W ramach nowego kontraktu z Centrum e-Zdrowia S&T odpowiadać będzie za wytwarzanie oprogramowania, świadczenie usług autoryzacji oraz wsparcie serwisowe i aplikacyjne.

Nasza firma zajmuje się również udzielaniem pomocy technicznej dla aptek i innych podmiotów medycznych, podłączonych do systemu.

Zespoły programistyczne S&T zaangażowane w kontrakt z Centrum e-Zdrowia wykorzystują do wytwarzania oprogramowania zwinne podejście Scrum skalowane metodą Nexus. Jest ono szczególnie skuteczne w organizacji prac przy projektach informatycznych o dużej skali w otoczeniu zmieniających się potrzeb i wymagań biznesowych. W przypadku projektu CeZ dzięki podejściu agile udało się skoordynować równoległe prace nad platformą składającą się z ponad 30 podsystemów.

Podpisana umowa jest kolejnym krokiem w rozwoju systemu e-zdrowie. Głównym celem tego etapu prac jest stworzenie platformy do wymiany dokumentacji medycznej pomiędzy podmiotami oraz  umożliwienie analizy pozyskanych w ten sposób danych. Opracowanie nowych funkcjonalności  znacząco skróci czas wywiadu z pacjentem podczas wizyty lekarskiej oraz ułatwi zdalną diagnostykę, szczególnie ważną w czasie pandemii.

Współtworzony przez S&T system ten będzie wykorzystywał algorytmy sztucznej inteligencji. Rozwijany moduł raportowy, bazujący na zbiorach Big Data, umożliwi Ministerstwu Zdrowia i jednostkom przez nie wskazanym, pozyskanie wielu informacji ułatwiających procesy decyzyjne.

– W najbliższym czasie skoncentrujemy się na rozbudowie funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta, które już wkrótce stanie się domowym centrum zarządzania i archiwizacji dokumentów medycznych. Kolejny krok to dalsze ułatwienia dla pacjentów związane z wdrożeniem centralnej rejestracji na poszczególne świadczenia medyczne. Dzięki automatyzacji i nowym funkcjom systemu e-zdrowie, lekarze w Polsce będą diagnozować szybciej i sprawniej. Cyfryzacja kolejnych elementów systemu ochrony zdrowia wymagać będzie od naszego zespołu programistycznego realizacji wielu zaawansowanych prac informatycznych.

Avatar
Michał Wilbrandt

Business Solutions Unit Director, S&T

Docelowo informacje o rozpoznanej jednostce chorobowej czy wykonanych badaniach będą przekazywane do centralnego systemu. Łatwy dostęp do tych danych będzie miał zarówno uprawniony pracownik medyczny, jak i pacjent. Już dziś po zalogowaniu do Internetowego Konta Pacjenta (IKP) mamy dostęp do całej swojej historii medycznej. System ten umożliwi także nadanie uprawnień do dostępu do swoich danych wskazanym osobom.

W czwartym kwartale 2021 r. Centrum e-Zdrowia zapowiada uruchomienie z poziomu IKP centralnej e-rejestracji, jak i nowego, rozbudowanego narzędzia do e-wizyt. W tym roku planowany jest też dalszy rozwój systemu e-zdrowie (P1), do którego dodane zostanie kolejne narzędzie – możliwość zamawiania online e-recept oraz e-recepta transgraniczna.

Zobacz podobne

20.09.2021

Kontynuacja współpracy z Urzędem Dozoru Technicznego

Wiosną podpisaliśmy nową umowę na dalszy rozwój portalu internetowego dla klientów UDT. Kontrakt obejmuje także świadczenie opieki utrzymaniowo-serwisowej i hosting w okresie 36 miesięcy. Zespół S&T przeprowadzi również audyt bezpieczeństwa i dostępności według standardu WCAG 2.0.
01.09.2021

S&T zaangażowane w projekt zwiększający poziom bezpieczeństwa na polskiej kolei

S&T wygrało 23-milionowy przetarg dla UTK. W ramach kontraktu powstanie nowy, elektroniczny rejestr maszynistów centralnie zarządzany przez Urząd Transportu Kolejowego.
17.05.2021

S&T dostosuje najnowsze wersje oprogramowania Infor do wymogów polskiego rynku

Trzeci największy dostawca oprogramowania biznesowego na świecie przedłużył z S&T umowę lokalizacyjną. S&T będzie odpowiadać za aktualizację polskiej lokalizacji systemów Infor LN w latach 2021–2024 r.

Zapisz się na newsletter S&T

    Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
    Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
    Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.