1 stycznia 2022 r. uruchomiony został Krajowy System e-Faktur (KSeF) – centralna platforma pozwalająca na wystawienie, otrzymywanie i archiwizowanie Faktur VAT oraz korekt.
Korzystanie z KSeF w roku 2022 jest dla podatników dobrowolne, obowiązkowe stanie się 1 lipca 2024 roku. Polska wprowadza centralną platformę obsługującą e-faktury jako czwarty kraj w Europie! Firmy przetwarzające duże ilości faktur już dziś powinny mieć opracowane scenariusze połączenia swoich systemów finansowo-księgowych z KSeF. Pozostało kilka miesięcy na przygotowanie swoich organizacji do przeprowadzenia wymaganych ustawowo zmian.
Już 1 stycznia 2022 r. uruchomiony zostanie Krajowy System e-Faktur (KSeF) – centralna platforma pozwalająca na wystawienie, otrzymywanie i archiwizowanie Faktur VAT oraz korekt.
Korzystanie z KSeF w roku 2022 będzie dla podatników dobrowolne, obowiązkowe stanie się 1 lipca 2024 roku. Polska wprowadza centralną platformę obsługującą e-faktury jako czwarty kraj w Europie!
Wyzwania związane z KSeF
Połączenie z Krajowym Systemem e-Faktur jest nie tylko złożonym wyzwaniem technologicznym, ale także procesowym. Konieczność przekazywania Ministrowi Finansów czy urzędom skarbowym, dużej ilości informacji w formie ustrukturyzowanej musi doprowadzić do zmian w zakresie oprogramowania dziedzinowego, jak również do przemodelowania obsługi procesów księgowych.
Może okazać się, że nie wszystkie dane, które firmy są zobligowane za pośrednictwem KSeF przekazać administracji skarbowej funkcjonują już dziś w odpowiedniej formie. A to oznacza, że część systemów ERP trzeba będzie przebudować jeszcze w tym roku. Dodatkowo nowa struktura logiczna przesyłania faktur do KSeF jest bardzo rozbudowana, zawiera wiele wymogów, które muszą być uwzględnione przy integrowaniu oprogramowania ERP z Krajowym Systemem eFaktur, tak żeby nie zaburzyć płynności finansowej i operacyjnego działania przedsiębiorstwa.
Korzyści biznesowe
Wprowadzenie elektronicznych faktur może widocznie zwiększyć efektywność procesów biznesowych w Twoim przedsiębiorstwie. Użytkownicy systemów SAP otrzymują kolejny kanał wejściowy dla jeszcze bardziej zautomatyzowanego i wydajniejszego przetwarzania faktur zakupowych. Poznaj korzyści biznesowe wdrożenia KSeF dla użytkowników systemu SAP.
ZWIĘKSZENIE EFEKTYWNOŚCI PROCESÓW BIZNESOWYCH
niższe koszty, eliminacja błędów i automatyzacja
CYFRYZACJA
BIZNESU
szybszy, zautomatyzowany obieg dokumentów pomiędzy firmami
UŁATWIENIE DOSTĘPU DO DOKUMENTÓW
automatyczna archiwizacja i szybki dostęp w razie kontroli
Połącz system SAP z KSeF razem z S&T
S&T zapewnia przeprowadzenie przedsiębiorstwa przez proces dostosowania oprogramowania SAP do obsługi faktur w formie elektronicznej oraz oferuje pomoc w wyborze najbardziej optymalnych scenariuszy wdrożenia w zakresie połączenia systemu SAP z Krajowym Systemem e-Faktur
W ramach integracji KSeF z systemem SAP S&T oferuje:
- Dostawę wymaganych licencji
- Doradztwo i wdrożenie rozwiązania S4/KSeF;
- Szkolenie z rozwiązania S4/KSeF;
- Dedykowane wsparcie aplikacyjne;
- Dokumentację techniczną i instrukcje użytkownika końcowego;
- Obsługa faktur sprzedaży;
- Obsługa faktur zakupu.
OpenText & SAP
Rekomendowanym przez S&T rozwiązaniem do obsługi faktur zakupowych przychodzących z KSeF jest SAP Invoice Management by OpenText. Poznaj jego kluczowe zalety:
- rozwiązanie wewnętrzne w ramach systemu SAP
- rozwija funkcjonalności modułów SAP FI, MM o obsługę przychodzących dokumentów – nie tylko faktur zakupowych
- obsługa procesu w formule „end-to-end” dla faktur oraz innych dokumentów
- wiele kanałów wejścia i formatów dokumentów
- funkcja biznesowej akceptacji faktur, także mobilnie
- możliwość wglądu w proces accounts payable : KPI, raportowanie, analizy
- możliwość udostępnienia samoobsługowego portalu dostawcy
Wdrożenia OpenText z zakresu e-invoice
OpenText & SAP to eksperci we wdrażaniu rozwiązań z zakresu e-invoicingu w przedsiębiorstwach. Partnerzy od ponad 15 lat zapewniają dostęp do kompleksowych narzędzi do automatyzacji przetwarzania dowolnych dokumentów przychodzących do systemów SAP, w tym faktur zakupowych. Poznaj wdrożenia OpenText w oparciu o technologię SAP z zakresu e-invoice z Włoch, Hiszpanii oraz Portugalii:
Blog
Wdrożenie centralnego systemu do obsługo e-faktur przyniesie konkretne korzyści dla Twojego przedsiębiorstwa.
Dowiedz się więcej!