Segment „IT services”, w którym konsolidowane są wyniki spółek S&T w Polsce, wzrósł o 16 proc. i był jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w ramach całego międzynarodowego holdingu.

Rynek informatyczny w Polsce urósł w ubiegłym roku o ponad 7 proc[1]. Grupa S&T, działająca w obszarze usług IT powiększyła swoje przychody, w stosunku do roku 2017 r. o 12 proc. Segment „IT services”, w którym konsolidowane są wyniki spółek S&T w Polsce, wzrósł o 16 proc. i był jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w ramach całego międzynarodowego holdingu.

Według firmy analitycznej IDC wydatki w tym obszarze wyniosły w naszym kraju 12 mld USD.  S&T w Polsce pozyskało projekty informatyczne o wartości blisko 80 mln euro., poprawiając zyskowność spółki w stosunku do poprzedniego roku i utrzymując poziom zatrudnienia.

Wraz z wzrostem popytu na nowe systemy, technologie i urządzenia informatyczne, znacznie zwiększa się  także zapotrzebowanie na specjalistów IT. W Polsce w strukturach S&T pracuje zespół ponad 400 certyfikowanych programistów, architektów IT, inżynierów wsparcia, analityków, testerów oprogramowania, specjalistów z zakresu administrowania siecią i zarządzania infrastrukturą sprzętową oraz konsultantów wdrożeniowych z zakresu: finansów, kontrolingu, sprzedaży, logistyki, handlu detalicznego i produkcji. Według raportu PARP „Bilans kapitału ludzkiego w sektorze IT”, najbardziej poszukiwani są eksperci w zakresie cyberbezpieczeństwa, przemysłu 4.0 i Cloud computingu (ang. Chmura obliczeniowa). W ciągu ostatnich trzech miesięcy co siódmy pracodawca z branży szukał nowych pracowników.

Firmy o profilu zbliżonym do S&T, działające w różnych obszarach wdrożeń IT, mają bezpośredni dostęp do wykwalifikowanych specjalistów o określonych kompetencjach. Dzięki czemu mogą znacznie bezpiecznej i szybciej implementować nowe rozwiązania technologiczne. – mówi Piotr Staszczak, prezes S&T w Polsce.

S&T dzięki swoim rozbudowanym kompetencjom wdrożeniowym bierze odpowiedzialność za prawidłową realizację całego procesu IT – od zaprojektowania pojedynczej funkcjonalności w aplikacji po konfigurację serwera czy też fizyczną instalację kabla sieciowego.

Wiele firm działających w naszym regionie wymaga zastosowania nowych rozwiązań informatycznych i tym samym skorzystania z wiedzy ekspertów o określonych specjalizacjach, których dostępność na rynku jest bardzo ograniczona.- mówi  Piotr Staszczak, Prezes Zarządu S&T. Spodziewam się, że deficyt odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów będzie pogłębiał się w kolejnych latach, utrudniając wielu dostawcom IT skuteczne pozyskiwanie nowych projektów. Jestem przekonany, że S&T stworzyło kulturę sprzyjającą utalentowanym i kreatywnym pracownikom i w najbliższym czasie umocni jeszcze swoją pozycję rynkową. dodaje Piotr Staszczak.

S&T to jeden z największych integratorów IT w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka S&T związana jest z polskim rynkiem usług informatycznych od ponad 50 lat. Należy do międzynarodowej grupy zatrudniającej ponad 4 tys. pracowników w 25 krajach na całym świecie. W Polsce koncentruje się na implementacji technologii IT w obszarze infrastruktury sprzętowej i rozwiązań sieciowych. Firma wdraża również systemy do zarządzania przedsiębiorstwem klasy ERP, APS, MES, SCADA, BI oraz CRM. S&T świadczy także usługi z zakresu projektowania dedykowanych aplikacji biznesowych. Jako jeden z niewielu podmiotów na rynku dysponuje własną siecią 13 biur serwisowych zlokalizowanych na terenie całego kraju, gwarantujących lokalne wsparcie użytkowników w trybie 24/7. Integrator posiada oficjalny status partnerski ponad 40 firm, do których należą m.in.: Cisco, Dell, F5, Fujitsu, Hitachi, HP, IBM, Infor, McAfee, PaloAlto, SAP, SAS, VEEAM, VMware.

[1] Źródło: Analiza firmy doradczej IDC, https://itwiz.pl/idc-wydatki-na-technologie-polsce-wzrosly-roku-2018-74/

Zobacz podobne

06.09.2021

S&T i OpenText zacieśniają współpracę

Do grona strategicznych partnerów S&T dołącza OpenText – światowy lider rozwiązań klasy ECM przeznaczonych do zarządzania dokumentami i treścią w ramach procesów biznesowych.
21.10.2020

Nowa struktura JPK V7M dla systemu SAP w aplikacji S&T

Od 1 października 2020 r. wszystkich podatników VAT obowiązuje nowy Jednolity Plik Kontrolny – JPK V7. Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów, S&T rozbudowało swoje autorskie rozwiązanie „Kreator JPK dla SAP” o strukturę JPK V7M.
24.06.2020

93 proc. ankietowanych przez nas Klientów poleciłoby usługi S&T

Jak wynika z badania satysfakcji, które zostało przeprowadzone w kwietniu br., zdecydowana większość klientów biorących udział w badaniu pozytywnie ocenia współpracę z S&T i rekomendowałaby nasze usługi innym firmom.

Zapisz się na newsletter S&T

    Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
    Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
    Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.