Infor Factory Track™ jest kompleksowym rozwiązaniem wspomagającym automatyzację produkcji oraz zarządzanie gospodarką magazynową. Dysponuje narzędziami do zaawansowanego monitorowania przepływu materiałów oraz ewidencjonowania czasu pracy. Zaprojektowany, aby pomóc firmom w usprawnieniu produkcji, odpowiednim przechowywaniu i zamawianiu komponentów, przyspieszeniu operacji magazynowych, utrzymaniu kosztów pracy pod kontrolą i integracji z systemami zarządzania przedsiębiorstwem. Oprogramowanie Factory Track jest częścią rozwiązania firmy Infor dla podmiotów produkcyjnych, uzupełniającym i w pełni zintegrowanym z systemem ERP Infor LN.
Pakiet rozwiązań do śledzenia postępu i raportowania produkcji
Kluczowe funkcjonalności i zakres usługi
S&T dostarcza oprogramowanie oraz przeprowadza analizę i wdraża rozwiązania, a także świadczy usługi utrzymaniowe i opiekę nad rozwiązaniem. Uruchomienie rozwiązania u Klienta jest prowadzone jako projekt wdrożeniowy, którego elementem jest konfiguracja systemu i jego dopasowanie w oparciu o sformułowane przez Klienta założenia biznesowe.
System składa się z trzech głównych części: Shop Floor, Time Track, Warehouse Mobility. Jest wielojęzyczny i zapewnia możliwość elastycznego dostosowania do bieżącego przebiegu procesów w firmie.
• Obsługa procesów zaopatrzenia (przyjęcia, zwroty, reklamacje, kwarantanna zapasu)
• Obsługa procesów produkcyjnych (przyjęcia, wydania, zwroty)
• Inwentaryzacja doraźna i kontrola zapasów
• Inwentaryzacja ciągła
• Czynności kontroli jakości
• Przeładunek kompletacyjny i cross-docking
• Wyszczuplone procesy zarządzania zapasami (Kanban)
• Przeglądy stanów zapasu
• Raportowanie realizacji operacji produkcyjnych (rozpoczęcie, zakończenie, awaria, zatrzymanie pracy, etc)
• Rejestrację i zatwierdzanie obecności pracowników
• Raportowanie czasu pracy pracowników (w tym także pracowników nieprodukcyjnych)
• Harmonogramy pracy i zasady dotyczące nadgodzin
Istotne parametry techniczne
Rozwiązanie może być oparte o system lokalny (on-premise), jak i chmurowy (chmura publiczna lub prywatna), rozwiązanie jest dostępne również w modelu SaaS. Architektura trójwarstwowa obejmująca warstwę bazy danych, warstwę logiki biznesowej i integracji, warstwę prezentacji i obsługi użytkownika. Do pracy z systemem wystarcza przeglądarka internetowa (wspierająca HTML5). Aplikacja jest przygotowana do pracy z monitorami dotykowymi, tabletami, kioskami, przenośnymi terminalami, komputerami, smartfonami. Rozwiązanie Infor Factory Track może funkcjonować zarówno w integracji z oprogramowaniem ERP Infor jak i system niezależny lub zintegrowany z innym oprogramowaniem. Narzędzie obsługuje urządzenia przenośne. Wykorzystanie HTML5. Stacje użytkowników nie wymagają instalacji jakiegokolwiek oprogramowania. Oprogramowanie integruje się z kontrolerami domeny AD/LDAP.
Wdrożenie Factory Track daje szczególne korzyści, gdy firma:
- Stosuje kontrolę partii.
- Musi zapewnić identyfikowalność części i materiałów.
- Ma problemy z osiągnięcie satysfakcjonującej dokładności danych o rzeczywistych stanach magazynowych, lub zajmuje jej to zbyt wiele czasu.
- Potrzebuje większej dokładności inwentaryzacji.
- Nie może popełniać błędów przy wysyłce niewłaściwego produktu do klientów.
- Ma problem z efektywnym zasilaniem produkcji materiałami z magazynu lub z zabezpieczeniem odpowiedniej siły roboczej/operatorów
- Nie można aktualizować danych w systemie ERP w czasie rzeczywistym, aby zapewnić lepszą widoczność zapasów
Korzyści biznesowe
- Zwiększenie dokładności danach o stanach magazynowych do ponad 99 proc.
- Zwiększenie zyskowności o nawet 15 proc.
- Redukcja czasu potrzebnego na odszukanie materiału do 80 proc.
- Przyspieszenie inwentaryzacji o 33 proc.
- Zwrot z inwestycji w ciągu 6-12 miesięcy
Nasze realizacje
Migracja systemu Infor w spółce PCO S.A. należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej
Projekt objął przeprowadzenie wdrożenia i migracji danych z systemu Infor LN z wersji FP3 (uruchomionego w 2009 roku) do systemu Infor LN 10.5 oraz przeniesienie funkcjonalności historycznych z wersji FP3.W ramach realizacji kontraktu wdrożono także szereg optymalizacji systemu, zapewniając zgodność z najnowszymi regulacjami prawnymi.
Aktualizacja oprogramowania ERP w spółce SIPMA
Spółka SIPMA przy wsparciu S&T zaktualizowała swój system ERP do wersji Infor LN 10.7. Podniesienie to jest znaczącym projektem migracyjnym w ciągu ponad 20 lat wykorzystywania przez spółkę oprogramowania Infor (wcześniej Baan 4).
Nowe funkcjonalności systemu do monitorowania poziomu radiacji
Kontrakt objął wdrożenie oprogramowania i narzędzi do analizy i raportowania dla Centrum Analizy Danych Centrum ds. Zdarzeń Radiacyjnych Państwowej Agencji Atomistyki.