W ramach nowego kontraktu z Centrum e-Zdrowia S&T odpowiadać będzie za wytwarzanie oprogramowania, świadczenie usług autoryzacji oraz wsparcie serwisowe i aplikacyjne.

Nasza firma zajmuje się również udzielaniem pomocy technicznej dla aptek i innych podmiotów medycznych, podłączonych do systemu.

Zespoły programistyczne S&T zaangażowane w kontrakt z Centrum e-Zdrowia wykorzystują do wytwarzania oprogramowania zwinne podejście Scrum skalowane metodą Nexus. Jest ono szczególnie skuteczne w organizacji prac przy projektach informatycznych o dużej skali w otoczeniu zmieniających się potrzeb i wymagań biznesowych. W przypadku projektu CeZ dzięki podejściu agile udało się skoordynować równoległe prace nad platformą składającą się z ponad 30 podsystemów.

Podpisana umowa jest kolejnym krokiem w rozwoju systemu e-zdrowie. Głównym celem tego etapu prac jest stworzenie platformy do wymiany dokumentacji medycznej pomiędzy podmiotami oraz  umożliwienie analizy pozyskanych w ten sposób danych. Opracowanie nowych funkcjonalności  znacząco skróci czas wywiadu z pacjentem podczas wizyty lekarskiej oraz ułatwi zdalną diagnostykę, szczególnie ważną w czasie pandemii.

Współtworzony przez S&T system ten będzie wykorzystywał algorytmy sztucznej inteligencji. Rozwijany moduł raportowy, bazujący na zbiorach Big Data, umożliwi Ministerstwu Zdrowia i jednostkom przez nie wskazanym, pozyskanie wielu informacji ułatwiających procesy decyzyjne.

– W najbliższym czasie skoncentrujemy się na rozbudowie funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta, które już wkrótce stanie się domowym centrum zarządzania i archiwizacji dokumentów medycznych. Kolejny krok to dalsze ułatwienia dla pacjentów związane z wdrożeniem centralnej rejestracji na poszczególne świadczenia medyczne. Dzięki automatyzacji i nowym funkcjom systemu e-zdrowie, lekarze w Polsce będą diagnozować szybciej i sprawniej. Cyfryzacja kolejnych elementów systemu ochrony zdrowia wymagać będzie od naszego zespołu programistycznego realizacji wielu zaawansowanych prac informatycznych.

Avatar
Michał Wilbrandt

Business Solutions Unit Director, S&T

Docelowo informacje o rozpoznanej jednostce chorobowej czy wykonanych badaniach będą przekazywane do centralnego systemu. Łatwy dostęp do tych danych będzie miał zarówno uprawniony pracownik medyczny, jak i pacjent. Już dziś po zalogowaniu do Internetowego Konta Pacjenta (IKP) mamy dostęp do całej swojej historii medycznej. System ten umożliwi także nadanie uprawnień do dostępu do swoich danych wskazanym osobom.

W czwartym kwartale 2021 r. Centrum e-Zdrowia zapowiada uruchomienie z poziomu IKP centralnej e-rejestracji, jak i nowego, rozbudowanego narzędzia do e-wizyt. W tym roku planowany jest też dalszy rozwój systemu e-zdrowie (P1), do którego dodane zostanie kolejne narzędzie – możliwość zamawiania online e-recept oraz e-recepta transgraniczna.

Zobacz podobne

25.07.2022

S&T wspiera transformację cyfrową najlepszej polskiej uczelni

S&T i Uniwersytet Warszawski podpisały umowę na wdrożenie elektronicznego obiegu faktur zakupowych i elektronicznych wniosków urlopowych oraz rozwój i utrzymanie platformy SAP.
29.03.2022

System SAP w oczyszczalni ścieków w Łodzi pod opieką S&T

Kolejny system SAP w branży utilities utrzymany przez zespół S&T. Nowy projekt obejmuje serwis aplikacyjny i wsparcie techniczne oprogramowania SAP NetWeaver 7.01 dla ponad 50 użytkowników.
25.02.2022

S&T zbuduje system, który dostarczy informacji na temat używanych źródeł ciepła

Głównym zadaniem postawionym przed systemem ZONE jest zebranie w jednej bazie wszystkich informacji na temat sposobów ogrzewania budynków – co w konsekwencji pozwoli na podjęcie skuteczniejszych działań ukierunkowanych na poprawę jakości powietrza w Polsce.
A MOŻE WOLAŁBYŚ OD RAZU UZYSKAĆ SPERSONALIZOWANĄ OFERTĘ? Zostań naszym klientem już dziś

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.