Sektor bankowy w zakresie sposobów i procedur przechowywania danych podlega regulacjom Komisji Nadzoru Finansowego. Zalecenia KNF narzucają zachowanie oryginalnego brzmienia niektórych rodzajów dokumentów, takich jak, regulaminy, tabele opłat bankowych czy umowy kredytowe.

Ten wymóg może być realizowany przy wykorzystaniu funkcjonalności WORM (ang. write once, read many; jednokrotny zapis, wielokrotny odczyt). Rozwiązanie to pozwala na zapis danych jedynie w taki sposób, aby nie istniała możliwość ich usunięcia lub modyfikacji w ściśle założonym okresie czasu.

Kompleksowe rozwiązanie

S&T specjalizuje się w dostarczaniu gotowych rozwiązań w zakresie trwałych nośników danych w oparciu o system obiektowy Hitachi Content Platform (HCP) – firmy Hitachi Vantara, światowego lidera w tego typu oprogramowaniu. Jako jedna z nielicznych firm w Polsce, świadczymy w tym obszarze kompleksowe usługi – od doboru sprzętu, przez jego sprzedaż, dostawę, instalację, aż po konfigurację i serwis. Jako jeden z kluczowych partnerów S&T ściśle współpracuje z Centrum Kompetencyjnym Hitachi Vantara. Wdrażane przez S&T rozwiązania pozwalają w pełni spełnić wymagania dotyczące stosowania nośników trwałych i odpowiedniego przechowywania określonych typów dokumentów stawiane sektorowi bankowemu w Polsce. Urządzenia HCP zostały przetestowane w tym zakresie oraz otrzymały stosowne polskie certyfikaty bezpieczeństwa.

Oferowana technologia Hitachi Content Platform bazuje na dwóch elementach: nośniku danych oraz aplikacji, której unikalne cechy pozwalają na bezpieczne przechowywanie poszczególnych elementów na określonym nośniku danych wraz z niezbędnymi danymi dodatkowymi (metadane). Ponadto rozwiązanie HCP oferuje także szereg dodatkowych funkcjonalności takie jak:

 • kompresja i deduplikacja danych,
 • indeksowanie obiektów wraz z ich wyszukiwaniem,
 • sprawdzanie poprawności i integralności danych waz z mechanizmami naprawy uszkodzonych obiektów,
 • automatyczne usuwanie danych, dla których minął termin bezpiecznego i trwałego przechowywania

Technologie z jakich budujemy rozwiązanie

Komunikacja z urządzeniami HCP jest realizowana przy pomocy najpopularniejszych protokołów sieciowych CIFS, NFS, HTTPS, WebDAV. Obsługiwane są również najważniejsze protokoły chmurowe Anazon/S3, Google Cloud, Microsoft Azure. Rozwiązania te umożliwiają również wymianę sprzętu na nowszy, przy jednoczesnym zachowaniu oprogramowania i zapisanych w nim danych w trybie data in place, czyli w niezmiennej formie w ramach danego urządzenia.

Hitachi Content Platform (HCP) oprócz funkcji nośnika trwałego platforma ta oferuje również inne rozwiązania np.:

 1. możliwość budowy archiwum danych jako element docelowy systemu backupu
 2. budowa inteligentnej prywatnej chmury danych tzw. korporacyjnego dysku sieciowego wraz z możliwością pracy grupowej na współdzielonych zasobach.

Powyższe rozwiązania możliwe są do realizacji w obrębie pojedynczego zestawu/urządzenia (aplikacja i nośnik danych) dzięki wbudowanej funkcjonalności wirtualizacji i partycjonowania zasobów. Dla zapewnienia jak największego bezpieczeństwa systemy HCP mogą pracować w konfiguracjach rozproszonych warz z automatycznym kopiowaniem danych do oddalonych ośrodków zapasowych.

SnT White Logo Pełen zakres wsparcia IT i wysokie standardy obsługi Zobacz więcej

Korzyści biznesowe

 • Sprawne wypełnienie regulacji formalno-prawnych narzuconych przez Komisję Nadzoru Finansowego.
 • Zmniejszenie kosztów przechowywania plików dzięki przeniesieniu wybranych danych z standardowych serwerów do pamięci obiektowej.
 • Kompleksowość świadczonej usługi – od doboru sprzętu, przez jego sprzedaż, dostawę, instalację, aż po konfigurację i serwis.

Dlaczego S&T

 • Status autoryzowanego partnera serwisowego firmy Hitachi.
 • 20 lat doświadczenia w instalacji, konfiguracji i utrzymaniu rozwiązań dostarczanych przez firmę Hitachi Vantara.
 • Doświadczony zespół konsultantów i inżynierów, posiadający odpowiednie certyfikaty z zakresu wdrożenia, implementacji i serwisu urządzeń Hitachi Vantara.
 • Możliwość świadczenia serwisu tego typu rozwiązań dla klientów na terenie całego kraju.
 • Certyfikowany zespół serwisantów z bogatym doświadczeniem wdrożeniowym.
A może wolałbyś od razu uzyskać spersonalizowaną ofertę? Zostań naszym klientem już dziś

Nasze realizacje

Zintegrowany system zarządzania dla Ministerstwa Sprawiedliwości

Umowa obejmowała zaprojektowanie, dostarczenie i wdrożenie systemu ZSRK na bazie SAP ERP – systemu informatycznego rachunkowości i zarządzania kadrami w Ministerstwie Sprawiedliwości i w ponad 300 sądach powszechnych.

Pierwsze w Polsce wdrożenie SAP S4/HANA dla instytucji publicznej

Projekt dostawy zintegrowanego systemu informatycznego klasy ERP zrealizowany przez S&T dla Agencji Rezerw Materiałowych to pierwsze wdrożenie SAP S4/HANA u klienta publicznego w Polsce.

Wsparcie techniczne i IT w przeprowadzce pracowników mBanku

Zespół serwisowy S&T przygotował i uruchomił miejsca pracy dla ponad 1 500 pracowników mBanku w ramach relokacji firmy do nowej lokalizacji w Warszawie.

Powiązane produkty

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.