Nowa umowa obejmie projekt, budowę, wdrożenie oraz utrzymanie i rozwój oprogramowania. To czwarty duży projekt S&T dla UKE, po systemie wspomagającym proces wydawania pozwoleń radiowych P-WID, Platformie Usług Elektronicznych i Punkcie Informacji ds. Telekomunikacji.

W ramach najnowszego kontraktu S&T opracuje i wdroży dedykowane oprogramowanie, które będzie zainstalowane m.in. w stacjach pomiarowych UKE. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej jest organem regulacyjnym w zakresie działalności telekomunikacyjnej i pocztowej oraz zarządza przydziałem częstotliwości. Jest także organem nadzoru rynku w zakresie kontroli wyrobów emitujących lub podatnych na emisję pola elektromagnetycznego, w tym urządzeń radiowych wprowadzonych do obrotu handlowego w Polsce. Dlatego realizacja projektu wpisuje się wprost w ustawowe zadania urzędu.

Głównym zadaniem stacji pomiarowych jest prowadzenie obserwacji widma elektromagnetycznego, wykrywanie zakłóceń elektromagnetycznych oraz prowadzenie pomiarów parametrów sygnałów radiowych.

img

Oprogramowanie opracowane przez S&T znacznie usprawni realizacje pomiarów m.in. poprzez zdalne planowanie harmonogramów i zakresów kontroli widma radiowego oraz precyzyjne namierzanie przypadków nielegalnego wzmacniania sygnałów radiowych i internetowych. Dlatego, jeśli ktoś ma problemy z zasięgiem (a wcześniej ich nie było) lub urządzenia radiowe są regularnie zakłócane, jest spora szansa, że dzięki tworzonemu systemowi już wkrótce UKE namierzy źródło zakłóceń i pomoże przywrócić prawidłowe działanie urządzeń radiowych i radiowo-telekomunikacyjnych.

Projekt, zgodnie z kontraktem, został podzielony na 5 etapów. Pierwszy, który trwa obecnie, to analiza przedwdrożeniowa i realizacja modułu Ewidencji Wyposażenia Pomiarowego wraz z jego integracją z Centralnym Systemem Uwierzytelniania. W kolejnym kroku S&T zaprojektuje i wdroży właściwe oprogramowanie, zgodnie ze specyficznymi wymaganiami urzędu. Następnie S&T przeprowadzi szkolenia instruktażowe dla użytkowników i administratorów oprogramowania po stronie UKE. Czwarty etap to zapewnienie usług rozwojowych oprogramowania w liczbie godzin uzgodnionej w kontrakcie, natomiast ostatnim elementem projektu będzie zapewnienie usług wsparcia oprogramowania. Wartość kontraktu to ponad 3,5 mln zł.

– Dla S&T jest to już kolejny projekt o takiej skali, który realizujemy dla UKE. Bardzo dobrze znamy tego Klienta i jesteśmy w stanie właściwie zrozumieć i zaadresować jego potrzeby. Tym razem dodatkowym utrudnieniem w realizacji wdrożenia jest stan pandemiczny. Jako S&T potrafiliśmy świetnie się do niego przystosować – już od samego początku projektu ma miejsce całkowite przejście na formułę zdalną spotkań projektowych. Wprowadziliśmy również elektroniczne procesowanie i podpisywanie dokumentów za pomocą profilu zaufanego.

Avatar
Łukasz Krzyżanowski

Project Manager, S&T

Zobacz podobne

20.09.2021

Kontynuacja współpracy z Urzędem Dozoru Technicznego

Wiosną podpisaliśmy nową umowę na dalszy rozwój portalu internetowego dla klientów UDT. Kontrakt obejmuje także świadczenie opieki utrzymaniowo-serwisowej i hosting w okresie 36 miesięcy. Zespół S&T przeprowadzi również audyt bezpieczeństwa i dostępności według standardu WCAG 2.0.
01.09.2021

S&T zaangażowane w projekt zwiększający poziom bezpieczeństwa na polskiej kolei

S&T wygrało 23-milionowy przetarg dla UTK. W ramach kontraktu powstanie nowy, elektroniczny rejestr maszynistów centralnie zarządzany przez Urząd Transportu Kolejowego.
17.05.2021

S&T dostosuje najnowsze wersje oprogramowania Infor do wymogów polskiego rynku

Trzeci największy dostawca oprogramowania biznesowego na świecie przedłużył z S&T umowę lokalizacyjną. S&T będzie odpowiadać za aktualizację polskiej lokalizacji systemów Infor LN w latach 2021–2024 r.

Zapisz się na newsletter S&T

    Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
    Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
    Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.