Przez najbliższe 3 lata S&T będzie wspierało Urząd ds. Cudzoziemców w zakresie modernizacji, utrzymania i wsparcia technicznego systemu Pobyt oraz Modułu Obsługi Spraw. To kluczowe rozwiązania IT wspierające realizację założeń polskiej polityki migracyjnej.

Za pomocą Systemu Pobyt składane są m.in. wnioski o ochronę międzynarodową czy legalizację pobytu. Oprogramowanie wspiera urzędników w wydawaniu decyzji administracyjnych takich jak obsługa świadczeń socjalnych dla osób ubiegających się o status uchodźcy. Jest ono zintegrowane również z szeregiem rozwiązań aplikacyjnych wykorzystywanych przez służby oraz rejestrów publicznych – pobiera i przekazuje odpowiednie dane z wielu miejsc. Z narzędzia korzystają m.in. funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy weryfikują tożsamość osób przekraczających granicę Polski. S&T jest czwartą firmą, która zajmie się utrzymaniem i rozwojem systemu Pobyt.

Zakres kontraktu obejmuje między innymi zadania rozwojowe związane z modernizacją ponad 10-letniego oprogramowania i przeniesieniem jego funkcjonalności do nowszych technologii. S&T odpowiedziane jest również za obsługę błędów.

– Zadanie jest o tyle ciekawe, że system Pobyt jest cały czas wykorzystywany produkcyjnie i wrażliwy na sytuację geopolityczną, m.in. niedawny napływ uchodźców z Ukrainy. Urzędowi ds. Cudzoziemców zależy przede wszystkim na dostosowaniu rozwiązania do obecnych realiów technologicznych – docelowo chcemy zmieniać środowisko aplikacji na nowsze. To wymaga mądrego rozplanowania harmonogramu prac i zmierzenia się z szeregiem pytań. Cieszę się, że naszej firmie udało się zbudować zespół mający odpowiednie doświadczenie i to zarówno na poziomie developerskim, jak i zarządczym, który został pozytywnie zweryfikowany przez naszego klienta.

Avatar
Piotr Majewski

SDM Department Manager, S&T

Na cele realizacji projektu zbudowano zespół obejmujący 30 osób: developerów, testerów, specjalistów ds. utrzymania infrastruktury. Wartość całego kontraktu opiewa na 19,5 milionów złotych. Dla S&T nie jest to pierwsze tego typu wyzwanie – podobnym projektem jest Centrum e-Zdrowia, którego utrzymanie i rozwój przejęto od innej firmy w drodze przetargu.

Zobacz podobne

14.12.2022

Nowy System Wspomagania Decyzji dla Państwowej Straży Pożarnej

Konsorcjum S&T i ABAKUS Systemy Teleinformatyczne odebrało końcowy protokół dla systemu zrealizowanego dla Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
09.12.2022

S&T dostosuje oprogramowanie Infor do aktualnych przepisów

Infor, jeden z największych dostawców systemów ERP, po raz kolejny powierzył S&T obsługę 30 swoich globalnych klientów. Kontrakt został zawarty na 12 miesięcy.
06.12.2022

Teczka Rewidenta. Kolejny etap transformacji cyfrowej PKP Intercity

S&T zbuduje nowoczesne rozwiązanie informatyczne dla kolejnej spółki należącej do Grupy PKP. Umowa obejmuje budowę i wdrożenie nowej aplikacji Teczka Rewidenta, jak również jej integrację z innymi systemami przewoźnika. W ramach kontraktu integrator dostarczy blisko 600 tabletów przemysłowych dla zespołów rewizji technicznych.
A MOŻE WOLAŁBYŚ OD RAZU UZYSKAĆ SPERSONALIZOWANĄ OFERTĘ? Zostań naszym klientem już dziś

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy Kontron AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy Kontron AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.