Współczesne systemy do utrzymania majątku technicznego coraz powszechniej korzystają z narzędzi prewencyjnych w obszarze szacowania ryzyka wystąpienia awarii. W połączeniu z chmurą obliczeniową i zamodelowaniem odpowiednich algorytmów stają się nieodzownym narzędziem wspierającym decyzje w zakresie eksploatacji  specjalistycznych urządzeń. Rozwiązanie S&T zmienia sposób kontroli infrastruktury w przedsiębiorstwach wodno-kanalizacyjnych. Oprogramowanie przenosi ciężar z reaktywnego utrzymania instalacji na zapobieganie w jej obrębie możliwości wystąpienia zdarzeń statystycznie przewidywalnych.

Unikalne cechy

S&T oferuje rozwiązanie, oparte na technologii SAP, wspierające wyliczanie ryzyka dla priorytetowych urządzeń majątku technicznego.  Rozwiązanie monitoruje wybrane elementy instalacji w czasie rzeczywistym oraz porównuje je z zaimplementowanymi algorytmami, wypracowanymi na bazie doświadczeń w branży wodno-kanalizacyjnej. Następnie informuje o ewentualnych nieprawidłowościach, co pozwala przygotować plan przeglądów serwisowych i z dużym  prawdopodobieństwem przewidzieć konieczność wymiany elementu przed wystąpieniem awarii. System na bieżąco analizuje takie czynniki jak temperatura, wilgotność, zmiany napięcia czy drgania – dzięki czemu pozwala określić nie tylko ryzyko wystąpienia awarii, ale także obliczyć koszty związane z jej usunięciem. Wyliczenia w zakresie kosztów usunięcia awarii uwzględniają nie tylko zakup niezbędnych części, ale biorą koszty odszkodowań związane z zerwaniem ciągłości świadczenia usługi.

Oprogramowanie może być zasilane danymi z sensorów urządzeń, obecnym stanie urządzenia, jego wszystkich dotychczasowych awariach, o czasie pracy i obciążeniu, manualnych parametrów pomiarowych czy informacji historycznych pochodzących z napraw serwisowych.

System umożliwia przewidywanie wystąpienia awarii z wyprzedzeniem. Oprogramowanie jest w stanie przewidzieć kiedy wystąpi awaria, tak aby służby techniczne były wstanie się do tej awarii przygotować.  Ponadto dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów narzędzie  umożliwia automatyczne generowanie szeregu monitów i alarmów związanych ze stanem technicznym wykorzystywanej infrastruktury. System pozwala na przesłanie pojawiających się alertów i powiadomień bezpośrednio na skrzynkę e-mail lub w formie wiadomości SMS. Dzięki temu, decyzje o zastosowaniu działań zaradczych można podjąć w zasadzie natychmiast, również zdalnie.

Technologie z jakich budujemy rozwiązanie

Rozwiązanie umożliwia przetwarzanie danych z szerokiego spectrum urządzeń elektrycznych zainstalowanych w oczyszczalniach ścieków i przedsiębiorstwach wodno-kanalizacyjnych. System zarządczy zbiera dane, które po przesłaniu do chmury obliczeniowej podlegają szczegółowej analizie, wykorzystującej zaawansowane algorytmy.

Baza Hana, SAP Analytict Cloud ( dwa rodzaje produkty narzędzia do predykcji ) , SAP Predictive Analytics. Infor (?)

Wdrażaj tysiące modeli predykcyjnych i integruj je bezpośrednio z procesami biznesowymi.

Korzystaj z możliwości skalowania i utrzymuj najwyższą wydajność modelu oraz planuj aktualizacje odpowiednio do potrzeb.

Całościowo zarządzaj cyklem życia modelowania predykcyjnego — od przygotowania danych po opracowanie, ocenę, wdrożenie i monitorowanie modelu.

Widok kokpitu do zarządzania modelami predykcyjnymi na pulpicie

Modelowanie predykcyjne

Twórz modele predykcyjne w zaledwie kilka dni dzięki funkcjom automatyzacji i konfiguracji — bez potrzeby pisania kodu.

Uzyskaj łatwy dostęp do bogatej gamy algorytmów uczenia maszynowego.

SnT White Logo Pełen zakres wsparcia IT i wysokie standardy obsługi Zobacz więcej

Korzyści biznesowe

 • Zdefiniowanie w czasie ryzyka możliwości wystąpienia awarii
 • Optymalizacja kosztów utrzymania w sprawności infrastruktury technicznej
 • Wsparcie w zakresie zaplanowania kosztów i ustalenia priorytetów koniecznych działań naprawczych
 • Dostęp do dobrze udokumentowanych analiz i argumentów finansowych, w zakresie niezbędnych inwestycji infrastrukturalnych

Dlaczego S&T

 • Doświadczenie we wdrożeniach w administracji publicznej i instytucjach użyteczności publicznej
 • Rozbudowany zespołem specjalistów w zakresie wdrażania systemów w branży wodno-kanalizacyjnej
 • Dedykowany dział wsparcia i utrzymania systemów w trybie 24/7/365
A może wolałbyś od razu uzyskać spersonalizowaną ofertę? Zostań naszym klientem już dziś

Nasze realizacje

Budowa i utrzymanie sieci telekomunikacyjnej

W ramach projektu realizowanego dla firmy Euronet Polska S&T zbudowało infrastrukturę transmisyjną dla bankomatów opartą o bezprzewodowe sieci GSM. S&T od wielu lat odpowiada także za jej utrzymanie.

Automatyzacja rozmieszczenia kopii filmowych

Projekt wykonany przez S&T na potrzeby firmy Cinema City to przykład realizacji z zakresu wdrażania rozwiązań w obszarze Data Center. W ramach kontraktu zautomatyzowano proces rozmieszczania cyfrowych kopii filmowych na projektorach kinowych.

Budowa kokpitów menedżerskich dla systemu SAP

Zadaniem projektu budowy kokpitów menedżerskich dla spółki PERN było stworzenie środowiska do raportowania i analiz typu Business Intelligence dla danych pochodzących ze wskazanych obszarów oprogramowania SAP ERP oraz zewnętrznych aplikacji planistycznych.

Powiązane produkty

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy Kontron AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy Kontron AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.