S&T i Główny Inspektorat Transportu Drogowego zawarły umowę, w ramach której S&T świadczyć będzie usługę utrzymania wybranych elementów elektronicznego systemu poboru opłat viaTOLL. Kontrakt podpisano na 12 miesięcy.

W ramach podpisanego kontraktu S&T przejmie pod swoją opieką ok. 250 miejsc obsługi klienta, w których użytkownicy systemu viaToll mogą dokonać m.in.: rejestracji, sprawdzenia konta użytkownika, doładowania salda umowy, edycji umowy. Zespół S&T odpowiadać będzie za montaż i instalację sprzętu oraz oprogramowania, konfigurację stanowisk, usługi serwisowe i logistyczne.

Ponadto umowa obejmuje także wsparcie 100 Mobilnych Jednostek Kontrolnych, czyli pojazdów wyposażonych w urządzenia, sprzęt i systemy do monitorowania poboru opłat elektronicznych. W tym obszarze S&T odpowiadać będzie za obsługę systemu do zarządzania zgłoszeniami, aktualizację aplikacji, konfigurację, weryfikację i wymianę wadliwego sprzętu, a także obsługi logistyczne i magazynowe.

Usługi utrzymaniowe w zakresie zapewnienia pełnej sprawności funkcjonowania zarówno miejsc obsługi klienta jak i mobilnych jednostek kontrolnych realizowane będą na terenie całego kraju w trybie 24/7. S&T jest jedną z niewielu firm w Polsce, która dysponuje odpowiednim zapleczem inżynierów mobilnych gotowych szybko udzielić wsparcia niezależnie od miejsca awarii.

Kompetencje i sprawne zaplecze

S&T pozyskało kontrakt z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego dzięki swoim kompetencjom i sprawnemu zapleczu technicznemu. Najbardziej wymagającym elementem umowy jest restrykcyjność zapisów SLA: w razie problemów musimy być gotowi na błyskawiczną reakcję. Kluczowy okazał się też zasięg naszej sieci serwisowej, która pokrywa cały obszar kraju. Dlatego nasi serwisanci mobilni są zawsze do dyspozycji w razie potrzeby.

Avatar
Konrad Łucka

IT Services Director, S&T

S&T od ponad 10 lat systematycznie wspiera funkcjonowanie rozbudowanych systemów i aplikacji do zarządzania przedsiębiorstwem. Firma dysponuje wyspecjalizowanymi zespołami zajmującymi się zabezpieczeniem środowisk wirtualnych , a także zarządzaniem i zarządzaniem siecią. S&T posiada także światowej klasy rozwiązania dedykowane świadczeniu usług wsparcia IT. Ma również bogate doświadczenie w realizacji podobnych kontraktów na polskim rynku.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego został powołany do kontroli przestrzegania przepisów obowiązujących w zakresie wykonywania transportu drogowego i niezarobkowego przewozu osób i rzeczy. Inspekcja współdziała z Policją, Strażą Graniczną, Krajową Administracją Skarbową, Inspekcją Weterynaryjną, Państwową Inspekcją Pracy, Inspekcją Handlową i zarządcami dróg w zakresie bezpieczeństwa i porządku ruchu na drogach publicznych, a także w zakresie zwalczania przestępstw gospodarczych dokonywanych związanych z transportem drogowym. Inspekcja współdziała również z organami samorządu terytorialnego oraz z organizacjami zrzeszającymi przewoźników drogowych.

Spółka S&T jest jednym z największych, niezależnych integratorów IT w Europie Środkowo-Wschodniej. Związana z polskim rynkiem usług informatycznych od ponad 50 lat. Należy do międzynarodowej grupy, notowanej na giełdzie we Frankfurcie, zatrudniającej ponad 4 tys. pracowników w 25 krajach na całym świecie. Firma S&T specjalizuje się w implementacji zaawansowanych technologii informatycznych w obszarze infrastruktury sprzętowej i rozwiązań sieciowych. Świadczy także usługi z zakresu wdrażania systemów do zarządzania przedsiębiorstwem, projektowania dedykowanych aplikacji biznesowych oraz udostępniania wyspecjalizowanych pracowników IT. Jako jeden z niewielu integratorów na rynku polskim, dysponuje własną siecią 13 biur serwisowych zlokalizowanych na terenie całego kraju, gwarantujących lokalne wsparcie użytkowników w trybie 24/7/365. S&T w Polsce zatrudnia ponad 400 certyfikowanych programistów, architektów IT, analityków, testerów oprogramowania oraz specjalistów z zakresu administrowania siecią i zarządzania infrastrukturą sprzętową.

 

Zobacz podobne

20.09.2021

Kontynuacja współpracy z Urzędem Dozoru Technicznego

Wiosną podpisaliśmy nową umowę na dalszy rozwój portalu internetowego dla klientów UDT. Kontrakt obejmuje także świadczenie opieki utrzymaniowo-serwisowej i hosting w okresie 36 miesięcy. Zespół S&T przeprowadzi również audyt bezpieczeństwa i dostępności według standardu WCAG 2.0.
01.09.2021

S&T zaangażowane w projekt zwiększający poziom bezpieczeństwa na polskiej kolei

S&T wygrało 23-milionowy przetarg dla UTK. W ramach kontraktu powstanie nowy, elektroniczny rejestr maszynistów centralnie zarządzany przez Urząd Transportu Kolejowego.
17.05.2021

S&T dostosuje najnowsze wersje oprogramowania Infor do wymogów polskiego rynku

Trzeci największy dostawca oprogramowania biznesowego na świecie przedłużył z S&T umowę lokalizacyjną. S&T będzie odpowiadać za aktualizację polskiej lokalizacji systemów Infor LN w latach 2021–2024 r.

Zapisz się na newsletter S&T

    Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
    Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
    Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.