S&T wdrożyło system ERP SAP Retail dla sieci ponad 170 supermarketów Mila (obecnie Delikatesy Centrum). Wdrożenie zostało wykonane w bardzo krótkim czasie 35 tygodni, nie wpływając na przebieg normalnej pracy supermarketów.
Klient

Market-Detal

Data wykonania

Marzec, 2015

Technologie

SAP Retail

Gdy spółka Market-Detal wydzielała się z grupy Polomarket tworząc własną sieć sklepów pod marką Mila wiadomo było, że potrzebować będzie systemów informatycznych, wspierających jej działalność. Do wdrożenia wybrany został system SAP Retail, a firmą wdrażającą zostało S&T Services Poland.

Bardzo ważne było, aby zmiana marki z dniem 01.01.2015 w sieci 170 sklepów typu proximity supermarket, działających głównie w województwach kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, lubuskim, wielkopolskim, świętokrzyskim oraz śląskim nie spowodowała zakłóceń w normalnej pracy. Nie mniej istotna była optymalizacja działań operacyjnych sklepów, jak również możliwość sprawnej realizacji procesów zarządzania siecią.

Wielkim wyzwaniem był czas trwania wdrożenia – cały projekt zrealizowany został w okresie od maja 2014 do marca 2015, a od rozpoczęcia projektu do startu produkcyjnego na wszystkich sklepach minęło tylko 35 tygodni.

Równolegle prowadzone były wdrożenia systemów Qguar, IKB, Logito i Cognos, dlatego tez konieczna była ścisła współpraca wszystkich dostawców przy budowie interfejsów pomiędzy wdrażanymi systemami. Konieczne było też wpasowanie się z nowymi procesami w istniejące interfejsy z systemami Market pracującymi na sklepach. Skalę wykonanych integracji dobrze obrazuje fakt, że od dnia startu produkcyjnego platforma integracyjna SAP PI musiała obsłużyć średnio 50 tys. komunikatów dziennie.

Przeprowadzone wdrożenie systemu było bardzo szerokie i objęło następujące obszary: Retail-Zarzadzanie Danymi Podstawowymi, Retail-Logistyka i Zarządzanie Zakupami, Retail-Sprzedaż, Obsługa Finansowo-księgowa, Zarządzanie Majątkiem Trwałym oraz Controlling. Zrealizowano dedykowane rozszerzenia: Planowanie Zakupów, Agregacja Zakupów, Megapromocje, Budżet Marketingowy oraz Uzgodnienia Rabatowe.

W ramach projektu wykonano koncepcję biznesową rozwiązania, instalację środowisk SAP Retail i SAP PI oraz SAP Solution Manager, konfigurację rozwiązania i oprogramowanie dedykowanych rozszerzeń i raportów, migrację danych w obszarach RT-MM, FI, FI-AA, konfigurację przykładowych scenariuszy testowych dla procesów w SAP Solution Manager, dokumentację użytkownika, dokumentację konfiguracji i techniczną, szkolenia dla członków zespołu wdrożeniowego, użytkowników kluczowych i administratorów oraz wsparcie po starcie.

Realizacja projektu zakończyła się w terminie, zgodnie z pierwotnymi ustaleniami, a przez 3 lata po wdrożeniu systemu SAP Retail przedsiębiorstwo Market-Detal mogło liczyć na stałe wsparcie serwisowe ze strony S&T.

Korzyści dla klienta

 • Zyskanie narzędzia do planowania promocji, analizy danych sprzedażowych, optymalizacji i rozliczania kontraktów zakupowych, monitorowania rotacji zapasów oraz przepływów finansowych,
 • Szybkie wdrożenie, bez ingerencji w normalny tryb pracy supermarketów,
 • 3-letnie wsparcie serwisowe,
 • Optymalizacja działań operacyjnych sklepów,
 • Możliwość sprawnej realizacji procesów zarządzania siecią,
 • Zintegrowanie systemu SAP Retail z innymi wdrażanymi przez spółkę.
SnT White Logo Pełen zakres wsparcia IT i wysokie standardy obsługi Zobacz więcej

Nasze najnowsze realizacje

Pierwsze w Polsce wdrożenie SAP S4/HANA dla instytucji publicznej

Projekt dostawy zintegrowanego systemu informatycznego klasy ERP zrealizowany przez S&T dla Agencji Rezerw Materiałowych to pierwsze wdrożenie SAP S4/HANA u klienta publicznego w Polsce.

Wdrożenie systemu ERP w firmie Mega w trzy miesiące

Implementacja rozwiązania Infor LN, z wykorzystaniem komponentów klasy business social media oraz workflow w powiązaniu ze zintegrowanymi aplikacjami mobilnymi.

Wdrożenie hurtowni danych SAP BW

Projekt realizowany przez S&T na potrzeby Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol to przykład realizacji z zakresu Business Intelligence, której celem było stworzenie środowiska raportowo-analitycznego przedsiębiorstwa.

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.