Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu na urządzenia i usługi IT w obszarze inteligentnego opomiarowania, S&T wprowadza na rynek polski nowoczesne rozwiązanie w obszarze Smart Metering.

Transformacja energetyczna - zaufaj sprawdzonym partnerom!

Oferowane rozwiązanie zostało zaprojektowane przez firmę Kontron, należącą do międzynarodowego holdingu technologicznego S&T. Spółka Kontron jest globalnym liderem w obszarze produkcji innowacyjnych urządzeń i maszyn sterowanych przez komputery przemysłowe.

Rynek inteligentnych liczników energii elektrycznej to nie tylko produkcja i dostarczanie nowoczesnych urządzeń, ale także wdrożenie nowego oprogramowania umożliwiającego nie tylko odczyt, ale i interpretację pozyskanych danych oraz konieczność zbudowania bezpiecznej infrastruktury IT.

Zespół S&T dzięki swoim specjalistycznym  kompetencjom informatycznym oraz  zlokalizowanej na terenie całego kraju sieci biur serwisowych jest w stanie wziąć kompleksową odpowiedzialność za realizację zaawansowanych projektów w obszarze cyfryzacji polskiej branży energetycznej.

Inteligentne liczniki wspierają
transformację cyfrową
w branży energetycznej.

Są naturalnym komponentem smart city, IOT i technologii ICT. Odgrywają także zasadniczą rolę w dystrybucji energii odnawialnej, która z każdym rokiem zyskuje na znaczeniu.

Inteligentne liczniki wspierają
transformację cyfrową
w branży energetycznej.

Są naturalnym komponentem smart city, IOT i technologii ICT. Odgrywają także zasadniczą rolę
w dystrybucji energii odnawialnej,
która z każdym rokiem zyskuje na znaczeniu.

Produkty Smart Metering

 

S&T gwarantuje sukces we wdrożeniu rozwiązań z zakresu Smart Metering, oferując niezbędne narzędzia. Inteligentne opomiarowanie energii elektrycznej to przede wszystkim liczniki oraz zaawansowana infrastruktura pomiarowa AMI. Inteligentne urządzenia rejestrują zużycie energii elektrycznej oraz regularnie przekazują dane do zakładu energetycznego. Z kolei infrastruktura pomiarowa włącza inteligentne liczniki w sieć systemów i rozwiązań umożliwiających wdrożenie nowoczesnych funkcjonalności.

Oprócz urządzeń gwarantujących sprawne i dokładne odczyty zużycia prądu, S&T oferuje także oprogramowanie zapewniające płynny przepływ danych w systemie oraz pełne wsparcie techniczne w formule on-site.

Poznaj zaawansowane rozwiązania, które oferujemy w zakresie smart meteringu:

Licznik jednofazowy MSM100

Licznik jednofazowy MSM100

MSM100 to jednofazowy licznik smart, który może być integrowany z wiodącymi technologiami przesyłu danych. Inteligentny, modułowy i łatwy do adaptacji.

Czytaj więcej >

Licznik trójfazowy MSM 300

Licznik trójfazowy MSM 300

MSM300 jest zaawansowanym trójfazowym licznikiem energii elektrycznej. Modułowość w zakresie komunikacji umożliwia zastosowanie różnego rodzaju technologii G3-PLC, Ethernet, 2G/3G/4G, NB-IoT i LTE M.

Czytaj więcej >

Gateway SGG400

Gateway SGG400

Smart Grid Gateway 400 to modułowa i otwarta platforma integrująca inteligentne liczniki komunikujące się w technologii G3 PLC z systemem odczytowym HES oraz MDM. 

Czytaj więcej >

HES i MDM Software

HES i MDM Software

Platforma z wbudowanym systemem klasy HES/MDM zapewniającym bezpieczną komunikację pomiędzy urządzeniami pomiarowymi a innymi systemami.

Czytaj więcej >

Realizacja projektów AMI

Realizacja projektów AMI

Bierzemy odpowiedzialność za kompletny proces wdrożenia inteligentnego opomiarowania (AMI). W trakcie realizacji projektu gwarantujemy ciągłość operacyjną i dostosowanie projektu do profilu działalności i specyfiki przedsiębiorstwa klienta.

Czytaj więcej >

Co nas wyróżnia

Własna produkcja urządzeń telekomunikacyjnych
W ramach międzynarodowej struktury grupy S&T znajdują się dwaj renomowani producenci

Doświadczenie w projektach IT dla sektora energetycznego
S&T to doświadczony partner realizujący projekty na styku energetyki i IT w wielu krajach europejskich, obecny na rynku smart metering od 2014 roku

Doświadczenie w realizacjach wymagających najwyższych standardów bezpieczeństwa
S&T dostarcza usługę sieci mobilnych dla bankomatów Euronet zapewniając bezpieczną i bezprzewodową komunikację bankomatów z centrum rozliczeniowym

Potwierdzone kompetencje w zakresie bezpiecznej komunikacji danych 
W ramach struktury S&T Poland funkcjonuje dedykowana, wyspecjalizowana komórka zajmująca się kontrolą bezpieczeństwa transmisji danych w komunikacji

Liczne wdrożenia dla podmiotów rządowych i administracji publicznej
Jesteśmy trzecim dostawcą usług IT dla administracji publicznej i służb mundurowych w Polsce

Sprawna sieć serwisowa ulokowana na terenie całego kraju – 24/7
Helpdesk, serwis urządzeń i usługi wsparcia na terenie całego kraju z czasem usunięcia awarii do 4 godzin przez 365 dni w roku

Dlaczego warto wybrać licznik S&T

interoperacyjność
licznik MSM współpracuje z każdym oprogramowaniem

modułowość
możliwość adaptacji do technologii G3-PLC, Ethernet, światłowodów, 2G/3G/4G, NB-IoT i LTE M

redundancja
niezawodność przesyłu danych pomiarowych: moduł do PLC i GSM w jednym urządzeniu

otwarty protokół DLMS
możliwość funkcjonowania w dowolnie istniejącym inteligentnym systemie pomiarowym

Realizacje S&T dla rozwiązań infrastrukturalnych i bezpieczeństwa IT

Grupa S&T ma  szerokie doświadczenie w implementacji IT w sektorze energetycznym. Wypracowujemy optymalne rekomendacje i wdrażamy je, korzystając z nowoczesnych metodologii zarządzania projektami IT. Sprawdź nasze wdrożenia z zakresu smart meteringu:

Blog

Masz pytania, skontaktuj się z nami!  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.