Projekt realizowany przez S&T na rzecz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia obejmował budowę elektronicznej platformy usług publicznych w zakresie ochrony zdrowia, która umożliwia gromadzenie, analizę i udostępnianie zasobów cyfrowych o zdarzeniach medycznych.
Klient

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

Data wykonania

Styczeń, 2019

Technologie

JAVA

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia jest państwową jednostką budżetową, której głównym celem jest realizacja zadań z zakresu budowy społeczeństwa informacyjnego oraz wspomaganie decyzji zarządczych Ministra Zdrowia. Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia odpowiada za monitorowanie planowanych, budowanych i prowadzonych systemów teleinformatycznych za poziomie centralnym i regionalnym.

Celem realizowanego projektu było stworzenie Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (Projekt P1) oraz jej utrzymanie i rozwój. W ramach platformy uruchomione zostały podsystemy oraz aplikacje, które pozwalają na usprawnienie procesów związanych z planowaniem i realizacją świadczeń zdrowotnych (m.in. Portal – Platforma Publikacyjna; Internetowe Konto Pacjenta; Aplikacja Usługodawców i Aptek; System Gromadzenia Danych Medycznych – Zdarzenia medyczne; System Gromadzenia Danych Medycznych – Recepty; System Gromadzenia Danych Medycznych – Skierowania; System Obsługi Rejestrów – Rejestry; System Obsługi Rejestrów – Słowniki; System Obsługi Rejestrów – Zarządzanie danymi podstawowymi; Hurtownia Danych – Analizy, statystyki, raporty; Hurtownia Danych – Monitorowanie; System Wykrywania Nadużyć; System Weryfikacji; Szyna Usług; System Administracji – Audyt; System Administracji – Zabezpieczenia i prywatność; System Administracji – Administracja.).

S&T odpowiada również za zapewnienie odpowiednich szkoleń oraz usług gwarancyjnych.

Zapraszamy do zapoznania się z  podsumowaniem dotyczącym Internetowego Konta Pacjenta i e-recepty opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia i Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia: link.

Korzyści dla klienta

 • Usprawnienie obsługi pacjenta (wprowadzenie elektronicznych usług związane z udzielaniem świadczeń zdrowotnych e-recepta, e-skierowanie),
 • Umożliwienie dostępu do danych różnym interesariuszom procesu, bez względu na czas i miejsce przebywania,
 • Zapewnienie pacjentom dostępu do informacji o charakterze medycznym poprzez portale internetowe,
 • Wcześniejsze wykrywanie i eliminowanie procesów, które mogą mieć znamiona przestępstw, nielegalnych działań albo nadużyć,
 • Uzyskanie ścisłej kontroli nad obrotem lekami refundowanymi. Uszczelnienie systemu recept i obiegu leków,
 • Przyspieszenie procesu refundacji lekarstw dla farmaceutów.
SnT White Logo Pełen zakres wsparcia IT i wysokie standardy obsługi Zobacz więcej

Nasze najnowsze realizacje

Wdrożenie Internetowego Konta Pacjenta dla Centrum e-Zdrowia

S&T współtworzy i utrzymuje system IKP. Odpowiada za tworzenie oprogramowania, zarządzanie infrastrukturą techniczno-systemową oraz usuwanie błędów na poziomie aplikacyjnym.

Platforma Usług Elektronicznych Urzędu Patentowego

Projekt realizowany przez S&T na rzecz UPRP obejmuje budowę i wdrożenie Platformy Usług Elektronicznych Urzędu Patentowego (PUEUP).

Zaprojektowanie, wdrożenie i utrzymanie portalu internetowego e-UDT

Budowa platformy obsługującej proces pełnej inwentaryzacji maszyn i ich przeglądów oraz badań technicznych.

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.