Avatar Agnieszka Małachowska Key Account Manager, S&T

Pandemia pokazała bezwzględnie, że najważniejszą kompetencją, która decyduje o konkurencyjności przedsiębiorstwa jest zdolność do szybkiego odpowiadania na zmienność otoczenia.

Jednym z efektów tej sytuacji jest znaczące przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej firm. Prawidłowo wdrożony system do zarządzania zasobami w przedsiębiorstwie jest w stanie wzmocnić elastyczność przedsiębiorstwa. Jakie jeszcze korzyści niesie za sobą wdrożenie systemu ERP?

Wyeliminowanie papierowych dokumentów

Pandemia zmusiła nas do ograniczenia kontaktów między ludźmi i spowodowała, że firmy masowo zwróciły się ku elektronicznemu obiegowi dokumentów. Musimy więc przygotować się do cyfryzacji procesów i zminimalizować udział papierowych wersji na rzecz cyfrowego obiegu. Co ważniejsze – cyfryzacja transakcji biznesowych nie tylko je przyspiesza, ale przede wszystkim pozwala by były dokładne i przejrzyste. W zmieniającym się otoczeniu biznesowym staje się to kluczowym aspektem.

Automatyzacja w gromadzeniu danych

Gromadzenie danych w ustrukturyzowany i zautomatyzowany sposób przekłada się na możliwości wydajnego zarządzania skomplikowanymi procesami biznesowymi. W erze, w której rzetelne dane są najbardziej pożądanym surowcem, ich kontrola oraz bieżąca analiza jest kluczowa w podejmowaniu właściwych decyzji biznesowych. Istotna jest także świadoma decyzja przedsiębiorstwa jakie dane chce gromadzić, ponieważ ich pozyskanie i analiza jest kosztem, który organizacja będzie ponosić. Ilość danych rośnie w rewolucyjnym tempie  w 2020 roku ludzkość wygeneruje dwa razy tyle danych co w 2018 roku. A jak wskazuje w swoich prognozach IDC – ilość danych wygenerowanych przez najbliższe trzy lata, przewyższy tę z ostatnich 30 lat. Nie ma więc sensu angażować czasu pracowników i ponosić kosztów pozyskiwania danych, których w konsekwencji nie wykorzystamy.

Obniżenie i mapowanie ryzyk

W zmieniającej się rzeczywistości biznesowej i dynamicznym otoczeniu regulacyjnym, niezbędne staje się posiadanie narzędzi do zarządzania ryzykiem. Scentralizowany system ERP, wspomagający zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa, odzwierciedlający faktyczne procesy biznesowe i przetwarzający rzetelne dane pozwala na zachowanie zgodności z aktualnie obowiązującymi przepisami, a także wychwycenie znacznie szybciej nieprawidłowości oraz ryzyk.

Tym bardziej, że nowoczesne systemy wspierające zarządzanie, są szerszymi rozwiązaniami niż klasyczny system ERP i oferują użytkownikom takie nowoczesne funkcje jak wsparcie komunikacji, pracy grupowej, czy też powiadamianie o sytuacjach nietypowych. Ta ostatnia funkcja jest warta uwagi – przy dużej liczbie zadań pozwala się skoncentrować w pierwszej kolejności na tych najistotniejszych.

Zobacz podobne

24.08.2021

Dzień Windowsa

Jaki jest najpopularniejszy system operacyjny na świecie? Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości, a ewentualne dyskusje na ten temat zakończy fakt, że w kalendarzu umieszczone zostało jego święto.
01.08.2021

Mikroinstalacje w fotowoltaice – znaczenie i rola inteligentnych liczników

Globalna energetyka przechodzi bezprecedensową transformację. Wraz z rozpowszechnianiem OZE i rozwojem technologii magazynowania energii rosną wyzwania stawiane operatorom systemów dystrybucyjnych. Rozwój fotowoltaiki odgrywa w tym procesie znaczącą rolę.
01.07.2021

Jak wykorzystać potencjał danych z inteligentnych liczników?

Postęp w zakresie analityki danych w globalnym sektorze energetycznym związany jest z wykorzystaniem inteligentnych liczników, urządzeń pomiarowych i oprogramowania do zarządzania siecią i przesyłem.

Zapisz się na newsletter S&T

    Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
    Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
    Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.