Każdy biznes procesuje setki czy tysiące dokumentów dziennie – e-maili, faktur, raportów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji, opracowań, tekstów. W miarę rozwoju firmy, ta liczba tylko się zwiększa – średnio o 22% rocznie. Zmniejsza się za to produktywność pracowników, którzy muszą coraz więcej czasu poświęcać na odszukiwanie, sortowanie czy przepisywanie danych z dokumentów.

Średnio pracownicy poświęcają 50% swojego czasu na poszukiwanie informacji. Odnalezienie jednego dokumentu zajmuje ok. 18 minut. To od 20 do 40% ich czasu pracy.

Jeśli chcesz temu przeciwdziałać

Każdy biznes procesuje setki czy tysiące dokumentów dziennie – e-maili, faktur, raportów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji, opracowań, tekstów. W miarę rozwoju firmy, ta liczba tylko się zwiększa – średnio o 22% rocznie. Zmniejsza się za to produktywność pracowników, którzy muszą coraz więcej czasu poświęcać na odszukiwanie, sortowanie czy przepisywanie danych z dokumentów.

Średnio pracownicy poświęcają 50% swojego czasu na poszukiwanie informacji. Odnalezienie jednego dokumentu zajmuje ok. 18 minut.
To od 20 do 40% ich czasu pracy.

Źródło: Gartner

Świat bez papieru staje się już normą.

Firmy nie mogą pozwolić sobie na ignorowanie narzędzi wspierających digitalizację i porządkowanie obiegu dokumentów. Skorzystaj z wsparcia S&T i w pełni wykorzystaj możliwości technologii OpenText takie jak:

Świat bez papieru staje się już normą.

Firmy nie mogą pozwolić sobie na ignorowanie narzędzi wspierających digitalizację i porządkowanie obiegu dokumentów. Skorzystaj z wsparcia S&T i w pełni wykorzystaj możliwości technologii OpenText takie jak:

Redukcja kosztów
operacyjnych

Jedna faktura może przechodzić z rąk do rąk nawet kilka razy, będąc przetwarzana przez różne działy. System ECM, automatyzując podobne procesy, umożliwia zaoszczędzenie czasu pracy i redukuje koszty związane m.in. z płatnymi nadgodzinami, karami finansowymi, przechowywaniem papierowych dokumentów w bezpiecznym miejscu czy dublowaniem procesów

Automatyzacja
powtarzalnych procesów

Przygotowywanie umów w oparciu o zatwierdzone wzorce, uzupełnianie informacji w teczkach kadrowych, pobieranie informacji z faktur przesyłanych ich do systemu – to tylko wybrane powtarzalne czynności, które pochłaniają czas pracowników. Powierzając te zadania narzędziom OpenText, redukujesz ryzyko popełnienia błędu przy przepisywaniu czy wpisywaniu danych do umowy.

Kontrola
dostępu do
dokumentów

Sprawdzaj, czy tylko upoważnieni pracownicy posiadają dostęp do wrażliwych informacji i sprawnie nadawaj lub odbieraj odpowiednie uprawnienia. Automatyzuj bezpieczną współpracę nad dokumentami z osobami spoza firmy.

Sprawne
odnajdowanie
informacji

Dzięki dodatkowym możliwościom klasyfikowania, oznaczania i tagowania dokumentów oraz przechowywaniu wszystkich informacji w jednym systemie, znalezienie poszukiwanej informacji jest kwestią sekund, nie minut. Dotyczy to również danych nieustrukturyzowanych, takich jak e-maile czy pliki przesyłane na komunikatorze.

Wersjonowanie
historii
dokumentu

Miej pewność, że pracownicy zawsze działają na najbardziej aktualnym pliku. Sprawdzaj, kto wprowadził konkretną zmianę i w razie konieczności przywracaj poprzednie wersje.

Dostosowanie
do aktualnych
przepisów prawnych

Prawo poszczególnych krajów bardzo jasno określa zasady przetwarzania informacji wrażliwych. Ręczne zarządzanie dokumentami oznacza, że łatwo zapomnieć o konieczności zniszczenia dokumentu po upływie określonego czasu lub przegapić miejsce, z którego powinny zostać usunięte dane osobowe. Rozwiązania OpenText usprawnią te procesy, zwiększając poziom compliance – nawet przy częstych zmianach prawa.

Integracja
z zewnętrznym
oprogramowaniem

Rozwiązania OpenText integrują się z szeregiem aplikacji i systemów od wiodących liderów technologicznych, takich jak SAP, Microsoft czy Salesforce. Dzięki temu ECM nie funkcjonuje w firmie w oderwaniu od innych systemów, a wręcz przeciwnie – włącza dane z nich do cyfrowego obiegu dokumentów.

Łatwe
przygotowywanie się
do audytów

Kontrole czy audyty weryfikujące poprawność działania biznesu, m.in. pod kątem uzyskiwania certyfikatów z zakresu przetwarzania danych, często wymagają wglądu w dokumenty biznesowe oraz sposób egzekwowania poszczególnych procedur. Mając wszystkie informacje w ramach jednego systemu, możesz szybko przekazywać potrzebne dokumenty, pliki czy korespondencję.

Narzędzia do digitalizacji treści oraz zarządzania dokumentami i danymi najczęściej wykorzystywane są przez:

Narzędzia do digitalizacji treści oraz zrządzania dokumentami i danymi najczęściej wykorzystywane są przez:

Sprzedaż: 62%
Marketing: 57%
Finanse: 53%
IT: 41%
Dział prawny: 39%
Operacje: 35%
HR: 28%
Źródło: Statista

Wybierz rozwiązania OpenText i wsparcie S&T

Wybierz rozwiązania OpenText i wsparcie S&T

Platforma OpenText Extended ECM.
Kompleksowy system do zarządzania zasobami informacyjnymi w biznesie, integrujący usługi porządkowania i dostępu do treści elektronicznych z wiodącymi aplikacjami.
Więcej >>
SAP Invoice Management by OpenText (VIM)
Wsparcie obiegu faktur w systemie SAP – w wersji papierowej i elektronicznej dzięki skanowaniu, technologii OCR, klasyfikacji rodzajów dokumentów, walidacji i akceptacjom biznesowym.
Więcej >>
OpenText
InfoArchive

Nowoczesne rozwiązanie do archiwizacji danych ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych, które umożliwia redukcję kosztów przechowywania dokumentów.

Więcej >>

Jak nasi klienci korzystają z ECM?

Sanok Rubber Company

Wdrożony obieg faktur zakupowych w systemie SAP w oparciu o SAP Invoice Management oraz Information Capture umożliwiło wyeliminowanie czasochłonnych czynności związanych z ręcznym wprowadzaniem danych czy weryfikowaniem faktur zakupowych.

Więcej >>

Uniwersytet Warszawski

Elektroniczny obieg faktur zakupowych VIM uporządkował i zoptymalizował procesy obsługi faktur zakupowych oraz przedpłat, m.in. dzięki zaprojektowaniu odpowiednich procesów w ramach elektronicznego obiegu dokumentów (np. śledzenia i raportowania faktur) oraz wyeliminowaniu konieczności zatwierdzania płatności w formie papierowej

Więcej >>

Wdrażając narzędzia ECM razem z S&T zyskujesz

Wdrażając narzędzia ECM razem z S&T zyskujesz

Dedykowane wsparcie aplikacyjne podczas wdrożenia

Przeszkolenie kluczowych pracowników z możliwości funkcjonalnych

Dokumentację techniczną i instrukcje dla użytkowników końcowych

Poznaj lepiej inteligentny system ERP oparty na SAP S/4HANA w chmurze publicznej

Przeczytaj wpisy naszych ekspertów

Chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie zarządzać treścią i zasobami informacyjnymi w Twoim przedsiębiorstwie?

OpenText – światowy lider na rynku rozwiązań typu Enterprise Content Management (ECM) pozwalających na optymalizację i automatyzację procesów zarządzania informacją. Od trzydziestu lat dostarcza aplikacje do zarządzania treścią i danymi dla największych światowych przedsiębiorstw i agencji rządowych.

Zapisz się na newsletter S&T

    Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
    Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
    Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.