Nowa umowa obejmie projekt, budowę, wdrożenie oraz utrzymanie i rozwój oprogramowania. To czwarty duży projekt S&T dla UKE, po systemie wspomagającym proces wydawania pozwoleń radiowych P-WID, Platformie Usług Elektronicznych i Punkcie Informacji ds. Telekomunikacji.

W ramach najnowszego kontraktu S&T opracuje i wdroży dedykowane oprogramowanie, które będzie zainstalowane m.in. w stacjach pomiarowych UKE. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej jest organem regulacyjnym w zakresie działalności telekomunikacyjnej i pocztowej oraz zarządza przydziałem częstotliwości. Jest także organem nadzoru rynku w zakresie kontroli wyrobów emitujących lub podatnych na emisję pola elektromagnetycznego, w tym urządzeń radiowych wprowadzonych do obrotu handlowego w Polsce. Dlatego realizacja projektu wpisuje się wprost w ustawowe zadania urzędu.

Głównym zadaniem stacji pomiarowych jest prowadzenie obserwacji widma elektromagnetycznego, wykrywanie zakłóceń elektromagnetycznych oraz prowadzenie pomiarów parametrów sygnałów radiowych.

img

Oprogramowanie opracowane przez S&T znacznie usprawni realizacje pomiarów m.in. poprzez zdalne planowanie harmonogramów i zakresów kontroli widma radiowego oraz precyzyjne namierzanie przypadków nielegalnego wzmacniania sygnałów radiowych i internetowych. Dlatego, jeśli ktoś ma problemy z zasięgiem (a wcześniej ich nie było) lub urządzenia radiowe są regularnie zakłócane, jest spora szansa, że dzięki tworzonemu systemowi już wkrótce UKE namierzy źródło zakłóceń i pomoże przywrócić prawidłowe działanie urządzeń radiowych i radiowo-telekomunikacyjnych.

Projekt, zgodnie z kontraktem, został podzielony na 5 etapów. Pierwszy, który trwa obecnie, to analiza przedwdrożeniowa i realizacja modułu Ewidencji Wyposażenia Pomiarowego wraz z jego integracją z Centralnym Systemem Uwierzytelniania. W kolejnym kroku S&T zaprojektuje i wdroży właściwe oprogramowanie, zgodnie ze specyficznymi wymaganiami urzędu. Następnie S&T przeprowadzi szkolenia instruktażowe dla użytkowników i administratorów oprogramowania po stronie UKE. Czwarty etap to zapewnienie usług rozwojowych oprogramowania w liczbie godzin uzgodnionej w kontrakcie, natomiast ostatnim elementem projektu będzie zapewnienie usług wsparcia oprogramowania. Wartość kontraktu to ponad 3,5 mln zł.

– Dla S&T jest to już kolejny projekt o takiej skali, który realizujemy dla UKE. Bardzo dobrze znamy tego Klienta i jesteśmy w stanie właściwie zrozumieć i zaadresować jego potrzeby. Tym razem dodatkowym utrudnieniem w realizacji wdrożenia jest stan pandemiczny. Jako S&T potrafiliśmy świetnie się do niego przystosować – już od samego początku projektu ma miejsce całkowite przejście na formułę zdalną spotkań projektowych. Wprowadziliśmy również elektroniczne procesowanie i podpisywanie dokumentów za pomocą profilu zaufanego.

Avatar
Łukasz Krzyżanowski

IBEST Department Manager, S&T

Zobacz podobne

25.07.2022

S&T wspiera transformację cyfrową najlepszej polskiej uczelni

S&T i Uniwersytet Warszawski podpisały umowę na wdrożenie elektronicznego obiegu faktur zakupowych i elektronicznych wniosków urlopowych oraz rozwój i utrzymanie platformy SAP.
29.03.2022

System SAP w oczyszczalni ścieków w Łodzi pod opieką S&T

Kolejny system SAP w branży utilities utrzymany przez zespół S&T. Nowy projekt obejmuje serwis aplikacyjny i wsparcie techniczne oprogramowania SAP NetWeaver 7.01 dla ponad 50 użytkowników.
25.02.2022

S&T zbuduje system, który dostarczy informacji na temat używanych źródeł ciepła

Głównym zadaniem postawionym przed systemem ZONE jest zebranie w jednej bazie wszystkich informacji na temat sposobów ogrzewania budynków – co w konsekwencji pozwoli na podjęcie skuteczniejszych działań ukierunkowanych na poprawę jakości powietrza w Polsce.
A MOŻE WOLAŁBYŚ OD RAZU UZYSKAĆ SPERSONALIZOWANĄ OFERTĘ? Zostań naszym klientem już dziś

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.