Jaki jest najpopularniejszy system operacyjny na świecie? Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości, a ewentualne dyskusje na ten temat zakończy fakt, że w kalendarzu umieszczone zostało jego święto.

Dzień Windowsa przypada co roku na 24 sierpnia – na pamiątkę premiery pierwszej wersji systemu, która miała miejsce właśnie tego dnia w 1995 r. Oznacza to, że system operacyjny stworzony przez firmę Microsoft jest z nami już ponad 25 lat i przez ten okres rozwijał się bardzo dynamicznie, stając się rozwiązaniem wykorzystywanym obecnie na masową skalę.

System Windows – fazy rozwoju

Od wersji 95, przez Vistę i XP, aż do obecnie wykorzystywanej 10 – od samego początku firma Microsoft nieustannie starała się wprowadzać nowe funkcje i usprawnienia, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby użytkowników komputerów oraz systemu operacyjnego Windows. Oczywiście, niektóre usprawnienia i zmiany w ciągu tych ponad 25 lat nie zadziałały tak, jak powinny, jednak Microsoft utrzymał mimo to swoją pozycję lidera na rynku systemów operacyjnych. Jak wskazują producenci, obecna wersja, która miała premierę w 2018 r., ma być ostatnią i ulegać dożywotnio jedynie aktualizacjom usprawniającym działanie. To historia, którą wszyscy będziemy obserwować.

Windows – powszechny wybór każdego z nas

System operacyjny firmy Microsoft w wersji 10 wykorzystywany jest na skalę masową na całym świecie zarówno przez użytkowników prywatnych, jak i przedsiębiorstwa czy instytucje publiczne. Zainstalowany jest na ponad miliardzie urządzeń stacjonarnych, co oznacza, że co siódma osoba na świecie pracuje na tym systemie lub wykorzystuje go w celach prywatnych. Można stwierdzić, że inne znane systemy nie są dla niego poważną konkurencją – z Linuxa korzystają specyficzni odbiorcy, a z oprogramowania Apple tylko użytkownicy urządzeń elektronicznych tej marki, co zapewnia Microsoftowi, z Billem Gatesem na czele, największe udziały w rynku.

Wsparcie rozwiązań opartych na systemie Windows przez S&T

S&T w swojej ofercie usługowej posiada pełne wsparcie użytkowników końcowych w zakresie zapewnienia niezawodności funkcjonowania komputerów osobistych, urządzań peryferyjnych i najpopularniejszych aplikacji biznesowych. Świadczymy nasze usługi zarówno zdalnie jak i w formule on-site. Nasi konsultanci dysponują wiedzą na temat wszystkich wersji systemu Windows i potrafią skutecznie rozwiązywać problemy związane z obsługą programów Microsoft Office 365. Zapewniamy obsługę incydentów, rozwiązywanie problemów technicznych ze sprzętem i oprogramowaniem, a także diagnostykę i naprawę. Tylko w Polsce na stałe pod opieką serwisową S&T pozostaje ponad 25 tys. użytkowników systemu Windows.

Zobacz podobne

23.09.2021

Jak wybrać system ERP?

W dzisiejszych czasach niemal każda organizacja wykorzystuje jakiś rodzaj oprogramowania komputerowego, które w mniejszym lub większym stopniu (w zależności od posiadanych funkcji) ułatwia codzienne funkcjonowanie firmy i jej pracowników.
01.08.2021

Mikroinstalacje w fotowoltaice – znaczenie i rola inteligentnych liczników

Globalna energetyka przechodzi bezprecedensową transformację. Wraz z rozpowszechnianiem OZE i rozwojem technologii magazynowania energii rosną wyzwania stawiane operatorom systemów dystrybucyjnych. Rozwój fotowoltaiki odgrywa w tym procesie znaczącą rolę.
01.07.2021

Jak wykorzystać potencjał danych z inteligentnych liczników?

Postęp w zakresie analityki danych w globalnym sektorze energetycznym związany jest z wykorzystaniem inteligentnych liczników, urządzeń pomiarowych i oprogramowania do zarządzania siecią i przesyłem.

Zapisz się na newsletter S&T

    Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
    Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
    Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.