Oferowana przez S&T usługa sieci mobilnych polega na uruchomieniu redundantnej infrastruktury telekomunikacyjnej zapewniającej bezpieczną i bezprzewodową komunikację bankomatów z centrum rozliczeniowym, niezależnie od miejsca ich lokalizacji. Usługa obejmuje również uruchomienie i prowadzenie monitoringu wszystkich elementów sieci, a także serwis urządzeń na terenie całego kraju z gwarancją usunięcia awarii w ciągu 4 godzin w trybie 24/7/365.

Zakres usługi

Usługa sieci mobilnych bankomatów pozwala gwarantuje klientom banku wygodniejszy dostęp do gotówki i przeprowadzanie transakcji na najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Główna zaleta proponowanego przez S&T rozwiązania to zastosowanie technologii bezprzewodowej, która umożliwia błyskawiczne uruchomienie nowych łączy do bankomatów praktycznie w każdym wybranym przez klienta miejscu. Jest to przydatne zwłaszcza w kontekście bankomatów sezonowych lub tych wykorzystywanych podczas imprez okolicznościowych (targi, koncerty, wydarzenia kulturalne), odbywających się często w plenerze. Urządzenia po zakończeniu okresu największego zapotrzebowania mogą zostać w łatwy i szybki sposób relokowane do innych, bardziej strategicznych lokalizacji.

W ramach rozwiązania oferowanego przez S&T budowane są dwa ośrodki telekomunikacyjne: główny i zapasowy. W procesie tym wykorzystywane zostają dedykowane, zdublowane, stałe łącza cyfrowe, które umożliwiają komunikację pomiędzy poszczególnymi operatorami GSM, a siecią banku (i  w celach serwisowych – z siedzibą S&T). Konstrukcja głównego centrum jest w pełni redundantna – w przypadku wystąpienia awarii części urządzeń lub łączy telekomunikacyjnych zapewnia jego pełne, nieprzerwane funkcjonowanie. W sytuacji zdarzenia noszącego znamiona katastrofy lub w celach konserwacyjnych system umożliwia automatyczne lub ręczne przekierowanie całego ruchu transakcyjnego do centrum zapasowego.

Technologie z jakich budujemy rozwiązanie

Wdrożenie obejmuje między innymi dostarczenie routerów do transmisji danych w sieci GSM i zainstalowaniu ich w bankomatach klienta. Ich wyposażenie w dwa gniazda kart SIM umożliwia podłączenie do sieci dwóch niezależnych operatorów telekomunikacyjnych.  Zastosowanie w urządzeniach zaawansowanych mechanizmów śledzenia transmisji danych daje natomiast możliwość automatycznego przełączenia się w razie potrzeby na alternatywną sieć, co gwarantuje niemal 100% ciągłość działania łącza.

Wykreowanie u wszystkich operatorów GSM usługi Prywatnego APN-u zapewnia przesyłanie danych z pominięciem publicznej części sieci GSM, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo połączeń. Dzięki wsparciu dla funkcji Firewall i IPsec z routerów zainstalowanych w bankomatach, zestawiane są szyfrowane tunele VPN do centrów telekomunikacyjnych banku, a także kreowana jest polityka bezpieczeństwa sieci. Zapewnia to poufność transmisji w obrębie całej infrastruktury operatorów telekomunikacyjnych.

SnT White Logo Pełen zakres wsparcia IT i wysokie standardy obsługi Zobacz więcej

Korzyści biznesowe

 • Wysoka elastyczność w bieżącym zarządzaniu lokalizacjami poszczególnych bankomatów
 • Optymalne wykorzystanie poszczególnych urządzeń w ramach sieci
 • Gwarancja dostępności usług dla klientów banku, dzięki zapewnieniu nieprzerwanego funkcjonowania głównego centrum telekomunikacyjnego, nawet w przypadku awarii części urządzeń lub łączy
 • Łatwa rozbudowa i skalowalność systemu do zarządzania siecią bankomatów
 • Dostęp do pełnej informacji na temat dostępności świadczonych usług tworzonych na podstawie danych pochodzących z systemu monitorującego
 • Poufność transmisji danych również w obrębie infrastruktury operatorów telekomunikacyjnych
 • Zwiększone bezpieczeństwo połączeń zapewnione przez przesyłanie danych z pominięciem publicznej części sieci GSM

Dlaczego S&T

 • Helpdesk i serwis urządzeń na terenie całego kraju z czasem usunięcia awarii do 4 godzin przez 365 dni w roku 24/7
 • Doświadczony zespół posiadający kompetencje w przeprowadzaniu podobnych wdrożeń
 • Niezawodna sieć telekomunikacyjna, utrzymywana na poziomie SLA 99,5%, dostarczana kompleksowo przez jednego dostawcę, wraz z usługami potrzebnymi do jej sprawnego funkcjonowania
 • Gwarancja ciągłości działania na poziomie bliskim 100%
 • Autoryzowany partner firm: Cisco, F5, SolarWinds
A może wolałbyś od razu uzyskać spersonalizowaną ofertę? Zostań naszym klientem już dziś

Nasze realizacje

Zintegrowany system zarządzania dla Ministerstwa Sprawiedliwości

Umowa obejmowała zaprojektowanie, dostarczenie i wdrożenie systemu ZSRK na bazie SAP ERP – systemu informatycznego rachunkowości i zarządzania kadrami w Ministerstwie Sprawiedliwości i w ponad 300 sądach powszechnych.

Pierwsze w Polsce wdrożenie SAP S4/HANA dla instytucji publicznej

Projekt dostawy zintegrowanego systemu informatycznego klasy ERP zrealizowany przez S&T dla Agencji Rezerw Materiałowych to pierwsze wdrożenie SAP S4/HANA u klienta publicznego w Polsce.

Wsparcie techniczne i IT w przeprowadzce pracowników mBanku

Zespół serwisowy S&T przygotował i uruchomił miejsca pracy dla ponad 1 500 pracowników mBanku w ramach relokacji firmy do nowej lokalizacji w Warszawie.

Powiązane produkty

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.