Umowa obejmowała zaprojektowanie, dostarczenie i wdrożenie systemu ZSRK na bazie SAP ERP – systemu informatycznego rachunkowości i zarządzania kadrami w Ministerstwie Sprawiedliwości i w ponad 300 sądach powszechnych.
Klient

Ministerstwo Sprawiedliwości

Data wykonania

Styczeń, 2014

Technologie

SAP ERP

Ministerstwo Sprawiedliwości to urząd pomocniczy Ministra Sprawiedliwości, naczelnego organu administracji rządowej odpowiedzialnego za sądownictwo, prokuraturę, notariat, adwokaturę i radców prawnych oraz wykonywanie kar oraz środków wychowawczych i poprawczych. Podlega mu również Służba Więzienna.

Wdrożenie obejmowało szeroki zakres obszarów – rachunkowość finansową, zarządczą i budżetową, zarządzanie inwestycjami, gospodarkę materiałową, majątek trwały, planowanie budżetu oraz kosztów pracowniczych. Ponadto S&T uruchomiło systemy do rozrachunków, rachunku kosztów działań, zarządzania kadrami i płacami, podróży służbowych oraz do przechowywania danych i zbierania i opracowywania statystyk.

Wdrożony przez system obsługuje ponad 14 000 użytkowników i przetwarza dane kadrowo-płacowe 52 000 pracowników sądownictwa. S&T przez dwa lata po finalizacji wdrożenia świadczyło również usługi wsparcia i obsługi serwisowej. Projekt obejmował przeprowadzenie kompleksowych szkoleń pracowników z zakresu obsługi i administrowania systemem SAP dla 4 000 użytkowników, w tym 400 użytkowników kluczowych. Liczba dni szkoleniowych wyniosła ponad 700. W wyniku realizacji kontraktu zastąpiono aktualnie funkcjonujący, niezintegrowany zestaw aplikacji obsługujących podstawowe procesy biznesowe jednym, zarządzanym centralnie systemem opartym o wspólną bazę danych. Utworzono także kompletny, jednolity zbiór danych biznesowych wraz z mechanizmami efektywnego przetwarzania, udostępniania i prezentowania, co w efekcie doprowadziło do podwyższenia jakości danych i zmniejszenia nakładów pracy związanych z zachowaniem spójności informacji oraz dostępu do nich,

Do przeprowadzenia projektu S&T opracowała dedykowaną metodykę oraz narzędzia do migracji danych finansowych i kadrowo-płacowych dla sądów powszechnych i ministerstwa.

Zespół S&T posiada szerokie doświadczenie w realizacji projektów informatycznych oraz we współpracy z organami administracji publicznej. Firma ma na swoim koncie m.in. wdrożenie systemu e-Zdrowie (e-Recepta, Internetowe Konto Pacjenta, e-Gabinet i e-Skierowanie) dla Ministerstwa Zdrowia i Centrum e-Zdrowia, Platforma Usług Elektronicznych dla Urzędu Patentowego i Urzędu Komunikacji Elektronicznej, system digitalizacji akt dla Prokuratury Krajowej oraz Centralny System Zarządzania dla Naczelnej Izby Kontroli oraz Ministerstwa Finansów.

Korzyści dla klienta

 • Usunięcie bariery czasu i przestrzeni w uzyskiwaniu informacji – uzyskiwanie informacji na bieżąco i niezależnie od miejsca ich powstania,
 • Wyeliminowanie wielokrotnego wprowadzania danych o tym samych zdarzeniu na poszczególnych stanowiskach operacyjnych
 • Integrację procesów w obrębie sądu,
 • Zwiększenie efektywności wykorzystania majątku trwałego,
 • Usprawnienie zewnętrznego i wewnętrznego raportowania finansowego,
 • Usprawnienie procesów kadrowo-płacowych.
SnT White Logo Pełen zakres wsparcia IT i wysokie standardy obsługi Zobacz więcej

Nasze najnowsze realizacje

Pierwsze w Polsce wdrożenie SAP S4/HANA dla instytucji publicznej

Projekt dostawy zintegrowanego systemu informatycznego klasy ERP zrealizowany przez S&T dla Agencji Rezerw Materiałowych to pierwsze wdrożenie SAP S4/HANA u klienta publicznego w Polsce.

Wdrożenie systemu ERP w firmie Mega w trzy miesiące

Implementacja rozwiązania Infor LN, z wykorzystaniem komponentów klasy business social media oraz workflow w powiązaniu ze zintegrowanymi aplikacjami mobilnymi.

Wdrożenie hurtowni danych SAP BW

Projekt realizowany przez S&T na potrzeby Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol to przykład realizacji z zakresu Business Intelligence, której celem było stworzenie środowiska raportowo-analitycznego przedsiębiorstwa.

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.