S&T na drugim miejscu wśród największych firm informatycznych świadczących usługi doradcze w Polsce.

W najnowszym rankingu „Book of Lists 2019/2020”, firma S&T znalazła się na drugim miejscu wśród największych firm informatycznych świadczących usługi doradcze w Polsce, awansując o jedną pozycję w stosunku do roku ubiegłego. W zestawieniu były brane pod uwagę przychody ogółem za rok 2018. 

S&T to jeden z największych integratorów IT w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce firma oferuje pełen zakres usług IT – od konsultingu technicznego, przez sprzedaż produktów, budowę infrastruktury, aż po zaprojektowanie, wdrożenie i utrzymanie systemów informatycznych. W krajowych strukturach S&T pracuje zespół ponad 400 certyfikowanych programistów, architektów IT, inżynierów wsparcia, analityków, testerów oprogramowania, specjalistów z zakresu administrowania siecią i zarządzania infrastrukturą sprzętową oraz konsultantów wdrożeniowych z zakresu: finansów, kontrolingu, sprzedaży, logistyki, handlu detalicznego i produkcji.

– Istotą działalności S&T jest pozyskiwanie i realizacja projektów IT. Wokół nich zbudowana została kultura organizacyjna naszej firmy. To pod nie z całego katalogu możliwych rozwiązań dobieramy najlepsze technologie i niezbędne kompetencje. W naszych wdrożeniach elementy analizy i konsultingu IT odgrywają zasadniczą rolę. Bez nich nie moglibyśmy realizować projektów, w zadeklarowanym czasie i budżecie – mówi Piotr Staszczak, prezes S&T w Polsce.

Usługi doradcze w obszarze IT są pomocne na każdym etapie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Szczególnie istotne są w okresie wprowadzania zmian, bądź wdrażania nowych rozwiązań biznesowych. Firmy zaczynają zdawać sobie sprawę, że przy dalszej optymalizacji działalności muszą wykorzystywać coraz bardziej zaawansowane systemy informatyczne dopasowane do ich specyficznych wymagań  i charakteru działalności.

– Ustalenie potrzeb oraz dobranie odpowiednich narzędzi IT w świecie nieustannie zmieniających się technologii jest skomplikowane, dlatego nasze usługi doradcze cieszą się coraz większym zainteresowaniem  – mówi Piotr Staszczak, Prezes S&T w Polsce. – Cieszy mnie fakt, że przed podjęciem kluczowych decyzji o zainwestowaniu w nową infrastrukturę informatyczną, czy oprogramowanie wspierające zarządzanie coraz więcej przedsiębiorstw zwraca się do nas. Jeszcze kilka lat temu do naszych konsultantów zgłaszały się głównie firmy, w których wystąpiła awaria lub doszło do naruszenia bezpieczeństwa IT.– dodaje Piotr Staszczak.

Tegoroczna, 24. edycja Book of Lists zawiera szczegółowe dane dotyczące prawie 2 tys. firm z 8 sektorów gospodarki, w tym m.in. z obszaru finansów, informatyki, telekomunikacji oraz przemysłu.

Zobacz podobne

11.05.2020

Kolejny audyt Zintegrowanego Systemu Zarządzania zakończyliśmy z sukcesem

Pod koniec kwietnia w obu spółach S&T w Polsce, zostały przeprowadzone audyty ponownej certyfikacji Zintegrowanych Systemów Zarządzania (ZSZ).
20.03.2020

Działalność S&T w kontekście pandemii COVID-19

Jesteśmy gotowi do wypełnienia wszystkich podjętych wcześniej zobowiązań biznesowych. Ze swojej strony oferujemy także dodatkową pomoc i wsparcie w zakresie rozwiązywania pojawiających się trudności w obszarze IT.
12.12.2019

S&T wchodzi w rok 2020 z kolejnym złotym partnerstwem

S&T współpracuje z kluczowymi dostawcami technologii na rynku. W naszym zespole znaleźć można specjalistów, którzy posiadają kompetencje w bardzo różnych obszarach.

Zapisz się na newsletter S&T

Dane są podawane dobrowolnie.
Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.


Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.

Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.