Pandemia zrewolucjonizowała tempo transformacji cyfrowej – prognozuje się, że przyspieszyła procesy o trzy do czterech lat. W epoce, kiedy dane stają się najbardziej pożądanym surowcem, o efektywności i konkurencyjności przedsiębiorstwa decydują bezpieczeństwo, szybkość oraz możliwości ich składowania czy udostępniania.

Macierze dyskowe oferowane przez NetApp to urządzenia zbudowane z wysokowydajnych dysków twardych, szybkich kontrolerów oraz nowoczesnych interfejsów, które w połączeniu z zaawansowanym oprogramowaniem pozwalają na bezpieczne przechowywanie danych.

Jakie jeszcze benefity dla biznesu niesie za sobą wykorzystanie macierzy NetApp?

Zyskujesz niezawodność, bezpieczeństwo i wsparcie

W dobie pracy w rozproszonym środowisku ochrona przed utratą zamówień klientów, opóźnieniami w produkcji czy przestojem pracy w firmie stają się kluczowe dla utrzymania ciągłości biznesu. Macierze NetApp zaprojektowano w taki sposób, by zabezpieczały przed przerwą w dostawie danych, ich utratą w przypadku skasowania/nadpisania czy utratą dostępu do danych w przypadku awarii dysków, interfejsów, kontrolerów bądź zasilaczy. Dodatkowo – producent oferuje gwarancję spawanego serwisu oraz monitorowania wydajności, a także serwis techniczny 4-godzinny lub w następny dzień roboczy, w zależności od wybranej opcji.

Możesz wydajnie pracować w zróżnicowanym środowisku informatycznym

Rozwiązania storage oferowane przez NetApp pozwalają na równoczesne udostępnianie danych dla aplikacji w rozwiązaniach bazodanowych, serwerach pocztowych czy serwerach plików, przy użyciu różnych protokołów dostępy. Dodatkowo dają one możliwości replikowania danych pomiędzy różnymi lokalizacjami, wykorzystując łącza LAN, WAN lub SAN (np. z miasta do miasta lub pomiędzy serwerowniami).

Płacisz za to, czego naprawdę potrzebujesz

W czasie niepewności gospodarczej i mglistej wizji dalszego rozwoju rynku, najlepiej sprawdzają się rozwiązania „szyte na miarę” danej organizacji – takich, które rosą łatwa skalowalność macierzy przez upgrade do większych rozwiązań lub rozbudowę przestrzeni dyskowej pomaga w pełni odpowiadać na aktualne potrzeby organizacji. Dodatkowe funkcjonalności macierzy pozwalają na zarządzanie danymi, ich udostępnianie czy efektywne wykorzystanie używanej przestrzeni dyskowej przez eliminację duplikatów danych.

Wiodące obszary wdrożeń

Wdrożenie każdego produktu wiąże się z analizą potrzeb danej organizacji. Dopiero po wnikliwej ocenie, czego potrzeba by przechowywanie danych było niezawodne i bezpieczne, a procesy szybkie i wydajne, przechodzimy do wdrażania konkretnych rozwiązań. Warto jednak zwrócić uwagę na dwa wiodące obszary wdrożeń.

1. Rozbudowa macierzy i systemu backup

Zwiększona ilość danych do przechowywania, wymaga zaawansowanego systemu archiwizacji danych i zasobów do ich przechowywania. Wraz z rozwojem firmy kluczowe staje się monitorowanie tego obszaru. System do archiwizacji rozbudowuje się poprzez wdrożenie macierzy nowszej generacji, dodatkowych półek dyskowych (różne konfiguracje pozwalają zoptymalizować pojemność, wydajność i uniwersalność) czy sieci SAN (ang. Storage Area Network, obszar sieci zapewniający komputerom dostęp do zasobów pamięci masowej). Przykładem takiego wdrożenia jest na przykład rozbudowa modelu AFF200, oferowanego przez NetApp tak, by pozwalał na najwyższa wydajność, działanie aplikacji bez zakłóceń czy stanowił przyszłościową infrastrukturę IT w organizacji.

2. Aktualizacja rozwiązania

Wraz z rozwojem organizacja powinna wdrażać takie systemy, które pozwalają na aktualizację poszczególnych części bez ryzyka nieudanej migracji danych. To ważne w kontekście utrzymania ciągłości biznesowej i stałego dostępu do zgromadzonych zasobów, a także stałego odpowiadania na potrzeby rozwojowe organizacji. Na przykład: podmieniając kontrolery macierzy na te nowszej generacji powinniśmy pamiętać, że czeka nas jeszcze migracja systemu czy przepięcie półek dyskowych (jeżeli ich używaliśmy). W portfolio projektów S&T ma właśnie takie wdrożenie: podmiana kontrolerów macierzy z FAS8020 na FAS8200 wraz z migracją systemu i przepięciem półek dyskowych.

Skontaktuj się z ekspertami S&T, by dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach odpowiadających na potrzeby twojej firmy.

Zapisz się na newsletter S&T

    Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
    Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
    Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.