S&T wygrało przetarg na administrowanie i utrzymanie serwerowni MRPiPS. Łączna wartość zamówienia wynosi 2,92 mln zł. Spółka okazała się najlepsza spośród sześciu firm technologicznych, starających się o zawarcie kontraktu.

Przedmiotem kontraktu jest świadczenie usług administrowania i utrzymania infrastruktury w serwerowni MRPiPS (tzw. Centrum Przetwarzania Danych), odpowiedzialnej za dostępność usług m.in takich programów jak: Rodzina 500+, Dobry Start, Maluch+, Senior+, Emerytura+ czy Opieka 75+.

Usługi aktualizacji i optymalizacji CPD będą świadczone na miejscu (on-site) lub zdalnie. Zadania S&T, oprócz podstawowego świadczenia, obejmą również m.in. wykonywanie cyklicznej analizy infrastruktury CPD oraz opracowywanie rekomendacji w formie „Planu działań aktualizacyjnych i optymalizacyjnych”. Obecny system zostanie również przebadany pod kątem bezpieczeństwa przetwarzania danych, optymalizacji wykorzystania infrastruktury i stosowania najlepszych praktyk. Umowa przewiduje także przeprowadzenie warsztatów szkoleniowych w zakresie utrzymania i rozwoju infrastruktury IT.

Wygrana tego przetargu nie tylko wskazuje na zaufanie, którym administracja publiczna obdarza S&T i świadczone przez nią usługi, to też świadectwo naszej skali działania i wysokiej konkurencyjności – nasza firma z wyraźną przewagą pokonała pięć innych firm technologicznych – mówi Wojciech Gliniecki, Infrastructure Director, S&T w Polsce. Zapewnienie wysokiego SLA dla e-usług publicznych, przy projektach tej skali, wymaga zróżnicowanych kompetencji – od administratorów systemów operacyjnych i platform wirtualizacyjnych, przez specjalistów od infrastruktury serwerowej i macierzowej, aż po ekspertów z obszaru bezpieczeństwa teleinformatycznego – dodaje Wojciech Gliniecki. 

Avatar
Wojciech Gliniecki

Infrastructure Director, S&T w Polsce

Umowa dotycząca administrowania i utrzymania Centrum Przetwarzania Danych dołącza do bogatego portfolio S&T w zakresie współpracy z administracją centralną. Do najbardziej kompleksowych projektów realizowanych na rzecz instytucji publicznych należy projekt e-zdrowie, w ramach którego S&T nie tylko świadczy usługi wytwarzania, zarządzania i autoryzacji oprogramowania, ale odpowiada także za instalację i administrację środowiskiem ITS w celu zapewnienia wydajnego działania e-usług oferowanych przez Ministerstwo Zdrowia (e-skierowanie, e-recepta, elektroniczne konto pacjenta).

W sektorze publicznym S&T jest niekwestionowanym liderem w zakresie projektowania i implementowania rozwiązań infrastrukturalnych. Firma na szeroką skalę wspiera również instytucje państwowe w zakresie uruchamiania nowych usług cyfrowych, które wcześniej realizowane były wyłącznie w tradycyjny sposób. S&T związana jest z polskim rynkiem usług informatycznych od ponad 50 lat. Oferuje pełen zakres usług IT – od konsultingu technicznego, przez sprzedaż produktów, budowę infrastruktury, aż po zaprojektowanie, wdrożenie i utrzymanie systemów informatycznych. Pracownicy S&T legitymują się ponad 40 różnymi certyfikacjami  z zakresu zarządzania systemami, projektami i usługami IT, m.in. IPMA, PMI,v Prince, ITIL.

Zobacz podobne

12.02.2020

Obsługujemy jeden z 5 największych stadionów w Polsce!

Firma S&T zakończyła główny etap wdrożenia zintegrowanego systemu POS (Point Of Sales) na Stadionie Poznań.  W sobotę, 8 lutego odbył się pierwszy mecz, podczas którego kibice korzystający ze stadionowej strefy gastronomicznej zostali obsłużeni przy pomocy nowego rozwiązania informatycznego.
10.02.2020

Sprzęt dla Centrum Informatyki Resortu Finansów dostarczony

W ramach umowy z Centrum Informatyki Ministerstwa Finansów S&T dostarczyło infrastrukturę IT za ponad 2 mln zł brutto.
10.02.2020

Max Premium Burgers przy wsparciu S&T otwiera nowe lokale

W styczniu sieć restauracji Max Premium Burger przy wsparciu technicznym S&T otworzyła w Warszawie dwie nowe restauracje – w Złotych Tarasach i na terenie Centrum Handlowego Arkadia.

Zapisz się na newsletter S&T

Dane są podawane dobrowolnie.
Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.


Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.

Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.