W 2021 roku polski sektor IT utrzymał tendencję wzrostową, osiągając przychody na poziomie 89 mld zł – to wzrost o 19 proc. w porównaniu z pandemicznym rokiem 2020. S&T uplasowało się w pierwszej dwudziestce najbardziej zyskownych przedsiębiorstw IT w Polsce.

W czerwcu 2022 roku redakcja Computerworld opublikowała trzydziestą edycję swoich zestawień „TOP200” pokazujących stan sektora IT w Polsce na podstawie wyników finansowych 367 firm. Mimo szybko rosnącej inflacji, która już w grudniu ubiegłego roku była na poziomie 8,6 proc., PKB wzrósł o 5,9 procent. Jak podaje redakcja, taka liczba to m.in. zasługa sektora IT, którego wartość na koniec roku wyniosła o 19 proc. więcej w porównaniu z 2020 rokiem.

– W ubiegłym roku prowadziliśmy szereg inicjatyw mających na celu zwiększenie efektywności naszej organizacji. Dbałość o jakość prowadzonych projektów, efektywne zarządzanie ryzykiem oraz silny wzrost w obszarze usług profesjonalnych i doradczych zaowocowały rekordowym wynikiem zyskowności w 2021 roku. S&T nie tylko osiągnęło bardzo dobrą lokatę rankingową na tle blisko 400 podmiotów działających w polskim sektorze IT, ale wśród firm o podobnym do nas profilu znalazło się w gronie 3 największych integratorów, zarówno pod kątem obrotów jak i zyskowności. Nasze dobre wyniki na tle branży potwierdza także fakt, że odnotowaliśmy najlepszy wynik zyskowności w ramach naszych międzynarodowych struktur, zajmując pierwsze miejsce w Grupie blisko 20 spółek działających w regionie CEE. To silny i zdrowy fundament do dalszego rozwoju, który wspiera nasza kultura organizacyjna i najlepszy na Świecie zespół pracowników i partnerów.

Avatar
Piotr Staszczak

President of the Board, S&T

Przewidywania dotyczące rozwoju segmentu usług IT na bieżący rok, mimo wojny za wschodnią granicą, wciąż są silne – z ankiety przeprowadzonej przez Computerworld wśród liderów IT wynika, że 49 proc. z nich sądzi, że tempo cyfryzacji w 2022 roku nadal będzie przyśpieszało, czyniąc z digitalizacji galopujące zjawisko. Nieco mniej, bo 47 proc., sądzi, że tempo zmian będzie wolniejsze, ale nadal odczuwalne.

Tylko co czwarta firma IT prognozuje, że w tym roku nie odczuje zmian w wartości zamówień lub że nastąpi ich spadek. Co więcej, dane Gartnera pokazują, że w 2022 roku wydatki przedsiębiorstw z całego świata na informatykę wzrosną o 5,1 proc., w sumie przekładając się na ok. 4,5 bilionów dolarów inwestycji w IT. Jednak, aby te pieniądze były mądrze spożytkowane, potrzebni będą czołowi specjaliści, którzy dopasują rozwiązania do potrzeb danego biznesu.

Co roku rankingi redakcji Computerworld niezmiennie potwierdzają silną pozycję S&T nad Wisłą – tegoroczna edycja nie jest wyjątkiem. Jak się okazuje, w zestawieniu firm informatycznych o największym zysku netto w 2021 roku S&T znalazło się na 19. pozycji, a wśród największych dostawców usług IT uplasowała się na 18. miejscu – tym samym niezmiennie mieszcząc się w TOP 20 najlepszych polskich biznesów IT. Firma stale również zwiększa wolumeny dostaw rozwiązań i usług IT dla sektorów takich jak: finanse i ubezpieczenia (23. pozycja), administracja publiczna i służby mundurowe (4. pozycja), transport, spedycja i logistyka (13. pozycja).

Przyśpieszony kurs cyfryzacji po wybuchu pandemii wiązał się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na usługi informatyczne w każdej branży w Polsce. Wysokie pozycje polskiego S&T w rankingu pokazują nasze kompetencje i elastyczność, które są niezbędne do odpowiadania na różnorodne wymogi rynkowe, od konsultingu technicznego, przez sprzedaż produktów, a kończąc na projektowaniu i budowie infrastruktury informatycznej. To możliwe przede wszystkim dzięki zaangażowaniu 600 pracowników, którzy w krajowych strukturach S&T wspierają pozyskiwanie i realizację złożonych projektów IT. W silnie cyfryzującym się świecie rola takich firm jak S&T będzie tylko rosła.

Avatar
Piotr Staszczak

President of the Board, S&T

Znacząco wzrósł udział S&T na rynku rozwiązań i usług dla branży edukacyjnej oraz naukowo-badawczej (skok z 15. pozycji na 9.), jak również w sektorze utilities bez energetyki (skok z 16. pozycji na 7.). W rankingu dostawców dla sektora telekomunikacyjnego firma zajęła 18. pozycję.

Kluczowe realizacje z 2021 roku, które umożliwiły S&T utrzymanie pozycji rynkowej, obejmowały m.in projekty dla: Auchan Polska, Centrum e-Zdrowia, Centrum Informatyki Resortu Finansów, Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych, Euronet Polska, Kaufland Polska,  Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sprawiedliwości, Polska Spółka Gazownictwa, Prokuratura Krajowa, czy Urząd Transportu Kolejowego.

Zobacz podobne

10.07.2022

Certyfikat ISO 27001 w branży IT

W czerwcu 2022 r. nasza firma pomyślnie przeszła audyt w nadzorze Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Centrum Certyfikacji Jakości potwierdziło zgodność naszego systemu zarządzania z wymaganiami normy ISO 27001.
23.02.2022

S&T rozwija kompetencje w obszarze zabezpieczania sieci IIoT

Przemysłowy Internet Rzeczy, podobnie jak tradycyjny, wymaga zabezpieczenia przed cyberatakami. Nowa certyfikacja Cisco IoT poszerza ofertę S&T w zakresie ochrony sieci przemysłowych.
14.02.2022

S&T z najwyższym poziomem partnerstwa z firmą F5

S&T uzyskało platynowy poziom partnerstwa w ramach F5 Unity+ Partner Program. Było to możliwe dzięki bardzo dobrym wynikom sprzedażowym w 2021 roku oraz umiejętnościom technicznym zespołu bezpieczeństwa sieciowego.
A MOŻE WOLAŁBYŚ OD RAZU UZYSKAĆ SPERSONALIZOWANĄ OFERTĘ? Zostań naszym klientem już dziś

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.