W listopadzie 6 stażystów i 1 stażystka zaczęli stawiać swoje pierwsze kroki zawodowe w ramach II edycji programu S&Taż. Półroczne praktyki w zespole Infor pomogą im w poznaniu realiów pracy w branży IT.

Do najnowszej edycji programu S&Taż zgłosiło się 116 kandydatek i kandydatów. Po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych i testów, wyłoniliśmy 7 osób z największym potencjałem i zaproponowaliśmy im odbycie półrocznego stażu w zespole Infor. Zostały one przydzielone do trzech zespołów, w ramach których będą stawiać swoje pierwsze kroki w branży IT.

Wszyscy praktykanci i praktykantka mają do dyspozycji dedykowanego opiekuna, który będzie im towarzyszył przez cały okres trwania stażu. Wspierają oni odpowiednie wdrożenie się stażysty w zespole, jak również stanowią cenną pomoc w realizacji pierwszych zawodowych wyzwań.

Program S&Taż w segmencie Infor został stworzony dla osób, które znajdują się na początku swojej kariery zawodowej. Zakwalifikowani do stażu kandydaci przez kolejne 6 miesięcy mogą poznawać specyfikę pracy w S&T oraz branży IT, jak również szkolić się z umiejętności niezbędnych do pracy w segmencie Infor.

Ale staż w S&T to nie tylko teoretyczne zagadnienia. Nowe osoby już od początku są angażowane w aktywności w ramach zespołów. Dzięki temu mogą poznać specyfikę pracy z klientami, zdobyć kompetencje miękkie i zgłębić ścieżki rozwoju kariery.

Ikona

Podobnie jak w ubiegłym roku, zorganizowaliśmy dla naszych stażystów i stażystek udział w grze komputerowej, która zarazem jest testem psychometrycznym sprawdzającym kompetencje w trzech kluczowych obszarach niezbędnych do rozwoju kariery: definiowanie oraz osiąganie celów, orientacja na Klienta i myślenie systemowe.

Taka formuła stażu umożliwia efektywniejsze wdrożenie nowych osób w specyfikę naszej organizacji oraz szybszy rozwój umiejętności. Ubiegłoroczna edycja potwierdza skuteczność pomysłu – dzisiaj w naszych strukturach pracuje aż 8 z 9 stażystów, którzy dołączyli w 2021 roku. Wówczas zarówno uczestnicy, jak i kadra kierownicza wysoko ocenili przebieg całego programu.

Zależy nam szczególnie na tym, aby nasze stażystki i stażyści czuli, że na każdym kroku mogą otrzymać wsparcie, którego potrzebują, aby osiągnąć sukces zawodowy. Odpowiednie struktury wdrożeniowe, które powołaliśmy w tym celu, zapewniają optymalne i stopniowe angażowanie praktykantów w konkretne zadania. Od pierwszego dnia mają oni świadomość, że ich działania rzeczywiście pomagają zespołom, w których odbywają staż. Dzięki temu mogą zgłębiać tajniki pracy z systemami Infor i rozwijać się, zdobywając nową wiedzę oraz kompetencje. A w efekcie program „S&Taż” może być realnym początkiem wieloletniej kariery w S&T.

Avatar
Paweł Kaczyński

Infor Support & Development Manager, S&T

Uruchomienie i koordynowanie przebiegu portalu stażowego to zasługa wielu osób z zespołu S&T, które zajmują się rekrutacją, koordynacją programu od strony merytorycznej oraz szkoleniowej czy nadzorowaniem opiekunów praktyk oraz trenerów. W rezultacie osoby stawiające swoje pierwsze kroki zawodowe w S&T mogą liczyć na optymalne warunki pracy, które umożliwią im rozwój ich kariery zawodowej w segmencie Infor.

Jeśli Ty również poszukujesz możliwości rozwoju kariery zawodowej w branży IT w sympatycznej i merytorycznej atmosferze, sprawdź nasze oferty pracy

Zobacz podobne

28.07.2022

Program stażowy w S&T

W sierpniu 2021 roku do sześciu zespołów Infor dołączyło 9 osób, które mogły postawić swoje pierwsze kroki w branży IT i szkolić się przez 5 miesięcy pod czujnym okiem mentorów i mentorek z S&T.
11.09.2019

Wakacyjny konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Znamy już zwycięzcę wakacyjnego konkursu fotograficznego zorganizowanego przez S&T.
24.04.2018

Eksperci S&T zakwalifikowani do programu Cisco Champions

Cisco Champions – to uzupełniający program przeznaczony dla najbardziej utalentowanej kadry zarządzającej oraz menedżerów sprzedaży firm partnerskich.
A MOŻE WOLAŁBYŚ OD RAZU UZYSKAĆ SPERSONALIZOWANĄ OFERTĘ? Zostań naszym klientem już dziś

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy Kontron AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy Kontron AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.