Avatar Radosław Juźwik Account Manager

S&T zbuduje nowoczesne rozwiązanie informatyczne dla kolejnej spółki należącej do Grupy PKP. Umowa obejmuje budowę i wdrożenie nowej aplikacji Teczka Rewidenta, jak również jej integrację z innymi systemami przewoźnika. W ramach kontraktu integrator dostarczy blisko 600 tabletów przemysłowych dla zespołów rewizji technicznych.

Celem budowy systemu Teczka Rewidenta jest stworzenie funkcjonalnego narzędzia pracy dla zespołów rewizji technicznej, które pozwoli na odwzorowanie w czasie rzeczywistym wszystkich czynności eksploatacyjnych wykonywanych przy taborze spółki. Rewidenci taboru kolejowego zobligowani są do zawiadomienia o wyłączeniu z użytku uszkodzonych wagonów czy informowaniu o naprawie składów nadających się do ponownego włączenia do przewozów. Do ich obowiązków należy także prowadzenie dokumentacji w książce rewizji technicznej pociągów oraz przygotowywanie odpowiednich druków i nalepek na wagony.

Zakupione urządzenia mobilne wraz z nowoczesną platformą aplikacyjną pozwolą na pełną digitalizację dokumentacji i wyeliminowanie wielu powtarzalnych czynności. Dodatkowo, nowe rozwiązanie ujednolici także procesy związane z utrzymaniem stanu technicznego wagonów i zespołów trakcyjnych w ruchu pasażerskim, realizowane w poszczególnych zakładach przewoźnika.

Rewidenci taboru kolejowego są pracownikami odpowiedzialnymi za badanie stanu technicznego wagonu, co wprost przekłada się na bezpieczeństwo pasażerów. To właśnie oni decydują, czy dany pociąg może zostać wyprawiony na szlak. Każdorazowo przy okazji oględzin, rewident wypełnia „stosy” papierowej dokumentacji – bardzo ważne jest więc, żeby dysponowali oni odpowiednimi narzędziami informatycznymi, które zautomatyzują realizowane przez nich zadania i pomogą zachować prawidłowość wszelkich procedur kontrolnych.

Avatar
Radosław Juźwik

Account Manager

W ramach projektu S&T przeprowadzi migrację danych ze starych systemów przewoźnika, zintegruje nowe rozwiązanie z innymi systemami PKP Intercity, a także będzie odpowiadać za utrzymanie i rozwój Teczki Rewidenta.

Projekt obejmuje również dostawę i instalację tabletów Panasonic Toughbook FZ A3, razem z licencjami systemu Enterprise Mobility Management Famoc, akcesoriami (m.in. karty micro SD, folie ochronne, etui z paskiem naramiennym), usługą serwisową, montażem dodatkowych akcesoriów (karty SIM). Urządzenia mobilne dostarczone w ramach kontraktu przez S&T są wytrzymałe i dopasowane do sposobu pracy zespołów pracujących na pierwszej linii.

Z usług S&T korzystają największe podmioty z branży kolejowej, m. in. właśnie PKP Intercity, Polregio, Koleje Mazowieckie, Koleje Dolnośląskie, Koleje Małopolskie, PKP PLK czy Straży Ochrony Kolei. Dla różnych przewoźników oraz przedsiębiorstw kolejowych na bieżąco pracuje ponad 7500 urządzeń mobilnych dostarczonych przez S&T. Nasza firma od lat wspiera przedsiębiorstwa transportowe w zarządzaniu sprzedażą pokładową, czasem pracy, raportowaniem zdarzeń podczas jazdy czy zarządzaniem obiegiem dokumentów. Cieszymy się, że PKP Intercity dostrzegło nasze doświadczenie w realizacji tego typu projektów i postanowiło po raz kolejny postawić na nasz zespół.

Avatar
Radosław Juźwik

Account Manager

Projekt podzielono na pięć etapów realizacji: dostawę EMM, wytworzenie oprogramowania, dostawę tabletów, utrzymanie oraz rozwój systemu. Do koordynacji każdego z nich klient powołał lidera etapu odpowiedzialnego za planowanie, kierowanie oraz kontrolę codziennej pracy zespołu zaangażowanego w realizację danego etapu. Po stronie PKP Intercity stworzono w sumie 9 zespołów odpowiedzialnych za poszczególne obszary współpracy. Całym projektem strategicznie zarządza Komitet Sterujący, w skład którego wchodzą osoby decyzyjne po stronie klienta oraz przedstawiciele S&T.

Autor zdjęć: Radosław Juźwik

Zobacz podobne

14.12.2022

Nowy System Wspomagania Decyzji dla Państwowej Straży Pożarnej

Konsorcjum S&T i ABAKUS Systemy Teleinformatyczne odebrało końcowy protokół dla systemu zrealizowanego dla Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
09.12.2022

S&T dostosuje oprogramowanie Infor do aktualnych przepisów

Infor, jeden z największych dostawców systemów ERP, po raz kolejny powierzył S&T obsługę 30 swoich globalnych klientów. Kontrakt został zawarty na 12 miesięcy.
21.10.2022

S&T wygrało przetarg na utrzymanie i rozwój systemu Pobyt

Przez najbliższe 3 lata S&T będzie wspierało Urząd ds. Cudzoziemców w zakresie modernizacji, utrzymania i wsparcia technicznego systemu Pobyt oraz Modułu Obsługi Spraw. To kluczowe rozwiązania IT wspierające realizację założeń polskiej polityki migracyjnej.
A MOŻE WOLAŁBYŚ OD RAZU UZYSKAĆ SPERSONALIZOWANĄ OFERTĘ? Zostań naszym klientem już dziś

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy Kontron AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy Kontron AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.