Podczas tegorocznej konferencji nasi klienci z segmentu SAP oraz przedstawiciele S&T wygłosili 3 z 8 prezentacji. W Poznaniu mieliśmy okazję pokazać od praktycznej strony jak ważne są narzędzia informatyczne w transformacji firm z sektora utilities.

Globalnymi trendami w energetyce są: zmieniająca się dynamika rynku, prosumenci, dekarbonizacja oraz zapewnienie bezpiecznej cyfryzacji. Aby nadążać za zmianami rynkowymi konieczne jest przyspieszenie transformacji energetycznej także na poziomie cyfrowym. Właśnie ten aspekt był tematem tegorocznej konferencji SAP Utilities Day – Od digitalizacji do dekarbonizacji.

Ambitne plany wymagają nowoczesnych rozwiązań. RISE with SAP oferuje usługi w chmurze, które umożliwiają tranzycję do inteligentnego przedsiębiorstwa, zmniejszając przy tym ryzyko, redukując koszty i skracając czas do osiągnięcia wymierzonego celu. RISE with SAP jest wynikiem godzin rozmów, ale także obserwacji rynku i jego zmiennych.

img

Przykładem transformacji biznesowej opartej na chmurze w sektorze utilities jest wdrożenie w Grupie Veolia, która zajęła się tematem cyfryzacji jeszcze przed pandemią. Dywersyfikacja portfela usług i szybsze podejmowanie decyzji to jedne z założeń międzynarodowego giganta energetycznego. Wymaga to harmonizacji procesów biznesowych, ale też szybszej decyzyjności. Podczas tegorocznej konferencji zaprezentowano współpracę Veolii z firmą SAP, która pozwoli na przeniesienie rozwiązania on-premise do chmury, a także umożliwi szybsze raportowanie, bardziej zaawansowane analizy w czasie rzeczywistym i ograniczy ślad danych o 50 proc. „To wszystko wpisuje się w RISE with SAP” – mówił Łukasz Talaga, Kierownik Projektu ERP 2.0, który reprezentował firmę Veolia Poland. Jest to ten element strategii firmy skrojony na miarę potrzeb użytkowników. Jako S&T cieszymy się, że możemy być częścią tego projektu odpowiadając za wdrożenie części logistycznej oraz obiegu faktur zakupowych.

W wyborze chmury Veolia postawiła na infrastrukturę Google. Podczas konferencji Agnieszka Borkowska z Google Cloud omawiała jak ta współpraca zmieniła podejście do rynku i pokazała, że Polska jest krajem stale rozwijającym innowacje.

Zrównoważony biznes jest trzecią fazą globalnej transformacji gospodarczej, dlatego już teraz ma znaczący wpływ na biznes. Wzrost popytu na produkty zrównoważone jest średnio prawie sześciokrotnie szybszy niż na produkty standardowe. Filip Kowalski przekonuje, że należy o tym pamiętać i zwraca uwagę na wymagania regulacyjne w branży utilities, które stają się coraz trudniejsze i bardziej skomplikowane. Zrównoważony rozwój jest czymś znacznie poważniejszym, ponieważ dotyka on zarówno procesów biznesowych, jak i obszarów raportowania. Potencjał i dobre funkcjonowanie firm ukryte są właśnie w tej płaszczyźnie.

SAP Profitability and Performance Management

Rozwiązanie SAP Profitability and Performance Management zostało zoptymalizowane w zakresie bardzo szybkich analiz oraz dużego wolumenu danych. Wszystko po to, by móc je sprawnie przetworzyć, dokonać odpowiednich rozliczeń i symulacji, a następnie zaprezentować w formie odpowiednich raportów. Rozwiązanie to z jednej strony posiada możliwości agregacji danych, a z drugiej strony ma rozbudowany silnik różnego rodzaju kalkulacji, symulacji i rozliczeń kosztów całej procedury workflow oraz możliwości dotyczące modelowania poszczególnych procesów. Jak wszystkie rozwiązania firmy, SAP PaPM jest dostępne zarówno w wersji on-premise, jak i modelu cloud.

Nowoczesny system billingowy dla spółki ciepłowniczej

O nowoczesnym systemie billingowym oraz CRM na przykładzie Budapest Heating opowiedział Patryk Borzęcki, SAP Segment Director, S&T. W trakcie konferencji pokazywał jak całe rozliczenie spółki udało się przenieść do systemu SAP bez konieczności używania systemów zewnętrznych. Pozwoliło to na przyspieszenie i dużo prostszą pracę związaną z rozliczaniem ciepła w przedsiębiorstwie oraz skrócenie całego procesu. Ujednolicenie procesu zarządzania wszystkimi urządzeniami pomiarowymi przyczyniło się do zmniejszenia kosztów oraz zwiększenia jakości obsługi klienta.

Aquanet – wdrożenie rozwiązań aplikacji SAP do zarządzania majątkiem technicznym spółki

Kluczowym elementem wdrożenia było uruchomienie nowego rozwiązania na urządzeniach mobilnych, które wykorzystują w codziennej pracy zespoły serwisowe Aquanet. Projekt objął także zaimplementowanie modułu SAP Plant Maintenance (SAP PM), przeznaczonego do obsługi procesów gospodarki remontowej. Rozwiązanie w spółce Aquanet uzupełniono również o zaawansowane harmonogramowanie i optymalizację wykorzystania zasobów technicznych –SAP Multiresource Scheduling (SAP MRS). Przeprowadzony upgrade funkcjonalny umożliwi także lepsze wykorzystanie, używanych już wcześniej przez firmę Aquanet, modułów SAP ERP.

Wdrożenie, które realizujemy dla Aquanetu jest wdrożeniem pionierskim w branży wodociągowej. Aquanet, jako jeden z pierwszych, wdraża moduł wsparcia utrzymania ruchu i gospodarki remontowej, którego obsługa możliwa jest z poziomu platformy mobilnej z wykorzystaniem tabletów.

Avatar
Patryk Borzęcki

SAP Segment Director, S&T

Idea wdrożenia modułu wsparcia utrzymania ruchu była czymś, co przesądziło o implementacji systemu ułatwiającego zarządzanie majątkiem. Rozwiązanie umożliwia zestawianie i ocenianie wydatków oraz analizę danych. Ponadto pozwala na sprawniejsze zarządzanie zespołami poprzez zoptymalizowanie kosztów, rozliczania czasu pracy oraz lepsze wykorzystanie zasobów przy budowaniu stabilnej bazy wiedzy.

SAP Data Warehouse Cloud

Na konferencji nie zabrakło również informacji o najnowszym rozwiązaniu chmurowym SAP Data Warehouse Cloud. Jest to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które borykają się z wyzwaniami w postaci rozproszonych danych oraz coraz większymi potrzebami informacyjnymi. W trakcie prezentacji Joanna Zaborowska, BI Consultant z S&T zaprezentowała możliwości wykorzystania hurtowni danych na podstawie demo. Pokazała w jaki sposób i dlaczego SAP Data Warehouse Cloud gwarantuje sprawną realizację zadań w zakresie synchronizacji, agregacji, przygotowania danych, a następnie ich wizualizacji.

– Oferta rozwiązać opartych na technologiach SAP wdrażanych przez firmę S&T stale się powiększa. Jako firma wierzymy, że rozwiązania chmurowe to świetna alternatywa dla wielu naszych klientów, dlatego stale podnosimy nasze kwalifikacje w tym zakresie, np. uzyskując autoryzację jako partner dla RISE with S/4Hana Cloud Private Edition.

Avatar
Patryk Borzęcki

SAP Segment Director, S&T

Kolejnym zaprezentowanym przykładem jak SAP poradził sobie z zarządzaniem portfelami projektów klientów było wdrożenie zrealizowane na rzecz Wien Energy. System co prawda został wdrożony już 5 lat temu, ale firma ze wsparciem SAP stale rozszerza jego funkcjonalność.

S&T był partnerem wydarzenia SAP Utilities Day 2022.

Galeria zdjęć

Zobacz podobne

28.03.2022

Webinar „Serwisy Cisco 2022” zakończony sukcesem!

Przeprowadzony 8 marca 2022 r. webinar S&T „Serwisy Cisco 2022” był dobrą okazją do zaznajomienia Klientów S&T z aktualnym portfolio serwisowym oferowanym przez naszą firmę Klientom działającym w oparciu o infrastrukturę i usługi firmy Cisco.
06.12.2021

XLI SAMBA, czyli jak zrobić karierę w dwie godziny

17–19 listopada 2021 r. kolejna SAMBA – Konferencja Użytkowników Infor LN/BAAN pod opieką S&T. W spotkaniu wzięło udział ok. 360 osób z 68 firm.
31.05.2021

SAMBA XL zakończona sukcesem! Wzięło w niej udział 350 ekspertów z 70 firm

Kolejna edycja Konferencji Użytkowników Infor LN/Baan SAMBA zakończyła się sukcesem! Wzięło w niej udział prawie 300 ekspertów z 70 firm.
A MOŻE WOLAŁBYŚ OD RAZU UZYSKAĆ SPERSONALIZOWANĄ OFERTĘ? Zostań naszym klientem już dziś

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.