W 2021 roku polski sektor IT utrzymał tendencję wzrostową, osiągając przychody na poziomie 89 mld zł – to wzrost o 19 proc. w porównaniu z pandemicznym rokiem 2020. S&T uplasowało się w pierwszej dwudziestce najbardziej zyskownych przedsiębiorstw IT w Polsce.

W czerwcu 2022 roku redakcja Computerworld opublikowała trzydziestą edycję swoich zestawień „TOP200” pokazujących stan sektora IT w Polsce na podstawie wyników finansowych 367 firm. Mimo szybko rosnącej inflacji, która już w grudniu ubiegłego roku była na poziomie 8,6 proc., PKB wzrósł o 5,9 procent. Jak podaje redakcja, taka liczba to m.in. zasługa sektora IT, którego wartość na koniec roku wyniosła o 19 proc. więcej w porównaniu z 2020 rokiem.

– W ubiegłym roku prowadziliśmy szereg inicjatyw mających na celu zwiększenie efektywności naszej organizacji. Dbałość o jakość prowadzonych projektów, efektywne zarządzanie ryzykiem oraz silny wzrost w obszarze usług profesjonalnych i doradczych zaowocowały rekordowym wynikiem zyskowności w 2021 roku. S&T nie tylko osiągnęło bardzo dobrą lokatę rankingową na tle blisko 400 podmiotów działających w polskim sektorze IT, ale wśród firm o podobnym do nas profilu znalazło się w gronie 3 największych integratorów, zarówno pod kątem obrotów jak i zyskowności. Nasze dobre wyniki na tle branży potwierdza także fakt, że odnotowaliśmy najlepszy wynik zyskowności w ramach naszych międzynarodowych struktur, zajmując pierwsze miejsce w Grupie blisko 20 spółek działających w regionie CEE. To silny i zdrowy fundament do dalszego rozwoju, który wspiera nasza kultura organizacyjna i najlepszy na Świecie zespół pracowników i partnerów.

Avatar
Piotr Staszczak

President of the Board, S&T

Przewidywania dotyczące rozwoju segmentu usług IT na bieżący rok, mimo wojny za wschodnią granicą, wciąż są silne – z ankiety przeprowadzonej przez Computerworld wśród liderów IT wynika, że 49 proc. z nich sądzi, że tempo cyfryzacji w 2022 roku nadal będzie przyśpieszało, czyniąc z digitalizacji galopujące zjawisko. Nieco mniej, bo 47 proc., sądzi, że tempo zmian będzie wolniejsze, ale nadal odczuwalne.

Tylko co czwarta firma IT prognozuje, że w tym roku nie odczuje zmian w wartości zamówień lub że nastąpi ich spadek. Co więcej, dane Gartnera pokazują, że w 2022 roku wydatki przedsiębiorstw z całego świata na informatykę wzrosną o 5,1 proc., w sumie przekładając się na ok. 4,5 bilionów dolarów inwestycji w IT. Jednak, aby te pieniądze były mądrze spożytkowane, potrzebni będą czołowi specjaliści, którzy dopasują rozwiązania do potrzeb danego biznesu.

Co roku rankingi redakcji Computerworld niezmiennie potwierdzają silną pozycję S&T nad Wisłą – tegoroczna edycja nie jest wyjątkiem. Jak się okazuje, w zestawieniu firm informatycznych o największym zysku netto w 2021 roku S&T znalazło się na 19. pozycji, a wśród największych dostawców usług IT uplasowała się na 18. miejscu – tym samym niezmiennie mieszcząc się w TOP 20 najlepszych polskich biznesów IT. Firma stale również zwiększa wolumeny dostaw rozwiązań i usług IT dla sektorów takich jak: finanse i ubezpieczenia (23. pozycja), administracja publiczna i służby mundurowe (4. pozycja), transport, spedycja i logistyka (13. pozycja).

Przyśpieszony kurs cyfryzacji po wybuchu pandemii wiązał się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na usługi informatyczne w każdej branży w Polsce. Wysokie pozycje polskiego S&T w rankingu pokazują nasze kompetencje i elastyczność, które są niezbędne do odpowiadania na różnorodne wymogi rynkowe, od konsultingu technicznego, przez sprzedaż produktów, a kończąc na projektowaniu i budowie infrastruktury informatycznej. To możliwe przede wszystkim dzięki zaangażowaniu 600 pracowników, którzy w krajowych strukturach S&T wspierają pozyskiwanie i realizację złożonych projektów IT. W silnie cyfryzującym się świecie rola takich firm jak S&T będzie tylko rosła.

Avatar
Piotr Staszczak

President of the Board, S&T

Znacząco wzrósł udział S&T na rynku rozwiązań i usług dla branży edukacyjnej oraz naukowo-badawczej (skok z 15. pozycji na 9.), jak również w sektorze utilities bez energetyki (skok z 16. pozycji na 7.). W rankingu dostawców dla sektora telekomunikacyjnego firma zajęła 18. pozycję.

Kluczowe realizacje z 2021 roku, które umożliwiły S&T utrzymanie pozycji rynkowej, obejmowały m.in projekty dla: Auchan Polska, Centrum e-Zdrowia, Centrum Informatyki Resortu Finansów, Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych, Euronet Polska, Kaufland Polska,  Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sprawiedliwości, Polska Spółka Gazownictwa, Prokuratura Krajowa, czy Urząd Transportu Kolejowego.

Zobacz podobne

16.12.2022

S&T najlepsze w sprzedaży rozwiązań Cisco dla administracji publicznej

Na tegorocznym spotkaniu przedświątecznym dla partnerów Cisco, S&T po raz kolejny zostało uhonorowane tytułem „Partner Roku w Sektorze Publicznym”. Nagrodę wręczyli Przemysław Kania, Managing Director i Agnieszka Jabłońska, Partner Sales Leader. W imieniu S&T statuetkę odebrał Piotr Staszczak, Prezes Zarządu.
25.11.2022

S&T wschodzącą gwiazdą według OpenTextu

„CEE Rising Star of the Year” – to tytuł, którym zostało wyróżnione S&T przez OpenText, dostawcę narzędzi do zarządzania informacją. Nagroda była efektem zaangażowania zespołu S&T w popularyzację cyfrowego obiegu dokumentów oraz rozwój sprzedaży systemów klasy ECM.
10.07.2022

Certyfikat ISO 27001 w branży IT

W czerwcu 2022 r. nasza firma pomyślnie przeszła audyt w nadzorze Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Centrum Certyfikacji Jakości potwierdziło zgodność naszego systemu zarządzania z wymaganiami normy ISO 27001.
A MOŻE WOLAŁBYŚ OD RAZU UZYSKAĆ SPERSONALIZOWANĄ OFERTĘ? Zostań naszym klientem już dziś

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy Kontron AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy Kontron AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.