Avatar Przemysław Domański Partner Sales Manager, S&T

21–23 czerwca 2022 r. odbyła się 42 SAMBA – Konferencja Użytkowników Infor LN/BAAN, po raz pierwszy w trybie hybrydowym (pierwsze 2 dni stacjonarnie, ostatni zdalnie). W spotkaniu wzięło udział ok. 250 osób z 58 firm.

Stacjonarna część XLII Konferencji Użytkowników Infor LN/BAAN odbyła się w podkrakowskiej Wieliczce oraz w Dobczycach, gdzie zlokalizowany jest zakład produkcyjny Współgospodarza wydarzenia: firmy ES-System (Grupa Glamox), projektanta i producenta systemów oświetleniowych z realizacjami na całym świecie, w tym w Kopalni Soli „Wieliczka”.

Bardzo ważnym aspektem każdej naszej konferencji SAMBA jest networking. W tym roku każdy uczestnik otrzymał od nas zestaw karteczek pełniących rolę wizytówek, którymi należało wymieniać się z pozostałymi osobami, tak aby zebrać jak największą liczbę kontaktów (jedno­cześnie poznając się nawzajem: samo zebranie karteczek nie wystarczało!). W połowie wieczoru wyłoniliśmy finalistów w trzech kategoriach (Użytkownicy, S&T, Infor), którym zostały zadane pytania o zebrane przez nich kontakty. W ten sposób poznaliśmy Mistrzów i Mistrzynie Networkingu XLII SAMBY!

Program konferencji obejmował:

 • Sesję plenarną (m.in. prezentacja bieżącej strategii firm S&T i Infor oraz planów rozwoju LN),
 • Godzinę konsultanta,
 • Zwiedzanie kopalni w Wieliczce, w której odbyła się gala z nagrodami za najlepsze projekty i jubileusze współpracy (15, 20 i 30 lat),
 • Praktyczne warsztaty: optymalizacja planowania przy pomocy narzędzi APS, nowości funkcjonalne w finansach Infor LN, wyzwania związane z wdrożeniem KSeF oraz prezentacja nowego rozwiązania KSeF na przykładzie Infor LN FP7, różnice 10.5-10.7 w finansach oraz w logistyce i fakturowaniu, nowe panele wysyłek w LN 10.7, proste modyfikacje w Factory Track, tworzenie Extension do BOD-ów,
 • Wizytę studyjną w zakładzie produkcyjnym współgospodarza konferencji: firmy ES-System (Grupa Glamox) w Dobczycach.

Opinia uczestnika

– Po raz pierwszy miałem okazję uczestniczyć w SAMBIE (stacjonarnie) i muszę przyznać, że byłem BARDZO pozytywnie zaskoczony. Organizacja perfect i cały aspekt konferencji bardzo dobry. Mam nadzieję, że zobaczymy się za rok.

Avatar
Marcin Dziadko

Michelin

Podczas konferencji dyrektorka Segmentu INFOR – Agnieszka Małachowska przedstawiła osobiście naszym gościom kluczowych reprezentantów zespołu S&T. Na scenie pojawili się kolejno nasz super TEAM: Paweł Kania (szef działu wdrożeń), Paweł Kaczyński (odpowiedzialny za support i dewelopment), Maciej Sitko (kierujący rozwojem produktów), Paweł Ciupik (zarządzający wsparciem na etapie projektowania architektury wdrożeń), Robert Klingiert (odpowiedzialny za wsparcie techniczne).

Kolejnym punktem programu było zaprezentowanie współgospodarza tegorocznej SAMBY – firmy ES-System, prezentacji dokonali panowie Mirosław Butryn i Piotr Orłowski. Następnie przedstawiciele firmy Infor Mariusz Siwek, Coen Decnop i Marina ter Haar zaprezentowali nowe rozwiązania i zmiany w strategii kluczowego partnera technologicznego oraz jednego z największych producentów rozwiązań klasy ERP. Po sesji plenarnej rozpoczęła się najbardziej wyczekiwana przez klientów godzina konsultanta. Wszędzie widać było grupki użytkowników i konsultantów S&T pochylonych nad monitorami, nad filiżanką herbaty, a czasem po prostu nad trudami rozmowy… Brakowało nam tych bezpośrednich spotkań w trakcie pandemii!

Zwiedzanie zakończyło się kolacją 135 metrów pod ziemią, gdzie odbyła się też tradycyjna gala z nagrodami: za najciekawsze projekty zakończone w ostatnim czasie (SIPMA, ES-System) oraz za jubileusz współpracy. Nagrodzony został m.in. projekt migracji do LN 10.7 w firmie SIPMA, o którym szerzej mogliście przeczytać w poprzednim newsletterze. Jury doceniło bardzo dużą samodzielność zespołu klienta podczas realizacji. Kolejna statuetka trafiła do ES-System za wdrożenie LN 10.7, będące częścią międzynarodowego projektu, którego celem było uruchomienie systemu w Polsce jako kolejnej lokalizacji, gdzie Grupa Glamox używa LN. Podczas gali świętowaliśmy też jubileusze długoletniej współpracy: z Pawłem Kanią z S&T (15 lat), firmą Indykpol (ponad 20 lat) i z Przemkiem Domańskim (już ponad 30 lat!).

Drugi dzień SAMBY rozpoczął się od warsztatów. Te same warsztaty, choć zdalne, odbywały się też trzeciego dnia. Była okazja zapoznać się z nowościami w LN (m.in. KSeF), różnicami między wersjami 10.5-10.7 (w nawiązaniu do nagród za projekty), metodami optymalizacji planowania, a także tematami technicznymi, takimi jak BOD dla Extension czy modyfikacje Factory Track.

A o co chodziło z kaskami na zdjęciu po lewej stronie? Otóż były to kaski, które nosiliśmy podczas wizyty studyjnej w dobczyckim zakładzie ES-System. Przez zakład przewinęła się prawie setka gości w czterech grupach. Po fabryce oprowadzało nas trzech przewodników ze strony firmy: panowie Rafał Pilch, Marcin Perczyński i Jacek Woźniak. Dzięki nim wizyta była bardzo ciekawa; dowiedzieliśmy się, że produkcja oprawy oświetleniowej wcale nie jest tak prosta, jak by się zdawało! Przykładowo, do testów lamp morskich potrzebny jest specjalny tunel i mocny kombinezon ochronny… Przy okazji przedstawili świetną referencję systemu Infor LN i Infor Factory Track.

Opinia uczestnika

Bardzo się cieszę, że w tym roku mogłam uczestniczyć w SAMBIE na żywo, w Wieliczce. Tego mi brakowało w ostatnich konferencjach. Teraz mogłam się skoncentrować na przekazywanych treściach i szczerze mówiąc, świetnie się bawiłam. 🙂 Zaskoczyli mnie trochę Państwo z tymi „miesza­nymi” stolikami na kolacji w kopalni – świetny pomysł, koniecznie do kontynuacji na kolejnych SAMBACH. Szczerze mówiąc, gdyby nie to, pewnie usiadłabym przy 1 stoliku z całym moim zespołem, ale wtedy nie dowiedziałabym się, co słychać w innych firmach, o ciekawych wdrożeniach, nie poznałabym osobiście Państwa konsultantów, a więc uważam, że jest to dobry pomysł. Atmosfera wyśmienita, szczególnie podczas wycieczki po kopalni soli oraz podczas programu wieczornego. Miło było się zobaczyć i porozmawiać z konsultantami, których dobrze znam od strony supportu. Nie żałuję, że przyjechałam i możecie się Państwo spodziewać nas na kolejnej SAMBIE, o ile oczywiście warunki i obostrzenia na to pozwolą. 🙂

Avatar
Karolina Grocholska

Kierownik Działu Informatyki, MEGA

W pierwszych dniach po konferencji zebraliśmy opinie od ponad setki uczestników. Cieszymy się też z bardzo wysokich not, jakie w ankietach wystawili nasi Goście: średnia ocena wszystkich punktów programu: 4,60.

Galeria zdjęć

Zobacz podobne

08.12.2022

Samba S&T nadaje rytm

S&T ma ponad 20-letnie doświadczenie we wdrażaniu systemów typu ERP Infor LN w Polsce. Pod stałą opieką serwisową naszej firmy pozostaje ponad 80 polskich przedsiębiorstwach, w dużej części produkcyjnych. To właśnie dla nich organizujemy dwa razy w roku konferencję SAMBA.
24.10.2022

S&T po raz kolejny na Talent Days 2022 w Warszawie

Zespół S&T po raz kolejny zaprezentował swoje stoisko na targach pracy dla młodych talentów. We wtorek 18 października na warszawskim PGE Narodowym mieliśmy okazję rozmawiać z odwiedzającymi nasze stoisko absolwentami i studentami, opowiadając im jak wygląda praca w S&T.
13.10.2022

Webinar o SAP S/4HANA Cloud już za nami

We wtorek 4 października w ramach kampanii SAP S/4HANA Cloud odbyło się webinarium, którego celem było przybliżenie zalet przenoszenia procesów biznesowych do inteligentnego ERP w chmurze publicznej. Podczas spotkania Magdalena Kowalczyk, Anna Jedlińska i Maciej Jaroszyński prezentowali praktyczne zastosowania chmury od SAP.
A MOŻE WOLAŁBYŚ OD RAZU UZYSKAĆ SPERSONALIZOWANĄ OFERTĘ? Zostań naszym klientem już dziś

Kontakt

  Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do wysłania zapytania.

  Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy Kontron AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi.
  Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.

  Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy Kontron AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.

  Zapisz się na newsletter S&T

   Dane są podawane dobrowolnie. Podanie danych oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe do otrzymania newslettera.
   Zgoda oznacza możliwość otrzymywania informacji handlowych dotyczących produktów i usług promowanych przez spółki z grupy S&T AG, jak również informacji marketingowych powstałych we współpracy z naszymi partnerami technologicznymi. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
   Jeśli chcą Państwo wycofać zgodę, mogą Państwo tego dokonać tutaj.

   Administratorem Państwa danych osobowych jest właściwa spółka z grupy S&T AG, mająca siedzibę w Polsce. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań marketingowych, co jest prawnie uzasadnionym interesem Administratora. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce prywatności.