Nie ma wątpliwości, że informatyka, internet oraz branża technologiczna to obecnie najprężniej rozwijający się sektor. W związku z tym nie dziwi, że w kalendarzu pojawił się specjalny Dzień Informatyka.

Przypadające na 8 czerwca święto to doskonała okazja, by wszystkim osobom związanym z szeroko pojętym IT – w tym specjalistom zatrudnionych w S&T – złożyć serdeczne życzenia i podziękować za to, co każdego dnia dla nas wszystkich robią.

Informatyk – czyli kto?

Pod tą nazwą znajdziemy określenie kilkudziesięciu profesji – nie tylko osobę znającą się na komputerach od strony technicznej (serwisanta), ale również programistę, administratora sieci komputerowych, specjalistę od baz danych, kwestii bezpieczeństwa, komputerowej analizy danych, projektantów gier komputerowych oraz stron internetowych (webmasterów) czy testerów oprogramowania. Tyle osób o zróżnicowanych obowiązkach odpowiada za to, żeby procesy w firmach, instytucjach publicznych i innych miejscach były realizowane płynnie. Bez nich praca zdalna nie byłaby w ogóle możliwa.

Możliwości rozwoju w dynamicznej branży

Każdy wie, że informatyka to przyszłość świata, co potwierdza duża ilość osób decydujących się obrać taki kierunek studiów lub pozyskać niezbędne kompetencje w ramach dodatkowych kursów, szkoleń czy samodzielnej praktycznej nauki. W dzisiejszych czasach każdy musi posiadać umiejętność obsługi komputera, by poradzić sobie na rynku pracy, żadna firma czy instytucja publiczna nie jest w stanie funkcjonować bez odpowiednio przygotowanej strony internetowej, a programowania czy projektowania gier uczą się coraz młodsze dzieci.

Informatyk to jeden z ważniejszych zawodów, a trendy pokazują, że jego znaczenie będzie jedynie rosło. Jest to branża bez wątpienia bardzo wymagająca – obszary usług IT zmieniają się bardzo dynamicznie i nieustannie wymagają dokształcania i aktualizacji swojej wiedzy. Nie ma jednak wątpliwości, że daje duże możliwości rozwoju, ponadprzeciętnych zarobków oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

img

Rozwijaj swoją karierę w S&T!

Informatyku – wszystkiego najlepszego z okazji Twojego święta oraz jak najlepszych możliwości rozwoju!

Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszymi ofertami pod linkiem – w S&T na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Jeśli nie znalazłeś w tym momencie żądnego ogłoszenia, które Cię interesuje, a chcesz dołączyć do naszej firmy prześlij nam swoje CV tutaj.

Zobacz podobne

23.09.2021

Jak wybrać system ERP?

W dzisiejszych czasach niemal każda organizacja wykorzystuje jakiś rodzaj oprogramowania komputerowego, które w mniejszym lub większym stopniu (w zależności od posiadanych funkcji) ułatwia codzienne funkcjonowanie firmy i jej pracowników.
24.08.2021

Dzień Windowsa

Jaki jest najpopularniejszy system operacyjny na świecie? Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości, a ewentualne dyskusje na ten temat zakończy fakt, że w kalendarzu umieszczone zostało jego święto.
01.08.2021

Mikroinstalacje w fotowoltaice – znaczenie i rola inteligentnych liczników

Globalna energetyka przechodzi bezprecedensową transformację. Wraz z rozpowszechnianiem OZE i rozwojem technologii magazynowania energii rosną wyzwania stawiane operatorom systemów dystrybucyjnych. Rozwój fotowoltaiki odgrywa w tym procesie znaczącą rolę.

Zapisz się na newsletter S&T

    Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
    Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
    Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.