S&T wygrało 23-milionowy przetarg dla UTK. W ramach kontraktu powstanie nowy, elektroniczny rejestr maszynistów centralnie zarządzany przez Urząd Transportu Kolejowego.

Celem projektu jest wdrożenie elektronicznego Krajowego Rejestru Maszynistów i Prowadzących Pojazdy, który ma za zadanie usprawnienie i zwiększenie bezpieczeństwa pracy pracowników kolei a tym samym nas – podróżnych.

Centralna Baza Danych, zarządzana przez Urząd Transportu Kolejowego, będzie zawierać odpowiednio ustrukturyzowane i aktualne informacje w zakresie uprawnień prowadzących pojazdy, które do tej pory były rozproszone w różnych systemach u różnych dysponentów.

Oprogramowanie umożliwi stopniową cyfryzację, a ostatecznie likwidację dotychczasowych baz danych, prowadzonych przez prezesa UTK, ośrodki kolejowej medycyny pracy, przewoźników czy zarządców infrastruktury. Dodatkowo system wspierać będzie proces organizacji i przeprowadzania egzaminów państwowych na licencję i świadectwo maszynisty.

– Zespół S&T ma bogate doświadczenie w realizacji tak złożonych przedsięwzięć gdzie integracja danych pochodzących z różnych systemów centralnych ma kluczowe znaczenie funkcjonalne. Jednak największym wyzwaniem w budowie Krajowego Rejestru Maszynistów jest czas, który determinuje harmonogram dostaw poszczególnych artefaktów przedsięwzięcia. Zapewnienie płynności łańcucha logistyki dostaw produktów infrastruktury technicznej i komponentów pomieszczenia bezpieczeństwa IT od naszych dostawców i podwykonawców będzie wymagało szczególnej atencji i to będzie miejsce do potwierdzenie kompetencji naszego zespołu.

Avatar
Andrzej Ożóg

Dyrektor Sprzedaży, S&T

Kontrakt obejmuje zaprojektowanie i wdrożenie systemu, dostawę infrastruktury technicznej niezbędnej oraz zaprojektowanie i budowę pomieszczenia bezpieczeństwa IT. W ramach realizacji kontraktu także będą przeprowadzone szkolenia oraz świadczenie usługi utrzymania systemu przez okres 5 lat.

Zobacz podobne

25.07.2022

S&T wspiera transformację cyfrową najlepszej polskiej uczelni

S&T i Uniwersytet Warszawski podpisały umowę na wdrożenie elektronicznego obiegu faktur zakupowych i elektronicznych wniosków urlopowych oraz rozwój i utrzymanie platformy SAP.
29.03.2022

System SAP w oczyszczalni ścieków w Łodzi pod opieką S&T

Kolejny system SAP w branży utilities utrzymany przez zespół S&T. Nowy projekt obejmuje serwis aplikacyjny i wsparcie techniczne oprogramowania SAP NetWeaver 7.01 dla ponad 50 użytkowników.
25.02.2022

S&T zbuduje system, który dostarczy informacji na temat używanych źródeł ciepła

Głównym zadaniem postawionym przed systemem ZONE jest zebranie w jednej bazie wszystkich informacji na temat sposobów ogrzewania budynków – co w konsekwencji pozwoli na podjęcie skuteczniejszych działań ukierunkowanych na poprawę jakości powietrza w Polsce.
A MOŻE WOLAŁBYŚ OD RAZU UZYSKAĆ SPERSONALIZOWANĄ OFERTĘ? Zostań naszym klientem już dziś

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.