Konsekwencje epidemii stanowią wyzwanie dla modeli operacyjnych i biznesowych wielu firm. Pojawiają się liczne pytania – rozpoczynając od tego, w jaki sposób pracują pracownicy, a kończąc na tym, jak zmieniają się zachowania konsumentów.

Ilość danych rośnie w gwałtownym tempie, umiejętność i szybkość ich analizy przekłada się na elastyczność i rentowność organizacji, a automatyzacja procesów staje się coraz częściej kluczowa dla funkcjonowania.

Z analiz Polskiego Instytutu Ekonomicznego wynika, że ponad połowa firm wysoko oceniła pod względem wykorzystania systemy IT wspierające zarządzanie przedsiębiorstwem.

Nadążyć za zmianami

Zmiana otoczenia regulacyjnego, ale także nastroje konsumentów, które w dużej mierze determinują obroty wielu przedsiębiorstw, wymagają ciągłego monitorowania. Przedsiębiorstwa potrzebują automatyzować zarządzanie, które powiązane jest bezpośrednio z podejmowaniem trafnych decyzji biznesowych. Presja będzie tylko większa. W opublikowanym przez BDO raporcie Global Risk Lanscape 2020 aż 97 proc. respondentów jasno podkreśliło, że plany biznesowe organizacji powinny ewoluować razem z makro zmianami.

Analityka zyskuje na znaczeniu

Wdrażanie nowoczesnych systemów IT, które pozwalają na efektywne zarządzanie zasobami organizacji to tylko pierwszy krok. Drugim jest takie dostosowanie narzędzi i dobór modułów czy interfejsów użytkowników, które pozwolą na szybkie analizowanie zgromadzonych danych. Przede wszystkim natomiast – na tyle kompleksowe i przemyślane, że jakiekolwiek aktualizacje nie zakłócą dotychczasowych procesów.

Zobacz pozostałe aktualności