Dla przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych, obsługujących dziesiątki tysięcy odbiorców płacących duże ilości relatywnie niewielkiej wartości rachunków, posiadanie sprawnych i elastycznych narzędzi bilingowych jest kluczowe. S&T oferuje zintegrowane oprogramowanie pozwalające na automatyzację wszystkich procesów potrzebnych do rozliczenia zużycia wody, ścieków czy deszczówki. Rozwiązanie umożliwia wyliczanie rachunków zarówno w oparciu o dane pozyskane w sposób manualny, jak i automatyczny. System nie tylko optymalizuje proces pozyskania danych, niezbędnych do wystawienia rachunku, ale także oblicza ceny mediów w oparciu o obowiązującą danego klienta taryfę. Oprogramowanie przyspiesza wewnętrzny obieg dokumentów i informacji  związanych z obsługą procesu bilingowego.

Unikalne cechy

Rozwiązanie integruje w sobie najważniejsze funkcje systemów księgowych, sprzedażowych i obsługi klienta. Jednakże może też działać jako niezależny komponent zintegrowany z innym systemem finansowo-księgowym.

Oferowane przez S&T oprogramowanie zapewnia wsparcie przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych w trzech obszarach:

Rozliczenia należności

Rozwiązanie pozwala na efektywne zarządzanie umowami, instalacjami i urządzeniami. System umożliwia walidację odczytów z liczników, a także zapewnia pełną obsługę płatności wraz z monitorowaniem terminów i wezwań do zapłaty (obsługa rozrachunku). Oprogramowanie zarządza urządzeniami i danymi pomiarowymi, a także pilnuje także zgodności ceny z obowiązującą taryfą.

Obsługa Klienta

Jednym z elementów oferowanego narzędzia jest możliwość zintegrowania narzędzia z centrum interakcji z Klientem. Oprogramowanie pozwala na identyfikację kontrahenta, automatyzację i usprawnienie kontaktu, a także możliwość jego pełnej obsługi bez konieczności obecności w placówce. W ramach rozwiązania oferujemy także uruchomienie infolinii dedykowanej obsłudze klientów końcowych dla firm z sektora utilities.

Samoobsługa Klienta

Narzędzie pozwala na uruchomienie aplikacji mobilnej oraz portalu dla użytkowników, uwzględniającego specyficzne potrzeby odbiorców mediów. Aplikacja umożliwia klientowi m.in. wgląd we wszystkie płatności czy też łatwe zgłoszenie awarii.

Technologie z jakich budujemy rozwiązanie

Technologia, o którą opiera się rozwiązanie bilingowe zbudowane przez S&T, wykorzystuje bazę SAP HANA. Jej zaletą jest wysoka wydajność, a także umożliwienie użytkownikowi szybkiego dostępu do potrzebnych informacji. Dostępny framework i gotowe komponenty oferowane przez SAP zostały dostosowane do specyficznych potrzeb branży wodno-kanalizacyjnej. Od ponad 10 lat model systemu bilingowego SAP uznawany jest przez Instytut Gernera za najlepszy na świecie. Oferowane oprogramowanie można wdrażać zarówno w sposób zintegrowany z SAP ERP albo jako niezależny komponent bilingowy. Wdrażając rozwiązania oparte o technologię SAP przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne nie muszą wiązać się tylko z jednym dostawcą usług IT, co ma często miejsce w przypadku wyboru rozwiązań firm lokalnych.

SnT White Logo Pełen zakres wsparcia IT i wysokie standardy obsługi Zobacz więcej

Korzyści biznesowe

 • Jeden system łączący w sobie funkcjonalności z zakresu sprzedaży, księgowości i controlingu – zgodność bilansowa, swobodny przepływ informacji pomiędzy obszarami, pełna automatyzacja procesów
 • Brak konieczności wprowadzania do systemu tych samych danych dwa razy
 • Automatyczna korekcja różnic na linii księgowość–sprzedaż w dokumencie bilingowym
 • Zgodność procesów dzięki pełnej walidacji
 • Pełny podgląd dla użytkowników w obszarze rozrachunków, reklamacji, dokumentów dotyczących awarii
 • Dostęp odbiorców mediów do danych dotyczących umów i instalacji
 • Obniżenie kosztów obsługi klienta i podniesienie jej jakości, zwiększenie zadowolenia użytkowników

Dlaczego S&T

 • Własny model biznesowy dedykowany dla branży wodno-kanalizacyjnej
 • Doświadczenie w realizacji projektów informatycznych w branży utilities
 • Dostęp do prekonfigurowanego środowiska, które znacznie przyspiesza proces wdrożenia, obniża koszty implementacji, a także zmniejsza ryzyko niepowodzenia projektu
 • Dedykowany zespół utrzymaniowy tylko dla rozwiązań opartych na technologii SAP
 • Biura serwisowe rozlokowane na terenie całej Polski, świadczące usługi w trybie 24/7
A może wolałbyś od razu uzyskać spersonalizowaną ofertę? Zostań naszym klientem już dziś

Nasze realizacje

Serwis urządzeń sieciowych i okablowania w placówkach handlowych

S&T od 2016 r. wspiera firmę Kaufland w zakresie obsługi serwisowej urządzeń sieciowych oraz utrzymania w sprawności sieci pasywnej.

Podniesienie wersji systemu ERP w LTG Poland

Wdrożenie systemu LN 10.7, w ramach projektu globalnej wymiany oprogramowania ERP w międzynarodowej grupie Luminator.

Wdrożenie systemu ERP w Metrze Warszawskim

Wdrożenie systemu INFOR LN wraz z implementacją środowiska współpracy cyfrowej, INFOR Operating Services (IOS).

Powiązane produkty

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.