Grupa S&T AG, do której należą spółki działające na polskim rynku: S&T Poland i S&T Services, w 2019 r. odnotowała 13% wzrost sprzedaży do poziomu 1 122,9 mln EUR w stosunku do roku poprzedniego.

W 2019 roku znacznej poprawie uległy również kluczowe wskaźniki finansowe:

  • Grupa S&T zanotowała 13% wzrost sprzedaży do poziomu 1.122,9 mln EUR. To pierwszy raz, kiedy wynik rocznej sprzedaży S&T przekroczył próg miliarda euro.
  • Zysk operacyjny przed potrąceniem odsetek, podatku i amortyzacji (EBITDA) wzrósł w spółce o 23% do 111,7 mln EUR w porównaniu z rokiem ubiegłym. W związku z tym możliwe było podniesienie w styczniu celu EBITDA na 2023 r. do poziomu 220 mln euro.
  • Zysk na pojedynczej akcji wzrósł do 74 centów w porównaniu do 70 centów w 2018 r.
  • Przepływy pieniężne wynikające z działalności operacyjnej uległy znacznej poprawie i osiągnęły rekordowy poziom 83,4 mln EUR (w roku poprzednim: 35,5 mln EUR). W wyniku tego środki pieniężne i ich ekwiwalenty również zanotowały znaczny wzrost do 312,3 mln EUR (w 2018 r.: 171,8 mln EUR).
  • Portfel zamówień i realizacja projektów zwiększone zostały do rekordowego poziomu – wzrosty o ponad 30%.

Kondycja finansowa Grupy S&T a pandemia wirusa Covid-19

Prezentowane dane liczbowe stoją jednak w cieniu globalnej epidemii i towarzyszącej jej niepewności. Nie jest jeszcze jasne, jak skuteczne okażą się środki zapobiegawcze podjęte przez rządy oraz jak silny wpływ będzie miało na biznes czasowe zamknięcie wielu sektorów gospodarki. – Pomimo ograniczeń w działalności wielu klientów S&T, Grupa zakończyła pierwszy kwartał 2020 zgodnie z planem.

Sektor usług ITC dostrzega wiele możliwości w obecnym kryzysie. Jest to przede wszystkim zwiększony  popyt w obszarze technologii medycznych i jak i nowe potrzeby firm w zakresie rozbudowy sieci związane z przejściem w tryb pracy zdalnej. Szanse na dalszy rozwój Grupa S&T dostrzega także w zakresie niższych wycen wielu firm, co z pewnością będzie mieć istotny wpływ na dalszy rozwój w ramach strategii fuzji i przejęć. S&T jest odporne na kryzysy i, z ponad 300 milionami euro gotówki na inwestycje, jest dobrze przygotowane na możliwości przeprowadzania przejęć w miarę ich pojawiania się. Dlatego też ambitny średnioterminowy cel na 2023 r., wynoszący 2 mld euro przychodów i EBITDA w wysokości 220 mln euro, pozostaje niezmieniony.

img

„Zamknęliśmy rok finansowy 2019 z doskonałymi wynikami i jesteśmy przekonani, że uda nam się kontynuować nasz sukces, nawet w obecnie panujących na świecie warunkach. Dzięki oferowanym przez nas rozwiązaniom technicznym i produktom, na przykład tych z sektora technologii medycznej, oraz rekordowych zasobach gotówkowych w wysokości 312 mln euro, jesteśmy na dobrej drodze do wyjścia z obecnego kryzysu” – mówi Hannes Niederhauser, prezes zarządu S&T AG.

Grupa S&T z siedzibą w Austrii to jeden z najbardziej renomowanych dostawców usług i rozwiązań IT w Europie Środkowej i Wschodniej. Rozwój Grupy S&T od wielu lat koncentruje się wokół technologii wspierających automatyzację przemysłu, która zapoczątkowała rozwój idei Internet of things. (IoT). Jako dostawca usług IT, S&T od wielu lat zapewnia klientom kompleksowe wsparcie w realizacji projektów informatycznych. Spektrum usług obejmuje planowanie (doradztwo) i wdrożenie (integracja), aż po długoterminową eksploatację (outsourcing). S&T świadczy wszelkie usługi niezbędne do realizacji projektów IT i zalicza do swoich klientów zarówno duże międzynarodowe korporacje, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa z różnych branż. Grupa notowana jest na giełdzie we Frankfurcie. Zatrudnia blisko 5 tys. pracowników w 25 krajach na całym świecie.

 

Zobacz podobne

24.06.2020

Tablety S&T dla szkół

Po przeniesieniu całej polskiej edukacji do sieci okazało się, że dostęp do odpowiednio skonfigurowanego sprzętu i oprogramowania jest zupełnie kluczowy dla płynnego procesu nauczania. I nie da się tego zrobić bez odpowiednich narzędzi informatycznych. Zobaczcie jak poradzono sobie z tym wyzwaniem w Chorwacji.
29.05.2020

Nowy Raport Grupy S&T opublikowany

Grupa S&T opublikowała coroczny raport dotyczący kondycji biznesowej spółki. Został przygotowany z myślą o podsumowaniu osiągnięć roku 2019 i zaprezentowaniu prognoz na lata nadchodzące.
22.05.2020

Doświadczenie w cyfryzacji administracji w krajach Europy Środkowo-Wschodniej

Zintegrowane systemy wymiany informacji, zarządzania zasobami czy rozbudowa infrastruktury IT to tylko nieliczne przykłady rozwiązań wdrażanych przez S&T. Zapraszamy do zapoznania się z przykładami realizacji Grupy S&T dla administracji centralnej . 

Zapisz się na newsletter S&T

Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.