Jaki jest najpopularniejszy system operacyjny na świecie? Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości, a ewentualne dyskusje na ten temat zakończy fakt, że w kalendarzu umieszczone zostało jego święto.

Dzień Windowsa przypada co roku na 24 sierpnia – na pamiątkę premiery pierwszej wersji systemu, która miała miejsce właśnie tego dnia w 1995 r. Oznacza to, że system operacyjny stworzony przez firmę Microsoft jest z nami już ponad 25 lat i przez ten okres rozwijał się bardzo dynamicznie, stając się rozwiązaniem wykorzystywanym obecnie na masową skalę.

System Windows – fazy rozwoju

Od wersji 95, przez Vistę i XP, aż do obecnie wykorzystywanej 10 – od samego początku firma Microsoft nieustannie starała się wprowadzać nowe funkcje i usprawnienia, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby użytkowników komputerów oraz systemu operacyjnego Windows. Oczywiście, niektóre usprawnienia i zmiany w ciągu tych ponad 25 lat nie zadziałały tak, jak powinny, jednak Microsoft utrzymał mimo to swoją pozycję lidera na rynku systemów operacyjnych. Jak wskazują producenci, obecna wersja, która miała premierę w 2018 r., ma być ostatnią i ulegać dożywotnio jedynie aktualizacjom usprawniającym działanie. To historia, którą wszyscy będziemy obserwować.

Windows – powszechny wybór każdego z nas

System operacyjny firmy Microsoft w wersji 10 wykorzystywany jest na skalę masową na całym świecie zarówno przez użytkowników prywatnych, jak i przedsiębiorstwa czy instytucje publiczne. Zainstalowany jest na ponad miliardzie urządzeń stacjonarnych, co oznacza, że co siódma osoba na świecie pracuje na tym systemie lub wykorzystuje go w celach prywatnych. Można stwierdzić, że inne znane systemy nie są dla niego poważną konkurencją – z Linuxa korzystają specyficzni odbiorcy, a z oprogramowania Apple tylko użytkownicy urządzeń elektronicznych tej marki, co zapewnia Microsoftowi, z Billem Gatesem na czele, największe udziały w rynku.

Wsparcie rozwiązań opartych na systemie Windows przez S&T

S&T w swojej ofercie usługowej posiada pełne wsparcie użytkowników końcowych w zakresie zapewnienia niezawodności funkcjonowania komputerów osobistych, urządzań peryferyjnych i najpopularniejszych aplikacji biznesowych. Świadczymy nasze usługi zarówno zdalnie jak i w formule on-site. Nasi konsultanci dysponują wiedzą na temat wszystkich wersji systemu Windows i potrafią skutecznie rozwiązywać problemy związane z obsługą programów Microsoft Office 365. Zapewniamy obsługę incydentów, rozwiązywanie problemów technicznych ze sprzętem i oprogramowaniem, a także diagnostykę i naprawę. Tylko w Polsce na stałe pod opieką serwisową S&T pozostaje ponad 25 tys. użytkowników systemu Windows.

Zobacz podobne

27.07.2022

Infrastruktura HCI sprzyja przyspieszeniu cyfryzacji sektora ubezpieczeniowego

W 2018 roku Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport Cyfryzacja sektora ubezpieczeń w Polsce. Już z tego raportu, sporządzonego na długo przed pandemią wynikało, że polskie firmy ubezpieczeniowe postawiły na cyfryzację, choć były w tym względzie bardziej zachowawcze niż ich zagraniczny konkurenci.
27.07.2022

Cyberbezpieczeństwo w sektorze zdrowotnym – cyfrowy bunkier

Michigan, kwiecień 2019. Wszystkie komputery lokalnego centrum medycznego zostały zaszyfrowane przez oprogramowanie typu ransomware – lekarze tracą dostęp zarówno do danych na temat pacjentów i terapii, jak i do wszelkich rozliczeń i całej logistyki placówki.
20.07.2022

System ECM – konieczność czy zbędny dodatek?

Firmy, w uzupełnieniu do istniejących już systemów klasy ERP lub MES, coraz częściej poszukują rozwiązań do archiwizacji i obiegu dokumentów. Poznaj pełne spektrum możliwości narzędzi klasy ECM.
A MOŻE WOLAŁBYŚ OD RAZU UZYSKAĆ SPERSONALIZOWANĄ OFERTĘ? Zostań naszym klientem już dziś

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.