Jeden z największych na świecie międzynarodowych holdingów technologicznych – S&T AG w drugim kwartale 2021 r. ponownie notuje wysoki wolumen zamówień, które po raz kolejny przewyższa zaplanowane na ten okres przychody.

Zamówienia od Klientów z sektora publicznego nadal stanowią znaczącą część operacji Grupy S&T – szczególnie ważne było zamówienie od brytyjskiego operatora infrastruktury kolejowej Network Rail na kwotę 8 mln euro oraz duże zamówienie od amerykańskiego rządu o wartości 60 mln dolarów. S&T zajmie się wsparciem komunikacji helikopterów za pomocą systemów chmury prywatnej na zlecenie Białego Domu. Dodatkowe zamówienia pozyskano również w sektorze technologii medycznych, w tym od dużej niemieckiej grupy z branży technologii medycznych w wysokości 10 mln euro.

Dla firmy Mavenir – amerykańskiego dostawcy rozwiązań komunikacyjnych – Grupa S&T opracowała zupełnie nowe rozwiązanie. Pierwszy projekt vRAN ma wartość ok. 20 mln dolarów. Skrót vRAN oznacza „virtual Radio Access Network” i jest techniczną koncepcją programowego uelastycznienia stacji bazowych radia mobilnego, która umożliwia przejście na nowe standardy bez konieczności całkowitej wymiany stacji bazowych, jak to miało miejsce w przeszłości.

– S&T jest na dobrej drodze jeśli chodzi o nasz segment działalności operacyjnej, co znajduje odzwierciedlenie w dużej liczbie zamówień, co znacząco odbije się na wzroście naszych wyników półrocznych. Bazując na sukcesie ostatnich miesięcy, potwierdziliśmy nasze prognozy na rok 2021 – min. 1,4 mld euro przychodów, przy EBITDA na poziomie min. 140 mln euro.

Avatar
Hannes Niederhauser

President of the Board, S&T AG

5 sierpnia Międzynarodowa Grupa Technologiczna S&T, do której należą reprezentowane na polskim rynku firmy S&T Services i S&T Poland, opublikowała swój półroczny raport finansowy: raport i prezentacja.

Zobacz podobne

24.06.2020

Tablety S&T dla szkół

Po przeniesieniu całej polskiej edukacji do sieci okazało się, że dostęp do odpowiednio skonfigurowanego sprzętu i oprogramowania jest zupełnie kluczowy dla płynnego procesu nauczania. I nie da się tego zrobić bez odpowiednich narzędzi informatycznych. Zobaczcie jak poradzono sobie z tym wyzwaniem w Chorwacji.
29.05.2020

Nowy Raport Grupy S&T opublikowany

Grupa S&T opublikowała coroczny raport dotyczący kondycji biznesowej spółki. Został przygotowany z myślą o podsumowaniu osiągnięć roku 2019 i zaprezentowaniu prognoz na lata nadchodzące.
25.05.2020

Wyniki finansowe za 2019 rok grupy technologicznej S&T AG

Grupa S&T AG, do której należą spółki działające na polskim rynku: S&T Poland i S&T Services, w 2019 r. odnotowała 13 proc. wzrost sprzedaży do poziomu 1 122,9 mln EUR w stosunku do roku poprzedniego.

Zapisz się na newsletter S&T

    Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
    Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
    Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.