Spółka S&T w Polsce zajęła czwarte miejsce w kategorii sprzedaży do sektora transportu, logistyki i spedycji. Największy wzrost w stosunku do roku poprzedniego firma zanotowała w zysku brutto (73 proc.) i sprzedaży oprogramowania (37 proc.).

S&T wysoko w rankingu

ITwiz opublikowało wyniki corocznego rankingu dotyczącego branż IT i ICT. S&T w Polsce znalazło się w 19 kategoriach, z czego najwyższy wynik osiągnęło w sprzedaży do sektora transportu, logistyki i spedycji (4 miejsce). Sprzedaż do sektora transportu, logistyki i spedycji wyniosła 8 proc. udziału w całkowitych przychodach firmy.

Firma może pochwalić się także 13 pozycją w grupie firm o największych przychodach ze sprzedaży usług IT, po osiągnięciu w 2018 r. przychodu o 30 proc. większego niż w roku ubiegłym i 15 pozycją w zestawieniu dotyczącym firm IT o największym zysku brutto, który zanotował wzrost o 73 proc. w porównaniu do roku poprzedniego.

Ubiegły rok pokazał, że S&T jest ważnym graczem w branży, który wciąż dynamicznie się rozwija. Powiększyliśmy nasze przychody o 16 proc. w stosunku do roku poprzedniego, a segment „IT services”, w którym konsolidowane są wyniki spółek S&T w Polsce, był jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w ramach całej międzynarodowej Grupy. Wartość pozyskanych przez nas projektów informatycznych wyniosła blisko 80 mln euro – mówi Piotr Staszczak, prezes spółki S&T w Polsce.

 

Wysokie miejsce S&T uzyskało również w sprzedaży do sektora finansowego (8 miejsce) i energetyki (9 miejsce), a także do sektora handlu (12 miejsce), telekomunikacyjnego (13 miejsce) i mediów (15 miejsce).

Zobacz podobne

26.03.2021

S&T wśród najlepszych partnerów Infor w regionie

Przyznany tytuł Top Performer Partner firmy Infor w Europie Wschodniej za 2020 r. potwierdza, że S&T jest ważną częścią międzynarodowej sieci partnerskiej firmy Infor.
09.03.2021

S&T firmą z największą liczbą zaawansowanych kompetencji VMware

S&T jest jedynym w Polsce integratorem, który potwierdził najwyższy poziom kompetencji w zakresie rozwiązań Data Center Virtualization, Cloud Management and Automation oraz Digital Workspace.
28.01.2021

S&T złotym partnerem SAP!

Zespół S&T wdraża na polskim rynku rozwiązania oparte o technologię SAP. Firma jako certyfikowany partner serwisowy realizuje także najbardziej zaawansowane projekty z zakresu wsparcia aplikacyjnego SAP.

Zapisz się na newsletter S&T

    Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
    Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
    Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.