Avatar Przemysław Domański Partner Sales Manager, S&T

Kolejna edycja Konferencji Użytkowników Infor LN/Baan SAMBA zakończyła się sukcesem! Wzięło w niej udział prawie 300 ekspertów z 70 firm.

Uczestnicy organizowanych przez S&T konferencji SAMBA w kolejnych przeprowadzonych przez nas ankietach coraz bardziej skłaniają się do opinii, że świat po końcu pandemii już nie wróci w stare tory. Nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy. Przez jubileuszową SAMBĘ XL (już czterdziestą!) przewinęło się 286 managerów i specjalistów z 70 firm użytkujących systemy Infor LN/Baan. Dziesięć warsztatów przeprowadzonych drugiego dnia SAMBY odnotowało średnią frekwencję po 80 i maksymalną 145 uczestników. W tradycyjnym trybie trudne byłoby przeprowadzenie efektywnych warsztatów dla tak licznego grona.

W SAMBIE XL wzięło udział również 69 osób ze strony S&T – poza grupą prowadzących były to przede wszystkim osoby, które uczestniczyły w konferencji jako słuchacze. Nie tylko nasi Klienci, ale i konsultanci S&T masowo korzystali z przygotowanych warsztatów, przysłuchiwali się niedostępnym publicznie prezentacjom Inforu czy dyskusji panelowej „Szybciej, wyżej, zwinniej”. Paneliści – managerowie z firm użytkujących Infor LN (AIC, MESKO), szef firmy doradczej Brainstorm i specjaliści z S&T dyskutowali o tym, jak ulepszyć organizację oraz system ERP.

W trakcie konferencji nagrodziliśmy również najciekawsze projekty minionego okresu (PCO, PGZ, ITM), świętowaliśmy 20 lat (a czasami i więcej) współpracy z firmą ITM, z Radkiem Zacharewiczem i Staszkiem Reczyńskim. Swój moment miał też Tomek Tomala, jako przedstawiciel młodego pokolenia konsultantów S&T i czwórki debiutantów SAMBOWYCH.

Wizyta studyjna w firmie Technokabel SA

Osobną historią był współgospodarz – firma Technokabel SA – wieloletni użytkownik systemów Infor LN/Baan w coraz to nowszych wersjach. Zaczęło się od otwarcia SAMBY. Zamiast tradycyjnego przecinania wstęgi, rurki czy pasa amunicyjnego tym razem łączyliśmy… grube, 48-przewodowe kable. Po ostatnim podłączeniu kabli przez panią Prezes Annę Germatę prąd popłynął i serce SAMBY zaczęło bić.

Następnie wszyscy zostali zaproszeni przez Dyrektora Remigiusza Łagodzkiego na zdalną wizytę w zakładzie produkcyjnym w Szreńsku w czasie rzeczywistym. Kamera transmitująca obraz do uczestników SAMBY podążała za specjalistą-technologiem odkrywającym tajniki produkcji kabli (Cezary Kaliszewski), a szef IT (Dariusz Pełka) i nasz świetnie znający wdrożenie konsultant (Szczepan Filipowski) opisali na przykładach sposób użycia systemu Infor LN w firmie. W realu trudno byłoby wszystkim 200 gościom wejść do środka maszyn, dokładnie zobaczyć ekrany czy nawet dobrze wszystko usłyszeć w huku hali produkcyjnej.

Na koniec dowiedzieliśmy się, co ma wspólnego Technokabel z wulkanem Nyiragongo. Zobaczyliśmy, w jaki sposób przeprowadzane są próby ogniowe kabli i światłowodów. Technokabel produkuje, przy pomocy systemu Infor LN, światłowody wytrzymujące 120 minut w temperaturze 800°C – żar w czasie prób dochodzi do 1100°C. Porównać to można do temperatury największego na świecie czynnego jeziora płynnej lawy – 500–900°C. I w takich warunkach kable Technokabla mogą przez znaczny czas wciąż działać.

Na ten moment zebraliśmy już ponad 150 ankiet z opiniami o konferencji od jej uczestników – naszych Klientów.

img

Opinie uczestników

– Dla mnie korzystna była forma online. Mogłam połączyć się jednego dnia z domu, a drugiego z biura, bez konieczności wyjazdu. 🙂 Genialna wizyta studyjna – coś wspaniałego, gratulacje dla firmy Technokabel! Takiego poziomu na SAMBIE jeszcze nie było! Super formuła konferencji, z przerwą na kawę/herbatę, z możliwością sprawdzenia się w ankietach.

Konsultanci przeprowadzający konferencję byli bardzo sympatyczni. Uważam, że na warsztatach nie powinno być zaawansowanej teorii i większość konsultantów faktycznie dużo rzeczy pokazywała w LN-ie, co bardzo doceniam. Bardzo dziękuję organizatorom za te dwa dni, które przygotowane były z pełnym profesjonalizmem i to było naprawdę widać. 🙂

Klienci bardzo wysoko ocenili wszystkie aspekty konferencji, ze średnią oceną 4,56 i ogólnym wrażeniem 4,66 (w skali do 5), choć pojawiały się też głosy tęsknoty za tradycyjnymi spotkaniami w realu i możliwością porozmawiania przy kawie/herbacie/wodzie/innych napitkach.

img

Opinie uczestników

– Osobiście bardzo lubię SAMBĘ i czekam na kolejną 🙂 Najbardziej jednak na taką prawdziwą – nie przez internet – ponieważ przez sprawy bieżące – pilne telefony, nagłe problemy – momentami trudno było mi się skoncentrować na treści warsztatów. 🙁

Teraz czeka nas kolejne wyzwanie – przymierzenie się do konferencji hybrydowej – połączenia najlepszego ze świata fizycznego i wirtualnego. Zapraszamy do współpracy!

Zobacz podobne

24.05.2022

Konferencja SAP Utilities Day 2022, czyli przegląd najciekawszych wdrożeń i omówienie najnowszych rozwiązań dla sektora

Podczas tegorocznej konferencji nasi klienci z segmentu SAP oraz przedstawiciele S&T wygłosili 3 z 8 prezentacji. W Poznaniu mieliśmy okazję pokazać od praktycznej strony jak ważne są narzędzia informatyczne w transformacji firm z sektora utilities.
28.03.2022

Webinar „Serwisy Cisco 2022” zakończony sukcesem!

Przeprowadzony 8 marca 2022 r. webinar S&T „Serwisy Cisco 2022” był dobrą okazją do zaznajomienia Klientów S&T z aktualnym portfolio serwisowym oferowanym przez naszą firmę Klientom działającym w oparciu o infrastrukturę i usługi firmy Cisco.
06.12.2021

XLI SAMBA, czyli jak zrobić karierę w dwie godziny

17–19 listopada 2021 r. kolejna SAMBA – Konferencja Użytkowników Infor LN/BAAN pod opieką S&T. W spotkaniu wzięło udział ok. 360 osób z 68 firm.

Zapisz się na newsletter S&T

    Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
    Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
    Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.