S&T na drugim miejscu wśród największych firm informatycznych świadczących usługi doradcze w Polsce.

W najnowszym rankingu „Book of Lists 2019/2020”, firma S&T znalazła się na drugim miejscu wśród największych firm informatycznych świadczących usługi doradcze w Polsce, awansując o jedną pozycję w stosunku do roku ubiegłego. W zestawieniu były brane pod uwagę przychody ogółem za rok 2018. 

S&T to jeden z największych integratorów IT w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce firma oferuje pełen zakres usług IT – od konsultingu technicznego, przez sprzedaż produktów, budowę infrastruktury, aż po zaprojektowanie, wdrożenie i utrzymanie systemów informatycznych. W krajowych strukturach S&T pracuje zespół ponad 400 certyfikowanych programistów, architektów IT, inżynierów wsparcia, analityków, testerów oprogramowania, specjalistów z zakresu administrowania siecią i zarządzania infrastrukturą sprzętową oraz konsultantów wdrożeniowych z zakresu: finansów, kontrolingu, sprzedaży, logistyki, handlu detalicznego i produkcji.

– Istotą działalności S&T jest pozyskiwanie i realizacja projektów IT. Wokół nich zbudowana została kultura organizacyjna naszej firmy. To pod nie z całego katalogu możliwych rozwiązań dobieramy najlepsze technologie i niezbędne kompetencje. W naszych wdrożeniach elementy analizy i konsultingu IT odgrywają zasadniczą rolę. Bez nich nie moglibyśmy realizować projektów, w zadeklarowanym czasie i budżecie – mówi Piotr Staszczak, prezes S&T w Polsce.

Usługi doradcze w obszarze IT są pomocne na każdym etapie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Szczególnie istotne są w okresie wprowadzania zmian, bądź wdrażania nowych rozwiązań biznesowych. Firmy zaczynają zdawać sobie sprawę, że przy dalszej optymalizacji działalności muszą wykorzystywać coraz bardziej zaawansowane systemy informatyczne dopasowane do ich specyficznych wymagań  i charakteru działalności.

– Ustalenie potrzeb oraz dobranie odpowiednich narzędzi IT w świecie nieustannie zmieniających się technologii jest skomplikowane, dlatego nasze usługi doradcze cieszą się coraz większym zainteresowaniem  – mówi Piotr Staszczak, Prezes S&T w Polsce. – Cieszy mnie fakt, że przed podjęciem kluczowych decyzji o zainwestowaniu w nową infrastrukturę informatyczną, czy oprogramowanie wspierające zarządzanie coraz więcej przedsiębiorstw zwraca się do nas. Jeszcze kilka lat temu do naszych konsultantów zgłaszały się głównie firmy, w których wystąpiła awaria lub doszło do naruszenia bezpieczeństwa IT.– dodaje Piotr Staszczak.

Tegoroczna, 24. edycja Book of Lists zawiera szczegółowe dane dotyczące prawie 2 tys. firm z 8 sektorów gospodarki, w tym m.in. z obszaru finansów, informatyki, telekomunikacji oraz przemysłu.

Zobacz podobne

06.09.2021

S&T i OpenText zacieśniają współpracę

Do grona strategicznych partnerów S&T dołącza OpenText – światowy lider rozwiązań klasy ECM przeznaczonych do zarządzania dokumentami i treścią w ramach procesów biznesowych.
21.10.2020

Nowa struktura JPK V7M dla systemu SAP w aplikacji S&T

Od 1 października 2020 r. wszystkich podatników VAT obowiązuje nowy Jednolity Plik Kontrolny – JPK V7. Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów, S&T rozbudowało swoje autorskie rozwiązanie „Kreator JPK dla SAP” o strukturę JPK V7M.
24.06.2020

93 proc. ankietowanych przez nas Klientów poleciłoby usługi S&T

Jak wynika z badania satysfakcji, które zostało przeprowadzone w kwietniu br., zdecydowana większość klientów biorących udział w badaniu pozytywnie ocenia współpracę z S&T i rekomendowałaby nasze usługi innym firmom.

Zapisz się na newsletter S&T

    Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
    Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
    Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.