Internetowe Konto Pacjenta wyróżnione tytułem „Skrzydła IT w Administracji” w kategorii „Narzędzia do komunikacji z obywatelami”. eRecepta z nagrodą specjalną Ministerstwa Cyfryzacji.

Skrzydłami nagradzane są najlepsze projekty informatyczne zrealizowane przez instytucje publiczne. Co roku trafiają do realizatorów projektów, które pod względem sposobu wdrożenia i osiągniętych korzyści mogą stanowić wzór do naśladowania. Organizatorem konkursu jest miesięcznik IT w Administracji. Tegoroczną edycję honorowym patronatem objęło Ministerstwo Cyfryzacji, które w tym roku wyróżniło nagrodą specjalną wdrożenie eRecepty.

Internetowe Konto Pacjenta (IKP) to aplikacja Ministerstwa Zdrowia, dzięki której można uzyskać szybki dostęp do swoich danych medycznych oraz wystawionych recept czy skierowań. Oprogramowanie wdrożone i rozwijane przez zespół S&T i Pentacomp pozwala także m.in na sprawdzenie wyników testów finansowanych ze środków publicznych na obecność koronawirusa. W systemie można też podejrzeć ewentualną decyzję administracyjną o konieczności i terminie przebywania na kwarantannie lub w izolacji domowej. IKP umożliwia także złożenie wniosku o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

– Poprawa efektywności działania administracji publicznej w Polsce – w tym służby zdrowia – będzie postępować dzięki głębokiej cyfryzacji i sprawnie uruchamianym narzędziom IT. Takim przykładem są właśnie nagrodzone „Skrzydłami” wyróżniające się na rynku publicznym wdrożenia informatyczne. Bardzo cieszymy się, że projekty, które od lat realizujemy na rzecz Centrum e-Zdrowia zostały tak dobrze ocenione przez kapitułę konkursu.

Tomasz Kupfer

Business Development Manager, S&T

 

Skrzydła IT w Administracji przyznawane są w kategoriach: e-Administracja, e-Kultura i e-Edukacja, e-Usługi dla obywatela, Oprogramowanie do obsługi urzędu.

Więcej o roli S&T w nagrodzonych projektach »

Zobacz podobne

31.08.2020

Kompetencje wdrożeniowe zespołu sieciowego docenione przez Splunk

S&T podnosi poziom w programie partnerskim firmy Splunk i uzyskuje tytuł Premier Authorized Reseller.
03.02.2020

Intensywny rozwój kompetencji S&T w zakresie bezpieczeństwa sieciowego

Rok 2019 upłynął w S&T pod znakiem poszerzania kompetencji technicznych w zakresie cyberbezpieczeństwa. Firma zrealizowała kilka znaczących kontraktów w obszarze bezpieczeństwa sieciowego.
16.10.2019

Wyróżnienie w kategorii zintegrowane systemy zarządzania

Przyznane wyróżnienie potwierdza dojrzałość oraz właściwe funkcjonowanie i doskonalenie naszego zintegrowanego systemu zarządzania, a także bardzo dobrą współpracę z jednostką certyfikującą.

Zapisz się na newsletter S&T

Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.