diagnostyki prenatalnej w kraju, S&T wyposażyło bułgarską służbę zdrowia w aparaturę do ultrasonografii 2D i 3D. W ramach zlecenia dostarczono sprzęt medyczny na potrzeby placówek medycznych na terytorium Republiki Bułgarii, przeprowadzono montaż urządzeń i instalację aplikacji, zrealizowano niezbędne testy, a także przeszkolono personel mający zajmować się diagnostyką. S&T zajmuje się także serwisem gwarancyjnym dostarczonego sprzętu medycznego.

Zamówienia realizowane dla administracji publicznej

Zlecenia realizowane na potrzeby podmiotów administracji publicznej to jedna z głównych specjalizacji S&T. Doświadczenie zdobywane we wdrażaniu skomplikowanych projektów w różnych krajach, pozwala na dokładną i dopasowaną analizę każdego zapytania. Powyższe case studies to kilka wybranych realizacji. Jeśli są Państwo zainteresowani i chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o inne realizowane przez S&T zlecenia, zapraszamy do kontaktu!

Zobacz podobne

10.08.2021

Kolejny wzrost ilości zamówień w Grupie S&T

Jeden z największych na świecie międzynarodowych holdingów technologicznych - S&T AG w drugim kwartale 2021 r. ponownie notuje wysoki wolumen zamówień, które po raz kolejny przewyższa zaplanowane na ten okres przychody.
24.06.2020

Tablety S&T dla szkół

Po przeniesieniu całej polskiej edukacji do sieci okazało się, że dostęp do odpowiednio skonfigurowanego sprzętu i oprogramowania jest zupełnie kluczowy dla płynnego procesu nauczania. I nie da się tego zrobić bez odpowiednich narzędzi informatycznych. Zobaczcie jak poradzono sobie z tym wyzwaniem w Chorwacji.
29.05.2020

Nowy Raport Grupy S&T opublikowany

Grupa S&T opublikowała coroczny raport dotyczący kondycji biznesowej spółki. Został przygotowany z myślą o podsumowaniu osiągnięć roku 2019 i zaprezentowaniu prognoz na lata nadchodzące.

Zapisz się na newsletter S&T

    Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
    Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
    Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.