Z sukcesem udało się nam zakończyć pierwszą zorganizowaną przez S&T Akademię Programowania dla dzieci!

W ostatnim tygodniu wakacji zaprosiliśmy dzieci naszych pracowników do wzięcia udziału w warsztatach z programowania. Pod okiem wykwalifikowanych trenerów młodzi uczestnicy mieli okazję stworzyć samodzielnie kilka prostych gier komputerowych (a następnie w nie zagrać!), urządzić wyścig zaprogramowanymi przez siebie robotami czy nauczyć się podstaw elektroniki za pomocą specjalnych płytek. Zajęcia wspierały nie tylko rozwój kompetencji cyfrowych  u najmłodszych, tak przydatnych w dzisiejszym świecie zmieniających się technologii, lecz były także wspaniałą szkołą pracy w grupie.

AKADEMIA PROGRAMOWANIA S&T DLA DZIECI W LICZBACH:

  • 7-12 LAT: w tych granicach wahał się wiek dzieci – uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: młodszą (7-10) i starszą (10-12 lat).
  • 30 GODZIN: tyle dni trwała w sumie Akademia Programowania. Grupa starsza miała zajęcia przez 3 dni, natomiast młodsza 2.
  • 27 DZIECI: tyle dzieci wzięło udział w zajęciach – 11 dziewczynek i 16 chłopców.
  • 6 TECHNOLOGII: podczas zajęć młodzi adepci programowania mieli szansę nauczenia się aż 6 nowych technologii! Były to: programy Kodu Game Lab i Scratch, platformy Roblox i Construct 3, roboty Photon i płytki Micro:bit.
  • 2 TRENERÓW: dzieci zgłębiały tajniki programowania pod czujnym okiem dwóch bardzo sympatycznych, a zarazem profesjonalnych trenerek.
  • 9 WOLONTARIUSZY: podczas zajęć pomocą w opiekowaniu się dziećmi służyło 9 pracowników-wolontariuszy – to milczący bohaterowie projektu, bez których nic by się nie udało!

Specjalne podziękowania kierujemy w stronę wolontariuszy (szczególnie tych, których dzieci nie brały udziału w programie), którzy zdecydowali się poświęcić swój czas i energię na pomoc prowadzącym zajęcia, na aplauz zasługuje również dział IT, bez którego dzieci nie miałyby gdzie i na czym pracować. Sukces przedsięwzięcia zawdzięczamy w dużej mierze również Wam 😊. Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami.

       

Zobacz galerię:

Zobacz podobne

S&T na VI Konferencji Zarządzania Przedsiębiorstwem WOD-KAN

S&T po raz kolejny znalazło się na liście prelegentów Konferencji Zarządzania Przedsiębiorstwem WOD-KAN w Szczyrku skierowanej do przedstawicieli branży wodno-kanalizacyjnej.

Świąteczna pomoc i impuls do zmiany

W tym roku ponad 40 pracowników S&T zaangażowało się w akcję. Zebraliśmy 3,5 tyś zł! Za tę kwotę kupiliśmy łóżko dla trójki dzieci, chemię, produkty spożywcze, odzież w tym także buty.

11 tysięcy kilometrów w ramach akcji Rowerem do Pracy!

Pracownicy krakowskiego oddziału S&T wzięli udział w inicjatywie „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko”. Łącznie w ramach akcji udało im się przejechać na rowerach ponad 11 tys. km.

Zapisz się na newsletter S&T

Dane są podawane dobrowolnie.
Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.


Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.

Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności