W czerwcu programiści S&T dołączyli do zespołów wspierających budowę Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych, platformy do udostępniania cyfrowych zasobów rejestrów medycznych, a także systemu do obsługi działań związanych z transplantacjami.

Od 2015 r. S&T uczestniczy w budowie i rozwoju platformy e-zdrowie, z której skorzystały już ponad 25 miliony pacjentów. Dobra współpraca przy tworzeniu e-recepty, e-skierowania i budowie portalu pacjent.gov.pl spowodowała, że Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia zdecydowało się skorzystać z usług programistycznych naszej firmy w kolejnych  projektach powstających na zlecenie Ministerstwa Zdrowia.

W ramach kolejnej umowy z CSIOZ, S&T udostępni pracowników o określonych kompetencjach, zdefiniowanych przez Zamawiającego umiejętnościach. Programiści S&T dołączą do zespołów pracujących nad:

Systemem Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych

W ramach systemu możliwe jest kontrola przebiegu szkolenia, wspieranie składania i oceny wniosków na specjalizację, a także zbieranie informacji dotyczących przebiegu procesu kształcenia podyplomowego i wsparcie procesów przeprowadzania egzaminów.

Najważniejszymi cechami systemu są jego spójność i zdolność do zintegrowanego gromadzenia i przetwarzania danych na temat organizacji i przebiegu szkolenia personelu medycznego. Możliwy jest dzięki temu efektywny przepływ informacji dotyczących procesu kształcenia pomiędzy jednostkami.

System dostępny pod adresem: https://smk.ezdrowie.gov.pl/

Platformą udostępniania usług i zasobów cyfrowych rejestrów medycznych

W ramach projektu uruchomiono Platformę Rejestrów Medycznych, a także System Wymiany Dokumentów, które pozwalają na szybką i łatwą wymianę dokumentów elektronicznych. Umożliwiają przedsiębiorcom i jednostkom administracji publicznej uzyskanie w sposób bezproblemowy dostępu do danych rejestrowych. W skład Platformy wchodzi również Archiwum elektroniczne, w którym można przechowywać i długoterminowo archiwizować dokumenty.

Platforma Rejestrów Medycznych dostępna jest pod adresem: https://rejestrymedyczne.csioz.gov.pl

Aktualnie na Platformie P2 można uzyskać dostęp do:

 • Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą
 • Rejestru Aptek
 • Rejestru Hurtowni Farmaceutycznych
 • Rejestru Produktów Leczniczych
 • Rejestru Diagnostów Laboratoryjnych
 • Rejestr Systemów Kodowania
 • Centralny Rejestr Farmaceutów

Systemem obsługi działań związanych z transplantacjami

W transplantologii kluczowy jest czas, dlatego CSIOZ zdecydowało o konieczności stworzenia centralnego systemu do obsługi działań związanych z przeszczepami. Narzędzie to będzie zawierać informacje dotyczące dawców oraz biorców narządów tkanek i komórek krwiotwórczych z Polski i z zagranicy.

Obecnie informacje o pacjencie często są rozproszone, co utrudnia i wydłuża procedury – jest to szczególnie istotne w nagłych przypadkach, w których każda minuta jest na wagę złota. Rozwiązanie to będzie porządkować wiedzę zarówno na temat potencjalnych i rzeczywistych dawców, jak i pacjentów-biorców przeszczepów.

 

Zobacz podobne

31.03.2021

Polska Agencja Atomistyki modernizuje system do monitorowania poziomu radiacji

Firma S&T wygrała blisko dwumilionowy przetarg na wdrożenie oprogramowania oraz narzędzia do analizy i raportowania dla Centrum Analizy Danych Centrum ds. Zdarzeń Radiacyjnych.
30.03.2021

S&T uruchomi oprogramowanie dla stacji pomiarowych Urzędu Komunikacji Elektronicznej

Nowa umowa obejmie projekt, budowę, wdrożenie oraz utrzymanie i rozwój oprogramowania. To czwarty duży projekt S&T dla UKE, po systemie wspomagającym proces wydawania pozwoleń radiowych P-WID, Platformie Usług Elektronicznych i Punkcie Informacji ds. Telekomunikacji.
15.03.2021

System obiegu faktur zakupowych dla Sanok Rubber Company

Zespół S&T dostarczył licencje i rozpoczął wdrożenie obiegu faktur zakupowych w systemie SAP. Zaprojektowane rozwiązanie wykorzystywać będzie technologię OpenText i Fiori.

Zapisz się na newsletter S&T

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.