1 stycznia 2022 r. uruchomiony został Krajowy System e-Faktur (KSeF) – centralna platforma pozwalająca na wystawienie, otrzymywanie i archiwizowanie Faktur VAT oraz korekt.

Korzystanie z KSeF w roku 2022 jest dla podatników dobrowolne, obowiązkowe stanie się 1 lipca 2024 roku. Polska wprowadza centralną platformę obsługującą e-faktury jako czwarty kraj w Europie! Firmy przetwarzające duże ilości faktur już dziś powinny mieć opracowane scenariusze połączenia swoich systemów finansowo-księgowych z KSeF. Pozostało kilka miesięcy na przygotowanie swoich organizacji do przeprowadzenia wymaganych ustawowo zmian.

Już 1 stycznia 2022 r. uruchomiony zostanie Krajowy System e-Faktur (KSeF) – centralna platforma pozwalająca na wystawienie, otrzymywanie i archiwizowanie Faktur VAT oraz korekt.

Korzystanie z KSeF w roku 2022 będzie dla podatników dobrowolne, obowiązkowe stanie się 1 lipca 2024 roku. Polska wprowadza centralną platformę obsługującą e-faktury jako czwarty kraj w Europie!

Wyzwania związane z KSeF

Połączenie z Krajowym Systemem e-Faktur jest nie tylko złożonym wyzwaniem technologicznym, ale także procesowym. Konieczność przekazywania Ministrowi Finansów czy urzędom skarbowym, dużej ilości informacji w formie ustrukturyzowanej musi doprowadzić do zmian w zakresie oprogramowania dziedzinowego, jak również do przemodelowania obsługi procesów księgowych.

Może okazać się, że nie wszystkie dane, które firmy są zobligowane za pośrednictwem KSeF przekazać administracji skarbowej funkcjonują już dziś w odpowiedniej formie. A to oznacza, że część systemów ERP trzeba będzie przebudować jeszcze w tym roku. Dodatkowo nowa struktura logiczna przesyłania faktur do KSeF jest bardzo rozbudowana, zawiera wiele wymogów, które muszą być uwzględnione przy integrowaniu oprogramowania ERP z Krajowym Systemem eFaktur, tak żeby nie zaburzyć płynności finansowej i operacyjnego działania przedsiębiorstwa.

Korzyści biznesowe

Wprowadzenie elektronicznych faktur może widocznie zwiększyć efektywność procesów biznesowych w Twoim przedsiębiorstwie. Użytkownicy systemów SAP otrzymują kolejny kanał wejściowy dla jeszcze bardziej zautomatyzowanego i wydajniejszego przetwarzania faktur zakupowych. Poznaj korzyści biznesowe wdrożenia KSeF dla użytkowników systemu SAP.

ZWIĘKSZENIE EFEKTYWNOŚCI PROCESÓW BIZNESOWYCH

niższe koszty, eliminacja błędów i automatyzacja

CYFRYZACJA
BIZNESU

szybszy, zautomatyzowany obieg dokumentów pomiędzy firmami

UŁATWIENIE DOSTĘPU DO DOKUMENTÓW

automatyczna archiwizacja i szybki dostęp w razie kontroli

Połącz system SAP z KSeF razem z S&T

S&T zapewnia przeprowadzenie przedsiębiorstwa przez proces dostosowania oprogramowania SAP do obsługi faktur w formie elektronicznej oraz oferuje pomoc w wyborze najbardziej optymalnych scenariuszy wdrożenia w zakresie połączenia systemu SAP z Krajowym Systemem e-Faktur

W ramach integracji KSeF z systemem SAP S&T oferuje:

 • Dostawę wymaganych licencji
 • Doradztwo i wdrożenie rozwiązania S4/KSeF;
 • Szkolenie z rozwiązania S4/KSeF;
 • Dedykowane wsparcie aplikacyjne;
 • Dokumentację techniczną i instrukcje użytkownika końcowego;
 • Obsługa faktur sprzedaży;
 • Obsługa faktur zakupu.

OpenText & SAP

Rekomendowanym przez S&T rozwiązaniem do obsługi faktur zakupowych przychodzących z KSeF jest SAP Invoice Management by OpenText. Poznaj jego kluczowe zalety:

 • rozwiązanie wewnętrzne w ramach systemu SAP
 • rozwija funkcjonalności modułów SAP FI, MM o obsługę przychodzących dokumentów – nie tylko faktur zakupowych
 • obsługa procesu w formule „end-to-end” dla faktur oraz innych dokumentów
 • wiele kanałów wejścia i formatów dokumentów
 • funkcja biznesowej akceptacji faktur, także mobilnie
 • możliwość wglądu w proces accounts payable : KPI, raportowanie, analizy
 • możliwość udostępnienia samoobsługowego portalu dostawcy

Wdrożenia OpenText z zakresu e-invoice

OpenText & SAP to eksperci we wdrażaniu rozwiązań z zakresu e-invoicingu w przedsiębiorstwach. Partnerzy od ponad 15 lat zapewniają dostęp do kompleksowych narzędzi do automatyzacji przetwarzania dowolnych dokumentów przychodzących do systemów SAP, w tym faktur zakupowych. Poznaj wdrożenia OpenText w oparciu o technologię SAP z zakresu e-invoice z Włoch, Hiszpanii oraz Portugalii:

Blog

Wdrożenie centralnego systemu do obsługo e-faktur przyniesie konkretne korzyści dla Twojego przedsiębiorstwa.
Dowiedz się więcej!

Partnerzy technologiczni rozwiązania

Partnerem serwisu jest OpenText - światowy lider na rynku rozwiązań typu Enterprise Content Management (ECM) pozwalających na optymalizację i automatyzację procesów zarządzania informacją. Od trzydziestu lat dostarcza aplikacje do zarządzania treścią i danymi dla największych światowych przedsiębiorstw i agencji rządowych.

SAP to jeden z największych globalnych producentów oprogramowania do zarządzania procesami biznesowymi zajmujący się opracowywaniem rozwiązań pozwalających poprawić skuteczność procesów przetwarzania i przepływu danych w organizacjach.

Chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie przeprowadzić integrację Krajowego Systemu e-Faktur ze strukturami SAP w Twoim przedsiębiorstwie?

Zapisz się na newsletter S&T

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.