Nowoczesne technologie pozwalają tworzyć wirtualny odpowiednik fizycznego miejsca pracy (Digital Workplace). Dzięki tym rozwiązaniom pracownicy mogą w bezpieczny sposób wykonywać swoje zadania w dowolnym miejscu i czasie oraz korzystać z zasobów organizacji, a przy tym liczyć na szybką pomoc zespołów wsparcia IT. Wymaga to nie tylko wykorzystania niezawodnych platform do komunikacji, ale także odpowiednich zabezpieczeń i mechanizmów zarządzania urządzeniami końcowymi. Specjalistyczne narzędzia IT tworzące w pełni cyfrowe miejsce pracy umożliwiają sprawne realizację zadań zarówno w ramach własnych zespołów jak i z wykorzystaniem zasobów zewnętrznych.

Unikalne cechy

Integracja, współpraca i bezpieczeństwo są podstawowymi zasadami działania cyfrowych miejsc pracy. Podczas budowy środowisk Digital Workplace, S&T zapewnia dostęp do różnorodnych narzędzi przeznaczonych do komunikacji zdalnej i wykorzystuje najnowocześniejsze urządzenia ICT. S&T pomaga firmom w konfiguracji centralnych platform, na których są dostępne dane ze wszystkich wdrożonych systemów (np. ERP, CRM, BI). Zintegrowana architektura pozwala nie tylko na udostępnianie informacji i aplikacji, ale także wspiera współpracę i wymianę danych między rozproszonymi zespołami.

Jednym z najistotniejszych aspektów wdrożenia cyfrowego środowiska pracy jest zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. S&T oferuje szerokie spektrum rozwiązań do zarządzania tożsamością użytkowników czy zabezpieczenia sieci. W przypadku „zawirusowania” jednego komputera w firmie, rozwiązania te powstrzymują atak i blokują dany element, a nie system całej organizacji. Jest to bardzo istotne dla zapewnia ciągłości pracy, przy maksymalnym zabezpieczeniu danych firmy.

Wdrożenie usług z zakresu organizacji bezpiecznej pracy poza siedzibą firmy obejmuje szerokie spektrum działań. Począwszy od przygotowania infrastruktury IT, poprzez zabezpieczenie transmisji danych i ochronę urządzeń, aż po wybór niezawodnych platform do komunikacji użytkowników. Oferowane przez S&T usługi obejmują swoim zasięgiem:

 • doradztwo w zakresie wyboru rozwiązań programowych,
 • inwentaryzację dostępnego sprzętu i narzędzi,
 • optymalizację konfiguracji obecnej infrastruktury informatycznej,
 • przygotowanie architektury IT niezbędnej do uruchomiania cyfrowych miejsc pracy (z szczególnym uwzględnieniem ilości użytkowników, możliwości wirtualizacji i wykorzystania urządzeń mobilnych),
 • wdrożenie rozwiązań niezbędnych do zapewnienia przepustowości i bezpieczeństwa przesyłanych danych,
 • usługi w zakresie dodatkowego zabezpieczenia poszczególnych elementów sieci.

 

Technologie z jakich budujemy rozwiązanie

 • VMware Workspace ONE Intelligent Hub – zespół aplikacji, dzięki któremu pracownicy mają natychmiastowy dostęp do całego zestawu oprogramowania biznesowego organizacji, działającego w chmurze i centrum danych. Rozwiązanie to zapewnia prosty i bezpieczny dostęp do zasobów firmy przez wykorzystanie mechanizmów pojedynczego logowania (single sign-on, SSO) oraz uwierzytelniania wielopoziomowego (multi-factor authentication). Katalog integruje się również z technologią wirtualnych pulpitów i aplikacji VMware Horizon.
 • VMware Horizon – umożliwia działom IT szybkie udostępnianie wirtualnych pulpitów, i aplikacji w środowiskach lokalnych, hybrydowych i wielochmurowych (Horizon 7 i Horizon Cloud).  Rozwiązanie to pozwala również na bezpieczny, zdalny dostęp do fizycznych stacji roboczych, bez konieczności obciążenia firmowego VPN’a.
 • VMware Workspace ONE Unified Endpoint Management (UEM) – to narzędzie pozwalające na nowoczesne i bezpieczne zarządzanie urządzeniami końcowymi. UEM wspiera szerokie spektrum urządzeń (iOS, Android, Win10, macOS, Chrome OS, niestandardowe stacje końcowe) wraz z zarządzaniem ich pełnym cyklem.
 • VMware Workspace Security – zapewnia proaktywne zwalczanie zagrożeń i ochronę danych korporacyjnych w nowoczesnym cyfrowym obszarze roboczym, poprzez wykrywanie anomalii i blokowanie zagrożeń z wykorzystaniem technologii machine learning.
 • VMware SD-WAN by VeloCloud – to wiodące rozwiązanie w branży usług SD-WAN, zapewniające przedsiębiorstwu i jego użytkownikom-niezawodną, bezpieczną i zoptymalizowaną komunikację w ramach sieci WAN oraz z systemami opartymi o rozwiązania chmurowe.
 • Cisco Anyconnect – bezpieczny dostęp zdalnych pracowników do systemów centralnych lub w chmurze.
image

Korzyści biznesowe

 • Stworzenie elastycznej organizacji, która sprzyja rozwojowi innowacyjności
 • Niezależny od miejsca pracy bezpieczny dostęp do zasobów firmy
 • Zapewnienie ciągłości działania organizacji poprzez zastosowanie nowoczesnych mechanizmów bezpieczeństwa
 • Skrócenie czasu reakcji i usprawnienie procesów decyzyjnych na każdym szczeblu organizacji, dzięki łatwemu dostępowi do danych
 • Ułatwienie monitorowania, nadzorowania i zarządzania urządzeniami końcowymi przez zastosowanie jednej platformy wspierającej szerokie spektrum rozwiązań
 • Zachowanie ciągłości działania przez zastosowanie mechanizmów wysokiej dostępności systemów oraz ochrony danych
 • Możliwość dalszego rozbudowy i rozwoju dzięki skalowalności oferowanych rozwiązań.
 • Istotne oszczędności na kosztach powierzchni biurowych dzięki pracy zdalnej
 • Odciążenie kadry managerskiej z konieczności monitorowania obecności pracowników i skoncentrowanie się na strategicznych celach organizacji.

Dlaczego S&T

 • Gwarancja sprawnej realizacji na wszystkich etapach uruchomienia cyfrowego miejsca pracy
 • Przy zachowaniu ścisłej współpracy z klientem, budowa bezpiecznych scenariuszy wdrożenia
 • Wysokie kompetencje pracowników S&T, poświadczone certyfikatami
 • Wsparcie 24/7
 • Znajomość najnowszych dostępnych technologii
 • Zdalne wsparcie Klienta i jego użytkowników końcowych
A może wolałbyś od razu uzyskać spersonalizowaną ofertę? Zostań naszym klientem już dziś

Nasze realizacje

Platforma Usług Elektronicznych Urzędu Patentowego

Projekt realizowany przez S&T na rzecz UPRP obejmuje budowę i wdrożenie Platformy Usług Elektronicznych Urzędu Patentowego (PUEUP).

Zaprojektowanie, wdrożenie i utrzymanie portalu internetowego e-UDT

Budowa platformy obsługującej proces pełnej inwentaryzacji maszyn i ich przeglądów oraz badań technicznych.

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy Kontron AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy Kontron AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.