Grupa S&T AG, do której należą spółki działające na polskim rynku: S&T Poland i S&T Services, w 2019 r. odnotowała 13 proc. wzrost sprzedaży do poziomu 1 122,9 mln EUR w stosunku do roku poprzedniego.

/W 2019 roku znacznej poprawie uległy również kluczowe wskaźniki finansowe

 • Grupa S&T zanotowała 13 proc. wzrost sprzedaży do poziomu 1.122,9 mln EUR. To pierwszy raz, kiedy wynik rocznej sprzedaży S&T przekroczył próg miliarda euro,
 • Zysk operacyjny przed potrąceniem odsetek, podatku i amortyzacji (EBITDA) wzrósł w spółce o 23 proc. do 111,7 mln EUR w porównaniu z rokiem ubiegłym. W związku z tym możliwe było podniesienie w styczniu celu EBITDA na 2023 r. do poziomu 220 mln euro,
 • Zysk na pojedynczej akcji wzrósł do 74 centów w porównaniu do 70 centów w 2018 r.,
 • Przepływy pieniężne wynikające z działalności operacyjnej uległy znacznej poprawie i osiągnęły rekordowy poziom 83,4 mln EUR (w roku poprzednim: 35,5 mln EUR). W wyniku tego środki pieniężne i ich ekwiwalenty również zanotowały znaczny wzrost do 312,3 mln EUR (w 2018 r.: 171,8 mln EUR),
 • Portfel zamówień i realizacja projektów zwiększone zostały do rekordowego poziomu – wzrosty o ponad 30 proc.

Kondycja finansowa Grupy S&T a pandemia wirusa COVID-19

Prezentowane dane liczbowe stoją jednak w cieniu globalnej epidemii i towarzyszącej jej niepewności. Nie jest jeszcze jasne, jak skuteczne okażą się środki zapobiegawcze podjęte przez rządy oraz jak silny wpływ będzie miało na biznes czasowe zamknięcie wielu sektorów gospodarki. Pomimo ograniczeń w działalności wielu klientów S&T, Grupa zakończyła pierwszy kwartał 2020 zgodnie z planem.

Sektor usług ITC dostrzega wiele możliwości w obecnym kryzysie. Jest to przede wszystkim zwiększony  popyt w obszarze technologii medycznych i jak i nowe potrzeby firm w zakresie rozbudowy sieci związane z przejściem w tryb pracy zdalnej. Szanse na dalszy rozwój Grupa S&T dostrzega także w zakresie niższych wycen wielu firm, co z pewnością będzie mieć istotny wpływ na dalszy rozwój w ramach strategii fuzji i przejęć. S&T jest odporne na kryzysy i, z ponad 300 milionami euro gotówki na inwestycje, jest dobrze przygotowane na możliwości przeprowadzania przejęć w miarę ich pojawiania się. Dlatego też ambitny średnioterminowy cel na 2023 r., wynoszący 2 mld euro przychodów i EBITDA w wysokości 220 mln euro, pozostaje niezmieniony.

– Zamknęliśmy rok finansowy 2019 z doskonałymi wynikami i jesteśmy przekonani, że uda nam się kontynuować nasz sukces, nawet w obecnie panujących na świecie warunkach. Dzięki oferowanym przez nas rozwiązaniom technicznym i produktom, na przykład tych z sektora technologii medycznej, oraz rekordowych zasobach gotówkowych w wysokości 312 mln euro, jesteśmy na dobrej drodze do wyjścia z obecnego kryzysu.

Avatar
Hannes Niederhauser

President of the Board, S&T AG

Grupa S&T z siedzibą w Austrii to jeden z najbardziej renomowanych dostawców usług i rozwiązań IT w Europie Środkowej i Wschodniej. Rozwój Grupy S&T od wielu lat koncentruje się wokół technologii wspierających automatyzację przemysłu, która zapoczątkowała rozwój idei Internet of things. (IoT). Jako dostawca usług IT, S&T od wielu lat zapewnia klientom kompleksowe wsparcie w realizacji projektów informatycznych. Spektrum usług obejmuje planowanie (doradztwo) i wdrożenie (integracja), aż po długoterminową eksploatację (outsourcing). S&T świadczy wszelkie usługi niezbędne do realizacji projektów IT i zalicza do swoich klientów zarówno duże międzynarodowe korporacje, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa z różnych branż. Grupa notowana jest na giełdzie we Frankfurcie. Zatrudnia blisko 5 tys. pracowników w 25 krajach na całym świecie.

Zobacz podobne

10.08.2021

Kolejny wzrost ilości zamówień w Grupie S&T

Jeden z największych na świecie międzynarodowych holdingów technologicznych - S&T AG w drugim kwartale 2021 r. ponownie notuje wysoki wolumen zamówień, które po raz kolejny przewyższa zaplanowane na ten okres przychody.
24.06.2020

Tablety S&T dla szkół

Po przeniesieniu całej polskiej edukacji do sieci okazało się, że dostęp do odpowiednio skonfigurowanego sprzętu i oprogramowania jest zupełnie kluczowy dla płynnego procesu nauczania. I nie da się tego zrobić bez odpowiednich narzędzi informatycznych. Zobaczcie jak poradzono sobie z tym wyzwaniem w Chorwacji.
29.05.2020

Nowy Raport Grupy S&T opublikowany

Grupa S&T opublikowała coroczny raport dotyczący kondycji biznesowej spółki. Został przygotowany z myślą o podsumowaniu osiągnięć roku 2019 i zaprezentowaniu prognoz na lata nadchodzące.

Zapisz się na newsletter S&T

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.