Integracja w jednym środowisku informatycznym blisko 10 najbardziej niezawodnych technologii w obszarze budowy sieci i systemów bezpieczeństwa.
Klient

Prokuratura Krajowa

Data wykonania

Październik, 2020

Technologie

zapory sieciowe, urządzenia AntyDDos i ADC, SIEM

Jednym z głównych zadań Prokuratury Krajowej jest prowadzenie lub nadzorowanie postępowań przygotowawczych w sprawach karnych oraz sprawowanie funkcji oskarżyciela publicznego przed sądami. Instytucja ta odpowiada także za gromadzenie, przetwarzanie i analizowanie w systemach informatycznych danych, w tym danych osobowych, pochodzących z prowadzonych lub nadzorowanych postępowań.

S&T zaprojektowało, dostarczyło i skonfigurowało infrastrukturę IT i sprzęt pod system digitalizacji akt postępowań przygotowawczych w sprawach karnych. Kluczowym wyzwaniem projektu było optymalne dobranie i wykorzystanie różnej klasy rozwiązań informatycznych w taki sposób, żeby sprostać wysokim wymaganiom zmawiającego.

Kontrakt z Prokuraturą Krajową to jeden z najbardziej złożonych i zaawansowanych technologicznie projektów zrealizowanych przez zespół S&T. Zaprojektowane rozwiązanie wymagało zróżnicowanych kompetencji i dobrej znajomości wielu technologii, pochodzących od kilku różnych dostawców.

W ramach realizacji projektu w jednym środowisku informatycznym zintegrowano oprogramowanie i urządzenia wiodących firm w obszarze budowy sieci i systemów bezpieczeństwa. Zaprojektowana przez S&T architektura bazuje na technologiach firm Arista (zabezpieczenie i poprawa wydajności sieci), Cisco (tworzenie bezpiecznych tuneli komunikacyjnych w Internecie), F5 (Ochrona anty DDoS, ochrona wrażliwych danych systemów informatycznych za pomocą urządzeń ADC ), Fortinet (zapory sieciowe), Fujitsu (przechowywanie i udostępnianie zasobów), McAfee (ochrona antywirusowa), FortiMail (ochrona serwerów pocztowych), FortiSandbox (wykrywanie ataków 0-day) oraz Splunk (wykrywanie potencjalnych zagrożeń w czasie rzeczywistym – SIEM).

Projekt obejmował dostawę sprzętu i oprogramowania, przygotowanie projektu technicznego infrastruktury, opracowanie i przeprowadzenie testów, montaż i konfigurację sprzętu, zapewnienie szkoleń i warsztatów dla pracowników prokuratury oraz świadczenie usług asysty technicznej i wsparcia.

Korzyści dla klienta

  • Zwiększenie bezpieczeństwa infrastruktury sieciowej,
  • Usprawnienie bezpiecznego obiegu akt przygotowawczych,
  • Przyspieszenie dostępu do dokumentów i dowodów w postępowaniach przygotowawczych w sprawach karnych dla pracowników prokuratury, sędziów, adwokatów i podejrzanych.
SnT White Logo Pełen zakres wsparcia IT i wysokie standardy obsługi Zobacz więcej

Nasze najnowsze realizacje

Dostawa urządzeń do kierowania i równoważenia ruchu sieciowego

S&T dostarczyło i skonfigurowało zestaw urządzeń kierowania i równoważenia ruchu sieciowego dla Polskiego Radia SA.

System zdalnego dostępu dla Centrum Informatyki Resortu Finansów

S&T zainstalowało urządzenia i wdrożyło System Zdalnego Dostępu dla 30 tys. użytkowników. Kontraktem objęta została także realizacja szkoleń i warsztatów wdrożeniowych dla pracowników resortu finansów.

Rozbudowa macierzy dyskowych

Przedmiotem zamówienia realizowanego przez S&T na potrzeby Krajowego Biura Wyborczego była dostawa sprzętu i licencji potrzebnych do stworzenia nowoczesnej infrastruktury do przechowywania danych.

Kontakt

Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter S&T

Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.