Cargotec, fińska firma produkująca i dostarczająca inteligentne systemy do obsługi przeładunków, kontynuuje wieloletnią współpracę z S&T w ramach nowej umowy. Międzynarodowy projekt obejmuje migrację 11-letniego systemu Infor LN do najnowszej wersji oraz dostosowanie obszarów finansów, dystrybucji i logistyki do polskiego otoczenia prawnego i biznesowego.

S&T podpisało umowę z Cargotec Corporation z siedzibą w Finlandii na zrealizowanie migracji polskiego oddziału firmy z 11-letniego systemu Infor LN (FP7) do najnowszej wersji Infor LN 10.7. W ramach tego międzynarodowego projektu integrator IT będzie współpracował ze skandynawskimi firmami Midport i Tietoevry.

Cargotec Poland będzie korzystał z polskiej lokalizacji oraz dodatkowego pakietu Polskich Rozszerzeń Biznesowych dla Infor LN 10.7 dostarczonego przez S&T. Rozważane jest również poszerzenie zakresu projektu o integrację z Krajowym Systemem e-Faktur, który od 2024 roku będzie obowiązkowym narzędziem dla wszystkich biznesów działających w Polsce.

Dzięki wsparciu S&T możliwa będzie obsługa obowiązujących w Polsce wymagań prawnych i biznesowych dotyczących obszarów takich jak: finanse, dystrybucja czy logistyka, a co za tym idzie, usprawnienie pracy ok. 1100 pracowników, w tym ok. 300 użytkowników systemów Infor LN i Infor ION.

Nowo podpisana umowa otwiera kolejny rozdział współpracy między S&T a Cargotec Corporation. Poprzednie projekty realizowane przez nas dla fińskiej firmy obejmowały m.in. konsultacje w zakresie logistyki, produkcji i planowania, wsparcie polskiej lokalizacji systemu Infor, wdrożenie JPK oraz innych rozwiązań wspierających obszar finansowy. Dzięki temu możliwe było m.in. uzyskanie wglądu w wyniki biznesowe, przyśpieszenie realizacji zamówień oraz fakturowania, usprawnienie komunikacji w łańcuchu dostaw i realne wdrożenie koncepcji Przemysłu 4.0 w życie.

Aktualnie na kontenerach na całym świecie przeprowadza się setki milionów operacji rocznie. W portach jedna czwarta z nich jest obsługiwana przez rozwiązania Kalmar od firmy Cargotec. Wspieranie wiodącego w branży podmiotu to dla nas ogromna radość, szczególnie, że nasza współpraca z Cargotec Poland trwa już kilkanaście lat. W 2017 roku to właśnie polski oddział firmy był współgospodarzem XXXII edycji SAMBY – konferencji użytkowników Infor w Polsce organizowanej przez S&T. W zakładzie produkcyjnym firmy w Stargardzie uczestnicy mogli zobaczyć na własne oczy, jak produkty Infor znacząco usprawniają procesy biznesowe.

Avatar
Przemysław Domański

Partner Sales Manager, S&T

Start nowego systemu w dwóch zakładach produkcyjnych Cargotec w Polsce (spółki Hiab i Kalmar w Stargardzie) jest planowany na marzec 2023 roku. Pierwsze zadanie w ramach projektu zostało już zrealizowane natychmiast – przygotowanie i dostawa 25 wybranych standardowych rozwiązań w technologii Infor Extensibility (TX). W niedalekiej przyszłości będą mogły one być dostosowane do specyfiki chmury obliczeniowej i przeniesione do niej.

Zobacz podobne

23.08.2022

Rohrer: Dostawca usług przemysłowych wdrożył SAP S/4HANA Cloud

Grupa Rohrer, która zajmuje się dostarczaniem usług przemysłowych dla sektora naftowego i chemicznego, zakończyła proces migracji do SAP S/4HANA Cloud.
25.07.2022

S&T wspiera transformację cyfrową najlepszej polskiej uczelni

S&T i Uniwersytet Warszawski podpisały umowę na wdrożenie elektronicznego obiegu faktur zakupowych i elektronicznych wniosków urlopowych oraz rozwój i utrzymanie platformy SAP.
29.03.2022

System SAP w oczyszczalni ścieków w Łodzi pod opieką S&T

Kolejny system SAP w branży utilities utrzymany przez zespół S&T. Nowy projekt obejmuje serwis aplikacyjny i wsparcie techniczne oprogramowania SAP NetWeaver 7.01 dla ponad 50 użytkowników.
A MOŻE WOLAŁBYŚ OD RAZU UZYSKAĆ SPERSONALIZOWANĄ OFERTĘ? Zostań naszym klientem już dziś

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy Kontron AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy Kontron AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.