SEM to elastyczny i skalowalny software, który maksymalizuje możliwości zaawansowanej infrastruktury pomiarowej w najwyższych standardach bezpieczeństwa. Platforma SEM oferuje także narzędzia do usprawnienia obsługi klienta i monitorowania systemu. Najważniejsze funkcje platformy SEM to zarządzanie infrastrukturą AMI, obejmująca konfigurację, status i wyświetlanie mapy urządzeń – GIS, zarządzanie danymi, informowanie o alarmach i zdarzeniach poprzez e-mail lub sms, bezpieczeństwo uprawnień,  raportowanie oraz monitoring AMI i SLA.

System umożliwia interoperacyjność oraz komunikację z licznikami i urządzeniami firm trzecich. 

Technologie z jakich budujemy rozwiązanie

HES (Head End System) – to usługa serwisowa, która odbiera strumień danych metrycznych dostarczanych z powrotem do narzędzia poprzez AMI. Systemy typu head-end przeprowadzają także walidację ograniczonej ilości danych przed udostępnieniem ich innym systemom na żądanie lub przekazaniem danych do innych systemów.

MDM (Meter Data Management) to software które przechowuje i zarządza danymi dostarczanymi przez inteligentne systemy pomiarowe. Są to głónie dane dotyczące użytkowania i zdarzeń, które są importowane z serwerów czołowych zarządzających gromadzeniem danych w systemach zaawansowanej infrastruktury pomiarowej (AMI) lub automatycznych odczytów liczników (AMR).

Unikalne funkcje systemu SEM

 • szybka i niezawodna obsługa dla połączeń P2P oraz P2M 
 • obsługa różnych protokołów komunikacyjnych 
 • obsługa  komunikacji z urządzeniami zainstalowanymi na obszarach wiejskich oraz miejskich  
 • zdalny odczyt 
 • dynamiczna konfiguracja taryf
 • zdalna aktualizacja oprogramowania infrastruktury AMI
SnT White Logo Przeczytaj więcej o naszej ofercie inteligentnych systemów pomiarowych Zobacz więcej

Korzyści biznesowe

 • wysokie bezpieczeństwo  
 • raportowanie i łatwy eksport do XLS, DOC, CSV, XML, PDF i HTML 
 • automatyzacja procesów 
 • powiadomienia o alarmach i zdarzeniach poprzez e-mail lub sms 

Dlaczego S&T

 • Doświadczenie we wdrożeniach w administracji publicznej i instytucjach użyteczności publicznej 
 • Własna metodyka wdrożenia rozwiązania branżowego, która znacznie zmniejsza ryzyko i koszty implementacji
 • Dedykowany dział wsparcia i utrzymania systemów w trybie 24/7/365
 • Ogólnopolska sieć serwisowa, gwarantująca wysoki poziom dostępności usług 
A może wolałbyś od razu uzyskać spersonalizowaną ofertę? Zostań naszym klientem już dziś

Zobacz najnowsze realizacje

Zintegrowany system zarządzania dla Ministerstwa Sprawiedliwości

Umowa obejmowała zaprojektowanie, dostarczenie i wdrożenie systemu ZSRK na bazie SAP ERP – systemu informatycznego rachunkowości i zarządzania kadrami w Ministerstwie Sprawiedliwości i w ponad 300 sądach powszechnych.

Pierwsze w Polsce wdrożenie SAP S4/HANA dla instytucji publicznej

Projekt dostawy zintegrowanego systemu informatycznego klasy ERP zrealizowany przez S&T dla Agencji Rezerw Materiałowych to pierwsze wdrożenie SAP S4/HANA u klienta publicznego w Polsce.

Wsparcie techniczne i IT w przeprowadzce pracowników mBanku

Zespół serwisowy S&T przygotował i uruchomił miejsca pracy dla ponad 1 500 pracowników mBanku w ramach relokacji firmy do nowej lokalizacji w Warszawie.

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.