Internetowe Konto Pacjenta wyróżnione tytułem „Skrzydła IT w Administracji” w kategorii „Narzędzia do komunikacji z obywatelami”. eRecepta z nagrodą specjalną Ministerstwa Cyfryzacji.

Skrzydłami nagradzane są najlepsze projekty informatyczne zrealizowane przez instytucje publiczne. Co roku trafiają do realizatorów projektów, które pod względem sposobu wdrożenia i osiągniętych korzyści mogą stanowić wzór do naśladowania. Organizatorem konkursu jest miesięcznik IT w Administracji. Tegoroczną edycję honorowym patronatem objęło Ministerstwo Cyfryzacji, które w tym roku wyróżniło nagrodą specjalną wdrożenie eRecepty.

Internetowe Konto Pacjenta (IKP) to aplikacja Ministerstwa Zdrowia, dzięki której można uzyskać szybki dostęp do swoich danych medycznych oraz wystawionych recept czy skierowań. Oprogramowanie wdrożone i rozwijane przez zespół S&T i Pentacomp pozwala także m.in na sprawdzenie wyników testów finansowanych ze środków publicznych na obecność koronawirusa. W systemie można też podejrzeć ewentualną decyzję administracyjną o konieczności i terminie przebywania na kwarantannie lub w izolacji domowej. IKP umożliwia także złożenie wniosku o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

– Poprawa efektywności działania administracji publicznej w Polsce – w tym służby zdrowia – będzie postępować dzięki głębokiej cyfryzacji i sprawnie uruchamianym narzędziom IT. Takim przykładem są właśnie nagrodzone „Skrzydłami” wyróżniające się na rynku publicznym wdrożenia informatyczne. Bardzo cieszymy się, że projekty, które od lat realizujemy na rzecz Centrum e-Zdrowia zostały tak dobrze ocenione przez kapitułę konkursu.

Tomasz Kupfer

Business Development Manager, S&T

 

Skrzydła IT w Administracji przyznawane są w kategoriach: e-Administracja, e-Kultura i e-Edukacja, e-Usługi dla obywatela, Oprogramowanie do obsługi urzędu.

Więcej o roli S&T w nagrodzonych projektach »

Zobacz podobne

26.03.2021

S&T wśród najlepszych partnerów Infor w regionie

Przyznany tytuł Top Performer Partner firmy Infor w Europie Wschodniej za 2020 r. potwierdza, że S&T jest ważną częścią międzynarodowej sieci partnerskiej firmy Infor.
09.03.2021

S&T firmą z największą liczbą zaawansowanych kompetencji VMware

S&T jest jedynym w Polsce integratorem, który potwierdził najwyższy poziom kompetencji w zakresie rozwiązań Data Center Virtualization, Cloud Management and Automation oraz Digital Workspace.
28.01.2021

S&T złotym partnerem SAP!

Zespół S&T wdraża na polskim rynku rozwiązania oparte o technologię SAP. Firma jako certyfikowany partner serwisowy realizuje także najbardziej zaawansowane projekty z zakresu wsparcia aplikacyjnego SAP.

Zapisz się na newsletter S&T

    Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
    Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
    Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.