Finalizujemy kolejny etap kontraktu z UTK, który koncentruje się na uruchomieniu nowoczesnej serwerowni, spełniającej wymagania polityki bezpieczeństwa PESEL-NET oraz węzła krajowego.

Zespół S&T odpowiada za wszystkie prace projektowe i instalacyjne w hali magazynowej w Warszawie oraz dostawę i implementację mobilnej komory IT wraz z wyposażeniem zgodne z normą PN EN 1047-2. W ramach projektu zrealizowane zostaną prace remontowe infrastruktury technicznej, przetestowany system klimatyzacji, wykonane pomiary instalacji elektrycznej oraz testy określone przez producentów i obowiązujące przepisy prawa. Zgodnie z wymaganiami zamawiającego pracujemy także nad przygotowaniem dokumentacji potrzebnej do uzyskania niezbędnych pozwoleń i złożenia wszystkich wymaganych zgłoszeń.

– W ramach kontraktu z UTK nie powstaje typowe Data Center. W projekcie tym, z uwagi na wymagania polityki bezpieczeństwa PESEL-NET oraz węzła krajowego, S&T dostarczy zdecydowanie coś więcej.  Będzie to raczej wysokiej klasy Pomieszczenie Bezpieczeństwa IT z funkcją Data Center. Użytkowo „prawie” to samo, ale w rzeczywistości owe „prawie” oznacza konieczność spełnienia szeregu dodatkowych wymogów w zakresie zgodności z europejskimi normami i to zarówno w obszarze wykorzystanych materiałów jak i funkcji użytkowych. Efektem naszych prac będzie zapewnienie bezpieczeństwa fizycznego, technicznego i teleinformatycznego, które finalnie wpłynie na wysoki poziom cyberbezpieczeństwa wszystkich rozwiązań informatycznych Urzędu Transportu Kolejowego.

Avatar
Andrzej Ożóg

Dyrektor Sprzedaży, S&T

Zgodnie z oczekiwaniem Urzędu Transportu Kolejowego serwerownia została przygotowana jako „pomieszczenie wewnątrz pomieszczenia”, które w razie potrzeby można łatwo zdemontować i przetransportować w inne miejsce, dlatego też przygotowywana konstrukcja komory jest niezwykle lekka. Została ona zaprojektowana w technologii modułowej, dzięki czemu w można ją będzie w przyszłości rozbudować bez przerywania działania systemów.

Podłoga serwerowni została specjalnie uszczelniona na wypadek zalania. Drzwi pomieszczenia chronią nie tylko przed włamaniem, pożarem, ale przed także przed niekorzystnym wpływem temperatury i wilgotności zgodnie z normą PN EN 1047-2. Serwerownia została zabezpieczenia przed przenikaniem pól elektromagnetycznych zgodnie z normą EN 50147-1. Gazoszczelność zapewniono w oparciu o wytyczne normy DIN 18095.

Budowa serwerowni to jeden z etapów realizowanej przez zespół S&T umowy na rzecz Urzędu Transportu Kolejowego. Od września firma pracuje nad stworzeniem Centralnej Bazy Danych, która będzie pełnić funkcję centralnego rejestru w zakresie uprawnień maszynistów, które do tej pory były rozproszone w różnych systemach u różnych dysponentów.

Tak powstaje serwerownia UTK!

Zobacz podobne

20.09.2021

Kontynuacja współpracy z Urzędem Dozoru Technicznego

Wiosną podpisaliśmy nową umowę na dalszy rozwój portalu internetowego dla klientów UDT. Kontrakt obejmuje także świadczenie opieki utrzymaniowo-serwisowej i hosting w okresie 36 miesięcy. Zespół S&T przeprowadzi również audyt bezpieczeństwa i dostępności według standardu WCAG 2.0.
01.09.2021

S&T zaangażowane w projekt zwiększający poziom bezpieczeństwa na polskiej kolei

S&T wygrało 23-milionowy przetarg dla UTK. W ramach kontraktu powstanie nowy, elektroniczny rejestr maszynistów centralnie zarządzany przez Urząd Transportu Kolejowego.
17.05.2021

S&T dostosuje najnowsze wersje oprogramowania Infor do wymogów polskiego rynku

Trzeci największy dostawca oprogramowania biznesowego na świecie przedłużył z S&T umowę lokalizacyjną. S&T będzie odpowiadać za aktualizację polskiej lokalizacji systemów Infor LN w latach 2021–2024 r.

Zapisz się na newsletter S&T

    Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
    Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
    Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.