W czerwcu rozpoczął się nowy projekt wsparcia IT realizowany na rzecz jednostek Alstom w Polsce, serwisujących pociągi Pendolino oraz produkujących pociągi regionalne i składy metra. 

S&T dostarczy usługi wsparcia dla infrastruktury informatycznej zainstalowanej w biurach i zakładach produkcyjnych Alstom, w których zatrudnionych jest ok. 2800 osób, zlokalizowanych w Chorzowie, Świętochłowicach, Katowicach, Warszawie i Piasecznie. W ramach kontraktu świadczona będzie  również pomoc dla ok. 1400 użytkowników usług  IT w Polsce.

Głównym elementem dostarczanej usługi jest zapewnienie użytkownikom końcowym dostępu do podstawowego środowiska pracy (komputer, system Windows, usługi 0365,  zdefiniowane aplikacje). Istotą projektu było zapoznanie się ze specyficznymi rozwiązaniami IT używanymi przez grupę Alstom. W ramach kontraktu opracowano również odpowiednią dokumentację BHP umożliwiającą świadczenie usług wsparcia IT zgodnie z polskimi przepisami i rygorystyczną polityką bezpieczeństwa zamawiającego.

img

Grupa Alstom to klient o globalnych standardach, potrzebach i wymaganiach.

Tego rodzaju kontrakty, mogą być obsługiwane jedynie przez firmy o międzynarodowym zasięgu. S&T wspiera już pracowników Alstom w  Chorwacji, Rumunii i Republice Czeskiej. Decyzja o powierzeniu nam kolejnego projektu w Polsce oznacza zaufanie i uznanie naszego doświadczenia w obsłudze dużych międzynarodowych projektów IT – mówi Adam Sajewicz, Managed Services Manager S&T w Polsce.

Alstom jest międzynarodowym koncernem działającym w branży transportowej, zatrudniającej blisko 40 tys. pracowników w ponad 60 krajach. S&T pozyskało ten kontrakt dzięki wieloletniej współpracy z globalnym dostawcą usług IT – firmą Computacenter, której jest jednym z kluczowych partnerów na terenie Europy.

S&T należy do międzynarodowej sieci partnerów Computacener, która łączy globalny zasięg z lokalnym doświadczeniem w realizacji usług IT. W ramach stałej współpracy z Computacenter, S&T w Polsce świadczy także podobne usługi dla koncernu General Electric, który w 2015 r. przejął część energetyczną grupy Alstom.

Zobacz podobne

15.12.2020

S&T wdroży zaawansowany system do planowania finansowego w BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego powierzył S&T zaimplementowanie oprogramowania IBM Planning Analytics.
23.09.2020

S&T wspiera cyberbezpieczeństwo w Ministerstwie Finansów

Firma S&T zrealizuje kontrakt o wartości blisko 20 mln zł na dostawę i wdrożenie Centralnego Systemu Zarządzania i urządzeń bezpieczeństwa sieci WAN dla jednostek organizacyjnych resortu finansów.
26.08.2020

S&T poprowadzi proces digitalizacji Prokuratury Krajowej

Kolejny organ administracji publicznej zaufał S&T i powierzył jej zadanie przeprowadzenia cyfryzacji swoich procedur. Na zlecenie Prokuratury Krajowej S&T zrealizuje wdrożenie systemu digitalizacji akt postępowań przygotowawczych w sprawach karnych.

Zapisz się na newsletter S&T

Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.