Spółka S&T w Polsce zajęła czwarte miejsce w kategorii sprzedaży do sektora transportu, logistyki i spedycji. Największy wzrost w stosunku do roku poprzedniego firma zanotowała w zysku brutto (73 proc.) i sprzedaży oprogramowania (37 proc.).

ITwiz opublikowało wyniki corocznego rankingu dotyczącego branż IT i ICT. S&T w Polsce znalazło się w 19 kategoriach, z czego najwyższy wynik osiągnęło w sprzedaży do sektora transportu, logistyki i spedycji (4. miejsce). Sprzedaż do sektora transportu, logistyki i spedycji wyniosła 8 proc. udziału w całkowitych przychodach firmy.

Firma może pochwalić się także 13. pozycją w grupie firm o największych przychodach ze sprzedaży usług IT, po osiągnięciu w 2018 r. przychodu o 30 proc. większego niż w roku ubiegłym i 15. pozycją w zestawieniu dotyczącym firm IT o największym zysku brutto, który zanotował wzrost o 73 proc. w porównaniu do roku poprzedniego.

Ubiegły rok pokazał, że S&T jest ważnym graczem w branży, który wciąż dynamicznie się rozwija. Powiększyliśmy nasze przychody o 16 proc. w stosunku do roku poprzedniego, a segment „IT services”, w którym konsolidowane są wyniki spółek S&T w Polsce, był jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w ramach całej międzynarodowej Grupy. Wartość pozyskanych przez nas projektów informatycznych wyniosła blisko 80 mln euro.

Avatar
Piotr Staszczak

President of the Board, S&T

Wysokie miejsce S&T uzyskało również w sprzedaży do sektora finansowego (8. miejsce) i energetyki (9. miejsce), a także do sektora handlu (12. miejsce), telekomunikacyjnego (13. miejsce) i mediów (15. miejsce).

Zobacz podobne

17.09.2021

S&T jednym z najlepszych partnerów CLICO w 2020 r.

Podczas uroczystego spotkania zespół S&T otrzymał wyróżnienie jako III najlepszy partner handlowy firmy CLICO w 2020 r.
17.06.2021

S&T liderem wdrożeń SAP S/4HANA Cloud

Spółka S&T AG po raz drugi otrzymała prestiżową nagrodę Partnera Roku przyznawaną przez SAP w kategorii SAP S/4HANA Cloud, a S&T w Polsce uzyskało autoryzację RISE with S/4HANA Cloud Private Edition.
24.05.2021

Certyfikacja S&T w obszarze Customer Experience rozwiązań Cisco

Znaczna część użytkowników produktów Cisco nie wykorzystuje w pełni ich całego potencjału. Powodów jest wiele – brak czasu, brak wiedzy, nieodpowiednie dobranie rozwiązania.

Zapisz się na newsletter S&T

    Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
    Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
    Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.