Platforma Usług Elektronicznych Urzędu Patentowego wśród najlepszych wdrożeń informatycznych w kategorii e-Administracja w 2021 r.

Skrzydłami nagradzane są najlepsze projekty informatyczne zrealizowane przez instytucje publiczne. Co roku trafiają do instytucji, które pod względem sposobu wdrożenia i osiągniętych korzyści mogą stanowić wzór do naśladowania. W kategorii e-Administracja nagradzane są projekty informatyczne realizowane na poziomie centralnym (przez administrację rządową) oraz wojewódzkie systemy e-usług publicznych (portale regionalne) skierowane zarówno do obywateli, biznesu, jak i administracji. Organizatorem konkursu jest miesięcznik IT w Administracji. Tegoroczną edycję honorowym patronatem objęło Centrum GovTech Polska.

PUEUP to platforma usług elektronicznych realizująca proces obsługi wniosków praw wyłącznych oraz związanych z nim płatności. Rozwiązanie w sposób scentralizowany, wspiera zarówno wewnętrzny jaki i zewnętrzny obieg dokumentów elektronicznych. Celem projektu było opracowanie i dostarczenie dedykowanej platformy komunikacyjnej dla klientów i pracowników Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej w sposób umożliwiający osiągnięcie zakładanych poziomów dostępności, wydajności i bezpieczeństwa i zapewnienia neutralności technologicznej zastosowanych rozwiązań oraz spełnienia norm WCAG.

Platforma została zaprojektowana i wytworzona w oparciu o moduły oraz komponenty funkcjonalne, umożliwiające realizację usług elektronicznych. W ramach realizacji zamówienia S&T zaprojektowało i wytworzyło 7 modułów: e-Profil IP, e-Wsparcie PWW (Proces Wypełniania Wniosków), e-Powiadomienia, e-Rejestry, e-Płatności, e-Wyszukiwarka, e-Baza wiedzy.

– Cieszymy się, że możemy przyczynić się do przyspieszenia transformacji cyfrowej polskiej administracji publicznej. Dzięki takim projektom, jak te nagrodzone „Skrzydłami”, organy państwowe mogą zapewnić sprawną obsługę petentów w czasie pandemii oraz poprawę efektywności ich działania. Bardzo cieszymy się, że projekt, który realizujemy na rzecz Urzędu Patentowego został doceniony przez kapitułę konkursu.

Avatar
Łukasz Krzyżanowski

Project Manager, S&T

Skrzydła IT w Administracji przyznawane są w kategoriach: e-Administracja, e-Kultura i e-Edukacja, e-Usługi dla obywatela, Oprogramowanie do obsługi urzędu i Narzędzia do komunikacji z obywatelami. Pełna lista nagrodzonych instytucji nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu dostępna pod linkiem.

Więcej o roli S&T w projekcie »

Zobacz podobne

07.12.2021

Firma S&T z nagrodą Fortinet

Zostaliśmy wyróżnieni wśród partnerów Fortinet za naszą wieloletnią współpracę i zaangażowanie w realizacji projektów dla sektora publicznego.
06.12.2021

e-Rejestracja nagrodzona za Digital Customer Experience

System e-Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19, działający w ramach współtworzonej przez S&T Platformy e-Zdrowie, wyróżniony został nagrodą Digital Excellence.
09.11.2021

S&T najlepsze w sprzedaży rozwiązań Cisco dla administracji

Za osiągnięcie ponad 50-procentowego wzrostu sprzedaży rozwiązań Cisco w segmencie publicznym zespół S&T nagrodzony został podwójnym tytułem Partnera Roku 2021 Cisco.

Zapisz się na newsletter S&T

    Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
    Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
    Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.