Projekt realizowany przez S&T na rzecz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia obejmował budowę elektronicznej platformy usług publicznych w zakresie ochrony zdrowia, która umożliwia gromadzenie, analizę i udostępnianie zasobów cyfrowych o zdarzeniach medycznych.
Klient

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

Data wykonania

Styczeń, 2019

Technologie

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia jest państwową jednostką budżetową, której głównym celem jest realizacja zadań z zakresu budowy społeczeństwa informacyjnego oraz wspomaganie decyzji zarządczych Ministra Zdrowia. Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia odpowiada za monitorowanie planowanych, budowanych i prowadzonych systemów teleinformatycznych za poziomie centralnym i regionalnym.

Celem realizowanego projektu było stworzenie Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (Projekt P1) oraz jej utrzymanie i rozwój. W ramach platformy uruchomione zostały podsystemy oraz aplikacje, które pozwalają na usprawnienie procesów związanych z planowaniem i realizacją świadczeń zdrowotnych (m.in. Portal – Platforma Publikacyjna; Internetowe Konto Pacjenta; Aplikacja Usługodawców i Aptek; System Gromadzenia Danych Medycznych – Zdarzenia medyczne; System Gromadzenia Danych Medycznych – Recepty; System Gromadzenia Danych Medycznych – Skierowania; System Obsługi Rejestrów – Rejestry; System Obsługi Rejestrów – Słowniki; System Obsługi Rejestrów – Zarządzanie danymi podstawowymi; Hurtownia Danych – Analizy, statystyki, raporty; Hurtownia Danych – Monitorowanie; System Wykrywania Nadużyć; System Weryfikacji; Szyna Usług; System Administracji – Audyt; System Administracji – Zabezpieczenia i prywatność; System Administracji – Administracja.).

S&T odpowiada również za zapewnienie odpowiednich szkoleń oraz usług gwarancyjnych.

Korzyści dla klienta

  • Usprawnienie obsługi pacjenta (wprowadzenie elektronicznych usług związane z udzielaniem świadczeń zdrowotnych e-recepta, e-skierowanie)
  • Umożliwienie dostępu do danych różnym interesariuszom procesu, bez względu na czas i miejsce przebywania
  • Zapewnienie pacjentom dostępu do informacji o charakterze medycznym poprzez portale internetowe
  • Wcześniejsze wykrywanie i eliminowanie procesów, które mogą mieć znamiona przestępstw, nielegalnych działań albo nadużyć.
  • Uzyskanie ścisłej kontroli nad obrotem lekami refundowanymi. Uszczelnienie systemu recept i obiegu leków.
  • Przyspieszenie procesu refundacji lekarstw dla farmaceutów.
SnT White Logo Pełen zakres wsparcia IT i wysokie standardy obsługi Zobacz więcej

Nasze najnowsze realizacje

Platforma Usług Elektronicznych Urzędu Patentowego

Projekt realizowany przez S&T na rzecz UPRP obejmuje budowę i wdrożenie Platformy Usług Elektronicznych Urzędu Patentowego (PUEUP).

Punkt Informacyjny ds. Telekomunikacji

W ramach projektu realizowanego dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej firma S&T oddała do użytkowania System PIT – rozwiązanie, które zapewnia operatorom telekomunikacyjnym szybki dostęp do informacji w obszarze dostępności infrastruktury sieciowej na danym obszarze geograficznym.

Zaprojektowanie i wdrożenie Platformy Usług Elektronicznych

Projekt realizowany przez S&T na rzecz UKE obejmował zaprojektowanie, wykonanie, skonfigurowanie, dostarczenie, wdrożenie, rozwój i serwis „Platformy Usług Elektronicznych” (PUE).

Kontakt

Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter S&T

Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.