Budowa platformy P1 wspierającej rozwój e-usług w obszarze publicznej ochrony zdrowia to przykład dedykowanej aplikacji biznesowej przygotowanej przez S&T na potrzeby administracji centralnej. To narzędzie informatyczne niezbędne dla sprawnego przepływu danych i racjonalnego planowania opieki zdrowotnej oraz prowadzenia kompleksowych analiz.
Klient

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ)

Data wykonania

Styczeń, 2019

Technologie

Projekt realizowany przez S&T na potrzeby Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) to zadanie z obszaru cyfryzacji sektora medycznego. Zadnie dotyczyło budowy platformy P1 wspierającej rozwój e-usług w obszarze publicznej ochrony zdrowia, czyli stworzenia narzędzi informatycznych radzących sobie z głównymi wyzwaniami sektora publicznego w zakresie polityki zdrowotnej w Polsce: zapewnieniem odpowiedniej dostępności i jakości usług medycznych oraz zabezpieczeniem ich efektywności oraz skuteczności.  Ze względu na mnogość interesariuszy (ogromną liczbę osób objętych systemem opieki zdrowotnej w całym kraju), konieczność zabezpieczenia danych wrażliwych oraz dotychczasowy brak zintegrowanej polityki informacyjnej w obszarze świadczeń zdrowotnych w Polsce, realizacja ta była skomplikowanym i wielowymiarowym przedsięwzięciem – zakończonym  pełnym sukcesem. Firma S&T przygotowała sprawnie działającą, elektroniczną platformę gromadzenia oraz wymiany informacji w obszarze usług medycznych i zintegrowała w jej ramach wszystkie procesy dotyczące różnych podmiotów polskiego systemu opieki zdrowotnej: pacjentów, szpitali, placówek diagnostycznych, lekarzy i farmaceutów. Zaprojektowała również narzędzia umożliwiające zautomatyzowane analizowanie danych transakcyjnych i generowanie statystyk.

Zapraszamy do zapoznania się z  podsumowaniem dotyczącym e-recepty opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia i Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia  👉 https://www.csioz.gov.pl/aktualnosci/szczegoly/pol-roku-elektronicznej-recepty-w-polsce/

Korzyści dla klienta

  • Stworzenie spójnego środowiska podsystemów informatycznych pozwalających na usprawnienie procesów związanych z planowaniem i realizacją świadczeń zdrowotnych, a także ich monitorowaniem i sprawozdawczością.
  • Udostępnienie obywatelom internetowego konta pacjenta, w którym dostępne są informacje związane ze zrealizowanymi receptami, wystawionymi skierowaniami, planowanymi i odbytymi wizytami lekarskimi oraz dokumentacja medyczną i wynikami badań laboratoryjnych.
  • Zabezpieczenie procesu przechowywania dokumentacji medycznej oraz udostępniania jej w postaci elektronicznej.
  • Uszczelnienie systemów medycznych zabezpieczających przez defraudacją refundowanych leków, oszustwami czy wyłudzeniami dotyczącymi branży medycznej.
SnT White Logo Pełen zakres wsparcia IT i wysokie standardy obsługi Zobacz więcej

Nasze najnowsze realizacje

Platforma Usług Elektronicznych Urzędu Patentowego

Projekt realizowany przez S&T na rzecz UPRP obejmuje budowę i wdrożenie Platformy Usług Elektronicznych Urzędu Patentowego (PUEUP).

E-zdrowie: ogólnopolska platforma gromadzenia i udostępniania danych medycznych

Projekt realizowany przez S&T na rzecz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia obejmował budowę elektronicznej platformy usług publicznych w zakresie ochrony zdrowia, która umożliwia gromadzenie, analizę i udostępnianie zasobów cyfrowych o zdarzeniach medycznych.

Punkt Informacyjny ds. Telekomunikacji

W ramach projektu realizowanego dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej firma S&T oddała do użytkowania System PIT – rozwiązanie, które zapewnia operatorom telekomunikacyjnym szybki dostęp do informacji w obszarze dostępności infrastruktury sieciowej na danym obszarze geograficznym.

Kontakt

Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter S&T

Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.