W jaki sposób objąć środowisko IT w firmie pomocą techniczną oraz zapewnić komfort użytkowania i zabezpieczenia, a tym samym zoptymalizować koszty? Z pomocą przychodzi nowoczesne oprogramowanie do zarządzania cyfrową organizacją.

Współczesne organizacje, pozostając głównie w rozproszeniu, muszą poradzić sobie z szybkim rozpowszechnieniem nowoczesnych aplikacji. Korzystanie z nich jest niezbędne dla produktywności pracy i efektywności procesów.

Wdrożenie platformy Workspace ONE umożliwia całkowitą zmianę sposobu zarządzania w organizacji, redukując tym samym czynności i zadania, które do tej pory były czasochłonne i pochłaniały wiele zasobów. Działy IT dostają narzędzie, które pozwala im na stworzenie kompleksowej, cyfrowej organizacji w jednym miejscu.

VMware® Workspace ONE™ to oparta na analizie biznesowej platforma cyfrowego miejsca pracy, która w prosty i bezpieczny sposób pozwala udostępniać dowolną aplikację na dowolnym urządzeniu oraz nią zarządzać, dzięki integracji kontroli dostępu oraz administracji aplikacjami i urządzeniami końcowymi na wielu platformach. Jest dostępna w formie rocznej subskrypcji usługi chmurowej lub nieograniczonej licencji lokalnej.

Kompleksowe zarządzanie z jednego miejsca

Workspace ONE to szereg korzyści dla firm i komfort dla użytkownika końcowego. A to wszystko przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Większość procesów, dotychczas analogowych, musimy przenieść w cyfrową przestrzeń. Workspace ONE daje możliwości szybkiego wdrażania nowych pracowników, wyznaczanie i egzekwowanie z jednego miejsca zasad dostępu, czy zaopatrywanie w niezbędne oprogramowanie z chmury nowych laptopów w ciągu kilku minut, niezależnie od miejsca na świecie, w którym znajdują się pracownicy. A dodatkowo – organizacja zyskuje wgląd w dane i możliwości automatyzacji w całym środowisku cyfrowego miejsca pracy. 

Avatar
Jakub Szefler

Technical Consultant, S&T

Do czego służy Workspace ONE?

Podstawą Workspace ONE jest zapewnienie prostego, wygodnego i wymagającego tylko jednokrotnej rejestracji dostępu do aplikacji w chmurze, mobilnych, internetowych i w systemie Windows w ramach ujednoliconego katalogu. Platforma udostępnia ściśle zintegrowane narzędzia do obsługi poczty elektronicznej, kalendarza, plików i współpracy w ramach sieci społecznościowych, które pobudzają aktywność pracowników. Pracownicy mają wybór, czy chcą używać do celów służbowych swoich prywatnych urządzeń, czy też korzystać ze sprzętu powierzonego przez pracodawcę. Dział IT może narzucać bardzo szczegółowe zasady dostępu warunkowego uzależnionego od ryzyka, które uwzględniają również dostarczane przez technologię AirWatch Unified Endpoint Management informacje o zgodności urządzeń. Workspace ONE automatyzuje tradycyjne procesy wdrażania i konfigurowania laptopów i urządzeń mobilnych. Umożliwia zarządzanie cyklem życia aplikacji w czasie rzeczywistym, które łączy starsze korporacyjne aplikacje klient-serwer z erą mobilności w chmurze.

Platforma Workspace ONE opiera się na usłudze Intelligence i w wyjątkowy sposób łączy agregację i korelację danych obszaru roboczego, by dostarczać zintegrowane analizy i funkcje automatyzacji, które ułatwiają organizacjom zarządzanie złożonością i zabezpieczeniami, bez pogorszenia komfortu pracy.

img

Najważniejsze funkcje platformy

 • Wygodny dostęp do aplikacji w chmurze, mobilnych, internetowych i w systemie Windows lub MacOS;
 • Możliwość korzystania z dowolnego urządzenia: prywatnego lub firmowego;
 • Bezpieczne aplikacje zwiększające produktywność: poczta, kalendarz, dokumenty i sieć społecznościowa;
 • Bezpieczeństwo danych i zgodność urządzeń końcowych z mechanizmem dostępu warunkowego;
 • Dostarczanie i automatyzacja aplikacji w czasie rzeczywistym.

Przeczytaj więcej o VMware® Workspace ONE™!

 

Zobacz podobne

24.03.2022

Prawne aspekty chmury – negocjacje umowy korzystania z usług w modelu SaaS

Jak negocjować umowę dotyczącą oprogramowania dostępnego w modelu SaaS, którego architektura i dane będą zlokalizowane poza infrastrukturą IT organizacji?
25.11.2021

E-faktura dla wszystkich? Korzyści z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF)

Jak wiele mówi czytelnikom skrót KSeF? Teraz na stałe wejdzie do słownika podatników, administratorów biur i księgowych. Rada Ministrów poparła zmianę w ustawie VAT i Krajowy System e-Faktur staje się faktem.
16.11.2021

Różnice między Data Center a serwerownią

Dynamiczny rozwój technologii w ciągu ostatnich lat spowodował szereg zmian w biznesie – od wykorzystywania komputerów w codziennych czynnościach, aż po konieczność stworzenia miejsca do odpowiedniego przechowywania danych.

Zapisz się na newsletter S&T

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.